Скоро побачила Україна, що попалась у неволю, бо вона по своєй простоті не пізнала, що там був цар московський, а цар московський усе рівно було, що ідол і мучитель
Микола Костомаров — видатний український історик, поет-романтик, мислитель, громадський діяч та етнопсихолог

21 червня — Олімпійський день бігу. Всі — на старт!

21 червня, 2008 - 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

З нагоди заснування Міжнародного олімпійського комітету (23 червня 1894 року), в цей день традиційно по всьому світу проходить Олімпійський день бігу. Не пасе задніх й Україна. Ми свято спорту відзначимо 21 червня на центральних вулицях міст, в парках, дитячих таборах, навчальних закладах, повідомляє прес-служба Національного олімпійського комітету України. Він є організатором цієї спортивної акції, а посприяли в проведенні Дня бігу Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту та Федерація легкої атлетики.

«В кожному обласному центрі, місті, містечку, селищі України відбуватимуться заходи з нагоди Олімпійського дня бігу. Це і проведення різноманітних пробігів, конкурсів та культурно-мистецьких заходів. Справжнє спортивне свято має об’єднати всіх жителів України навколо олімпійських цінностей та здорового способу життя», — зазначив президент НОК Сергій Бубка.

Заступник міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Мирослав Дутчак нагадав, що 1 червня розпочалось і «Олімпійське літо»: «Сподіваюсь, що такі спортивні заходи не для професійних атлетів, а для мешканців міст та сіл відбуватимуться постійно. Закликаю всіх українців взяти участь в Олімпійському дні бігу, а також долучитися до інших змагань, спортивних ігор зі своїми близькими і дітьми. Ми говоримо не про символічні заходи, а про майбутнє наших дітей, яких ми хочемо бачити здоровими».

За словами Сергія Бубки, в Олімпійському дні бігу передбачається участь п’яти категорій осіб різновікових груп, у програмі передбачені й змагання спортсменів-інвалідів. Планується, що дистанція в залежності від категорій буде складати від 500 до 2 тисяч метрів, але кожна організація, що проводитиме забіг, може внести свої зміни в залежності від складності траси, кількості учасників тощо. «В минулому році на старт олімпійських забігів вийшло близько 600 тисяч учасників. За оцінками експертів Міжнародного олімпійського комітету минулорічний український День бігу визнано одним із найкращих у світі. Впевнений, в цьому році ця акція буде ще більш успішною і організованою», — підкреслив президент НОК.

21 червня основні події відбудуться на Хрещатику. Об 11-00 розпочнеться урочисте відкриття та забіги у різних категоріях, після чого відбудеться святковий концерт за участю зірок української естради. Родзинкою акції стануть змагання стрибунів із жердиною, які розпочнуться о 16-00. Участь у змаганнях візьмуть провідні українські спортсмени та гості із-за кордону.

Газета: 
Рубрика: