Кожне національне письменство, годуючись помітними і непомітними впливами од інших письменств, все-таки органічно переробляє й перетворює їх і виявляє тим натуру даної нації, її ідеали й змагання, її інтереси й потреби.
Сергій Єфремов, український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик

34 миттєвості Молодого театру

20 вересня «Маринованим аристократом» відомий столичний колектив відкриє новий сезон
19 вересня, 2012 - 00:00
ФОТО З АРХІВУ МОЛОДОГО ТЕАТРУ

Ця вистава стала улюбленою для багатьох прихильників Київського академічного Молодого театру (поставлена за п’єсою сучасного автора, британки з українським корінням Ірени Коваль). Протягом дії глядачам доведеться абстрагуватися від буденності, адже перед ними розіграється химерна історія про українського мрійника-актора (головну роль виконує популярний актор Олексій Вертинський) котрий, опинившись у скрутних матеріальних умовах, їде на «заробітки» до Туманного Альбіону... Там йому доводиться доглядати та розважати двох дивакуватих старих... Та подекуди з цього коловороту зовнішніх продій виринають туга за справжніми цінностями, щемкі відчуття з приводу становища українця у світовому суспільстві та хронічна мрія вибратися зі звичного «маринаду»... У виставі також грають актори Ірма Вітовська, Валерій Легін, Вікторія Авдєєнко.

Нагадаємо, цьогорічний сезон театр починає з новим керманичем — відомим режисером Андрієм Білоусом, який є виконуючим обов’язки художнього керівника Молодого театру. Заплановано ряд прем’єр — іноді провокуючих та інтригуючих, а іноді сентиментальних, душевних, зворушливих. Зокрема «режисер-провокатор» Андрій Май представить на розсуд глядача виставу «КомА» за текстами німецьких авторів Фолькера Шмідта та Георга Штаудахера. Провокативність вистави складатимуть декілька факторів. По-перше, унікальний, незвичний просторовий формат «КомИ» — ця сценічна історія не матиме постійного місця дії, отже глядачам доведеться не просто споглядати за тим, що відбувається, але й, подорожуючи разом з акторами, брати у дії безпосередню участь. По-друге, сама тема вистави є досить екстремальною: жорстокість юних душ, втрата моральних цінностей та повне душевна руйнація молодих людей, які ще тільки навчаються у школі. І, нарешті, глядачі відчують себе учасниками документального кіно й матимуть змогу відповісти для себе на вкрай болючі питання: як подолати відчуття безпорадності, провини та патологічного неспокою за майбутнє; уникнути знищення моралі та любові руками ще зовсім юних людей.

Режисер Микола Яремків, знаний своїми виставами («Кайдаші», «Конотопська відьма» та ін.) здійснить постановку п’єси Ердмана «Самовбивця». Ця сатира на суспільні закони і засади оповідатиме насамперед про людину, котра живе в умовах маніпулювання та нав’язування вигідних комусь норм та істин. Головний герой тотально позбавлений можливості вибору: не тільки способу власного життя, але й способу смерті. Й не дивно, що п’єса, написана 1928 року, має безперечну актуальність і в умовах сьогодення.

Матиме у своєму репертуарі Молодий театр і зворушливу, ліричну комедію «Чотири жінки одного Івана, або Виходили дівки заміж» за п’єсою Флорида Булякова, яка є задушевною оповіддю чотирьох жінок, у яких усе... в минулому: і смерть чоловіків, і війна, і кохання. Проте вони не втрачають почуття гумору і спрагу до життя, бажання спілкуватися і, так би мовити, тримати руку на пульсі.

Режисер Тарас Криворученко поставить комедію Луїджі Піранделло «Людина, Звір і Доброчесність». Жанр п’єси самим автором визначено як «алегорія у трьох діях», а отже, йтиметься про мораль... та її умовність. Постановка дає стимул для роздумів і може розважити — яскравими акторськими роботами та несподіваними парадоксальними театральними ситуаціями.

Молодий режисер Антон Романов поставить п’єсу «Очі блакитного собаки» Кіри Малініної за текстом відомого латиноамериканця Габрієля Гарсія Маркеса. Тонка, вишукана й у дусі автора чудернацька історія на межі сновидінь і реальності прозвучить на сцені театру немов лірична пісня, пропонуючи глядачеві насолодитися мистецтвом. Андрій Іванюк запропонує свою версію історії про всесвітньовідому художницю Фріду Кало. І, незважаючи на те, що Фріда вже неодноразово з’являлася на театральних сценах та в кіно, вистава у Молодому театрі матиме оригінальний підхід: це розповідь про жінку, а також її відчуття через незначний час після усвідомлення зради.

Отже, новий театральний сезон у Молодому театрі обіцяє бути різнобарвним, яскравим, експериментальним, звісно, молодим і натхненним.

Олена ВАРВАРИЧ
Газета: 
Рубрика: