Наука – це корінь і насіння, і основа всякої користі як батьківщини, так і церкви
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

40 років пошуку

Найпрестижнішу Національну премію ім. Тараса Шевченка традиційно вручали у знаменний день 9 березня
12 березня, 2002 - 00:00

Шевченківка’2002 назавжди закарбувала наступні імена: Білокінь Сергій — культуролог, за науково-публіцистичну книгу «Масовий терор як засіб державного управління в СРСР»; Бокотей Андрій — художник, за просторові композиції зі скла; Майборода Роман — артист, за вокальні партії в оперних виставах; Микульський Аркадій, кінорежисер та Череватенко Леонід, кінодраматург — за документальну кінотрилогію «Я камінь з Божої пращі»; Римарук Ігор — письменник, за книгу поезій «Діва Обида». Розмір Національної премії України ім. Т. Шевченка всупереч очікуваним 100 тисячам, встановили на рівні минулого року — кожен лауреат отримав по 50 тисяч гривень (два кіношники поділять її навпіл).

Шевченківський комітет також започаткував кілька нових проектів. Серед них утворення бібліотеки комітету, що складатиметься з творів лауреатів останніх років, та створення Шевченківського фонду. Виступаючи на церемонії нагородження, Президент України Леонід Кучма зазначив з цього приводу: «Я задоволений порозумінням Шевченківським комітетом і реалізацією домовленостей, досягнутих торік на зустрічі з його новим складом. Не можу не відзначити корисну і своєчасну ініціативу комітету, який вже не обмежується розглядом та відбором робіт, присудженням премій та врученням передбачених нею відзнак. Кращі творчі здобутки можуть і повинні стати надбанням ширшого загалу».

Власник літературної премії Ігор Римарук був схвильований та трохи сором’язливий: «Я свідомий того, що на цій сцені міг би стояти багато хто з моїх колег — щонайперше прекрасний український поет Василь Герасим’юк...» Свою премію І. Римарук присвятив батькам. Інтерв’ю з письменником читайте в найближчих номерах «Дня».

Ігор ОСТРОВСЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: