Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе.
Олесь Гончар, український письменник

Академія пам’яті Василя Стуса

До 70-річчя поета
24 січня, 2008 - 00:00
ЗАЛ ВІДПОВІДАВ ЗАЦІКАВЛЕНОЮ УВАЖНІСТЮ (ПОРЯД З ІГОРЕМ ПАСІЧНИКОМ ГОСТІ АКАДЕМІЇ — ЛАРИСА ІВШИНА ТА ВІКТОР НАБРУСКО) / ОДНУ З НАЙБІЛЬШ ЯСКРАВИХ ДОПОВІДЕЙ ЗРОБИВ АСПІРАНТ ДОНЕЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ СЕРГІЙ НЕСВІТ ФОТО ЮРIЯ ГАРКАВКА / «День»

У Національному університеті «Острозька академія» 22 січня відбулася ювілейна Академія пам’яті до 70-ї річниці Василя Стуса у рамках Днів видатного поета, які розпочалися в університеті з 14 січня. Захід був ініційований газетою «День», а те, що він проходив в Острозькій академії головний редактор «Дня» Лариса Івшина назвала закономірністю, адже на її переконання саме тут постать i поезія Стуса буде осмислена та відчута. До відзначення ювілею долучилася також Національна радіокомпанія та її президент Віктор Набруско. Ним було презентовано диск «Живий голос Василя Стуса» з авторським читанням творів для подальшого безкоштовного розповсюдження по освітніх та навчальних закладах.

Вшанування пам’яті Василя Стуса — поета, літературознавця, правозахисника стало подією всеукраїнського масштабу, яка викликало значне зацікавлення в мас-медіа, в наукових колах. До цього заходу долучилися Донецький національний університет, випускником якого був Василь Стус, Волинський національний університет імені Лесі Українки, учасники Острозького клубу вільного інтелектуального спілкування молоді.

Під час Академії гості, студенти та викладачі Острозької академії обговорювали життєпис поета, намагалися відкрити для себе Стуса у новій інтерпретації, акцентуючи увагу на моментах його життя, які маловідомі зі шкільної програми. Так, аспірант Донецького національного університету Сергій Несвіт розповів присутнім про студентські роки Василя Стуса, які пройшли у Сталінському педагогічному університеті. «Бути одним із кращих — це головна риса, яка простежується протягом всього життя поета», — зазначив Сергій Несвіт.

Ігор Пасічник нагородив Віктора Набруска срібною медаллю «Василь-Костянтин Острозький» за значний внесок у розбудову української держави та розвиток національної культури і духовності. В найближчих номерах газета «День» опублікує враження студентів, викладачів, гостей Академії, а також рефлексії на тему «Мій Стус».

Олексій КОСТЮЧЕНКО, студент магістеріуму спеціальності «документознавство та інформаційна діяльність» Національного університету «Острозька академія»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ