Вигідна імперії політика повного "єдінообразія" не може мати нічого спільного з мовною політикою унітарної національної держави
Ігор Калинець український поет, прозаїк, дисидент, політв'язень

Чого хочуть кияни?

13 грудня, 2005 - 00:00

Майже всі кияни, незалежно від майнового стану, хочуть більше грошей і нижчих цін. Тих, хто став жити краще, більшає. Але тих, хто гадає, що гірше стало жити іншим, — теж. Такі результати соціологічного дослідження, проведеного серед киян в другій половині листопада Центром Разумкова, повідомляє Iнтернет- репортер. Найголовнішою проблемою низький рівень зарплати чи пенсії вважають 26 % громадян, високі ціни на продовольство — 17,6%. Якщо дати людям можливість обрати кілька варіантів відповіді, число невдоволених своїми доходами підстрибує до 76%. При цьому 72,5% також невдоволені й цінами на продукти харчування, 58,5 % — цінами на промислові товари. 47,8 % респондентів вважають економічну ситуацію в столиці «не поганою і не доброю». 29,9% — «досить поганою». 8,4% гадають, що ситуація «дуже погана». Добрим же становище вважають 10% опитаних, дуже добрим — «аж» 0,5%.

Рівень життя власної родини «дуже поганим» називають тільки 5,8% опитаних. А «дуже хорошим» — 1 %. Порівняйте з тим, як люди описують економічну ситуацію — вийде, що задоволених власним життям у Києві більше, аніж задоволених життям інших.

Роботу транспорту та комунальних служб вважають поганою 36,3 % та 37,3 % відповідно опитаних. Корупція міської влади є однією з головних проблем для більше ніж 35 % опитаних, і взагалі найголовнішою — для майже 10 %, виходячи на третє місце після доходів та цін. Можна також додати, що кияни дружно не шанують свою міліцію (понад 56 %), податкову (понад 50 %), прокуратуру (понад 55 %). А також, звісно — медицину (близько 67%) і славетних комунальників (понад 72 % повністю чи частково невдоволених).

Попри все, 33,9 % опитаних вважають, що протягом 2006 року економічна ситуація в Києві зміниться на краще. Гіршого при цьому чекають лише 11 %, в те, що не зміниться нічого, вірять 32,3 % населення, не знають відповіді — 22,8 %.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ