Кожен народ пізнається за його богами та символами.
Лев Силенко, український мислитель, філософ, історик, письменник, номінант на Нобелівську премію

«Дерева... не передбачаються»

Біля київського Палацу спорту безслідно зникли сліди закладеного дитячими руками Скверу Євробачення
7 вересня, 2010 - 00:00

Обсадили деревцями з пам’ятними табличками фонтан-охолоджувач київського Палацу спорту в день проведення фіналу загальноєвропейського дитячого Євробачення в листопаді 2009 року.

Представники євротелевізійної спільноти тоді ж повідомили, що у світі лише два «євровізійних місця» з деревами на честь Євробачення: сквер у швейцарському Монтрьо, звідки все і почалося, та деревця, висаджені в українську землю всіма веселими делегаціями, які завітали 2009-го до нас... І от тепер залишилося коло пустих ямок у Києві. Із сумною іронією пригадую виголошену тоді в мікрофони помпезну думку про те, що «через 20 років хтось з вас приїде до Києва і скаже — оце моє дерево!». Не склалося. Ще тоді зауважив, що посаджені дерева під цікавою іноземною назвою туя не зовсім українські і точно не зовсім для нашого клімату. Але це було не головним: потрібно було «правильно» засвоїти кошти (бюджетні та спонсорські). Потрібно було постояти перед телекамерами для новин... А далі хоч трава не рости. Точніше, тепер тільки трава й ростиме. Причини зникнення таблички з написом «Це дерево росте завдяки прем’єр-міністрові України Ю.В. Тимошенко» сьогодні хоч якось зрозумілі, а от діти тут при чому?

Коментарів від винуватця «торжеств-2009» — НТКУ поки що не має. В телекомпанії просто забули про євровізійний сквер.

Коментар від багатолітнього директора Палацу спорту пана Ткаченка сумний і жорстко реалістичний: «Висаджені дерева викликали підвищену цікавість тих, хто хотів прикрасити екзотичними деревцями власні садові ділянки. Ми декілька разів вимушені були садити на місця видертих дерев інші. На жаль, це не дало результатів. У зв’язку з технічним переоснащенням до Євро-2012 Палацу спорту дерев перед Палацом спорту не передбачається».

Красиві таблички з кольорових металів з пам’ятними написами, вочевидь, знадобляться на інших присадибних ділянках. За словами будівельників, які гріються під останніми гарячими сонячними променями навколо фонтану в самісінькому центрі європейської столиці європейської держави, остання згадка про веселе і кумедне дитяче Євробачення була знищена 30 серпня. «Показуха» скінчилася так, як і мала скінчитися: брудненькими нічим не примітними ямками. Хоча ідея була доволі красива.

Олександр ЗИРІН, незалежний український телевізійний оглядач
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments