Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Доля серійного вбивці тепер у руках Верховного суду

13 січня, 2004 - 00:00

На початку цього тижня з Житомирського обласного суду до Верховного суду України направлені касаційні скарги адвоката засудженого до страти серійного вбивці Анатолія Онопрієнка (його інтереси представляє Руслан Мошковський; сам «смертник» подавати касаційну скаргу відмовився) і засудженого по цій же справі на 12 років ув'язнення Сергія Рогозіна. Про це кореспондента «Дня» повідомили в канцелярії з кримінальних справ облсуду.

Разом із цими скаргами до вищого судового органу держави відправлені 102 томи самої справи і 2 томи (це більше 1000 сторінок) протоколів судових засідань, а також відеозаписи допитів А.Онопрієнка на попередньому слідстві. Більш ніж двомісячний розрив між оголошенням вироку і направленням касаційних скарг у вищу інстанцію в облсуді пояснюють тим, що С.Рогозін довго знайомився з протоколами судових засідань, а також необхідністю ретельної підготовки всіх документів. За попередніми даними, розгляд скарг у Верховному суді призначено на кінець серпня. Згідно з прогнозами, які неофіційно висловлюються у місцевих суддівських колах, існує практично стовідсоткова ймовірність, що Верховний суд затвердить винесений у Житомирі вирок — обізнані люди стверджують, що такі вердикти без узгодження з вищими інстанціями не виносяться.

За А.Онопрієнком тоді залишиться право звернутися по помилування до Президента.

З огляду на наближення дати президентських виборів Леонід Кучма може винести рішення до 31 жовтня, і тоді це скоріш за все (треба ж враховувати настрої електорату) буде відмова у помилуванні А.Онопрієнка. Або він може залишити цю проблему своєму наступнику. І залишити з усіма колізіями, пов'язаними з негативною позицією щодо смертної кари Ради Європи (якщо на той час членство України в цій організації не буде призупинено), з одного боку, і з громадською думкою всередині держави, з іншого.

Газета: 
Рубрика: