У тебе є вороги? Добре. Значить, у своєму житті ти щось колись відстоював
Вінстон Черчілль, британський політик та державний діяч, письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури

«Герцен та українська свобода»

30 березня у «Дні» відбудеться круглий стіл до 200-річчя від дня народження російського мислителя
28 березня, 2012 - 00:00

Олександра Герцена — публіциста, філософа, письменника, революціонера — цілком справедливо можна назвати одним з основоположників російської ліберальної традиції. «Треба мати велику мужність, щоб висловлювати голосно речі, стиха відомі кожному», — говорив Олександр Іванович.

Круглий стіл «Герцен та українська свобода» — це своєрідне продовження розмови, що була започаткована кілька років тому, коли «День» уперше опублікував велику добірку думок експертів на тему «Яку Росію ми любимо?» А головний редактор «Дня» Лариса Івшина неодноразово говорила, що, розуміючи потребу діалогу між українськими та російськими інтелектуалами, ми звертаємося до Росії —Герцена, Чаадаєва, Сахарова, раннього Солженіцина...

Як Герцен розумів ту «внутрішню свободу», без якої, на його думку, не може бути «звільнення зовнішнього», і що це означає для нас сьогодні; як ідеї філософа сприймались і розвивалися серед визначних діячів українського визвольного руху ХІХ — початку ХХ ст.; в чому актуальність герценівських слів «Ми за вільну Польщу, тому що ми за Росію, тому що спільні кайдани зв’язують обидва наші народи», а також про Росію Герцена та Росію сьогодні ми говоритимемо з українськими інтелектуалами.

Свою участь у круглому столі підтвердили директор Інституту філософії Мирослав Попович, мистецтвознавець, історик, літературознавець Вадим Скуратівський, публіцист Сергій Грабовський, письменник і літературознавець Володимир Панченко, директор Інституту літератури Микола Жулинський. Долучитися до розмови ми також запросили дисидента, літературознавця, письменника Івана Дзюбу та культуролога, професора Римського університету «Ла Сап’єнца» Оксану Пахльовську.

Пряму трансляцію круглого столу за сприяння компанії «Адамант» дивіться у п’ятницю на сайті «Дня». Початок — об 12.00.

Газета: 
Рубрика: