Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

«Герої України — на вершинах світу»

Львівські альпіністи називатимуть іменами видатних українців світові вершини. Першою стане гора Степана Бандери в Грузії
18 липня, 2012 - 00:00
ФОТО З САЙТА SPOX.RU

Акція розпочнеться вже завтра, 19 липня, коли учасники львівського гірського клубу «Екстрем» вирушать у місячну експедицію у район Казбегі, що на Кавказі. У їхніх планах — піднятися на гору на кордоні між Грузією та Росією і присвоїти їй ім’я Степана Бандери. Підйом на вершину заввишки близько 4125 метрів відбудеться у межах акції «Герої України на вершинах світу».

Участь у поході візьмуть шестеро учасників клубу «Екстрем» та їхні грузинські колеги. В цій експедиції альпіністи планують визначити прості та складні підходи до вершини. Якщо ж вони знайдуть простіші шляхи, цілком імовірно, що вже у наступні роки організація здійснюватиме масові підйоми на шпиль Степана Бандери.

Як розповів «Дню» ініціатор акції та керівник групи альпіністів Мар’ян НИЩУК, присвоїти ім’я горі — зовсім просто:

— Необхідно обрати безіменну вершину, яких сьогодні є досить багато. Зокрема, на Памірі, Тянь-Шані й Кавказі. Особливо плідною в цьому плані є східна частина Кавказу. Після того, як ми піднімемося на вершину, все піде за відпрацьованим механізмом: Тернопільська та Львівська обласні ради мають звернутися з відповідним проханням до Грузинського географічного товариства. Після їхньої згоди назву гори буде нанесено на карти. З грузинського боку нашу ідею абсолютно підтримують. Якщо там не всі знають, хто такий Степан Бандера, то про бандерівців чув кожен. Грузини симпатизують українцям і підтримують нас.

Відтак альпіністи розпочинають саме із постаті борця за незалежність України. Вже наступного року клуб планує підійматися на киргизькі вершини Тянь-Шаню. Імена, які незабаром можуть з’явитися на світових мапах, уже визначено: це Андрей Шептицький, Йосип Сліпий, Євген Коновалець.

Христина БОНДАРЄВА, Львів
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ