Вдосконалюватися - значить змінюватися, бути досконалим - означає змінюватися часто
Вінстон Черчилль, державний діяч Великої Британії, письменник, найбільше відомий як прем'єр-міністр цієї країни у роки Другої світової війни, лауреат Нобелівської премії з літератури 1953

Iдеальне місто — на світлинах

У Києві відкрився Міжнародний фестиваль фотографії Kievfotocom
24 жовтня, 2009 - 00:00
ДИРЕКТОР ГАЛЕРЕЇ «РА» АНДРІЙ ТРИЛІСЬКИЙ, ФОТОГРАФ МІХАЛ ЛУЧАК ТА ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ПОЛЬСЬКОГО ІНСТИТУТУ АННА ЛАЗАР, НА ВІДКРИТТІ ВИСТАВКИ «НІКІШ» / ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

На початку ХХ століття німецькі архітектори Еміль та Георг Зільман збудували у польському містечку Катовіце житловий район для шахтарських родин — Нікішовець. Коли на початку 1990-х у Польщі почався процес реконструкції вугільних шахт, район функціонував згідно з первинним задумом — відповідно до теорії ідеального міста: шахтарі жили неподалік шахти, їхні діти навчалися у школі поблизу, на районі була добре розвинена інфраструктура, мешканці відчували себе як велика родина. Тепер усе виглядає інакше.

Як саме змінився Нікішовець за останні роки, показує проект польського фотографа Міхала Лучака «Нікіш» у рамках Міжнародного фестивалю фотографії Kievfotocom. Світлини виставлятимуться в галереї «Ра» до 5 листопада. З одного боку, вони показують мешканців міста, які після розвалу комуністичної системи стикнулися з проблемою безробіття та занепаду давніх традицій Сілезії. З іншого боку — фотографії ілюструють, наскільки важливим для збереження сілезької ідентичності є культивування католицької церкви, турбота про історичний простір міста та збереження свят вугільників, таких, як Барбурка — свято, яке вшановує Святу Варвару, покровительку шахтарів.

У творчому доробку Міхала Лучака вже кілька подібних проектів, усі вони викликали фурор у світі фотографії. Один з останніх задумів митця — «Білий дім» — був знятий в українському селі Черномин (Вінницька область). Саме з цими світлинами Міхал виграв стипендію Олександри Булат, що дає йому можливість взяти участь у Тосканському майстер-класі з фотографії.

Інна ФІЛІПЕНКО, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments