Перший-ліпший брехун і ошуканець може розвалити цілу державу, тоді як упорядкування речей навіть в одному домі неможливе без ласки Божої.
Іван Мазепа, український військовий, політичний і державний діяч, Гетьман Війська Запорозького

Євген МАРЧУК: «Майбутній президент повинен бути патріотом, який зуміє об'єднати націю»

28 січня, 1999 - 00:00

З точки зору цих виборчих технологій, поїздка Євгена Марчука на Львівщину видається недоцільною. Але, як сказав Марчук шахтарям у Червонограді, він не збирається декларувати одні погляди на заході, а інші — на сході, а дотримуватиметься однакової позиції в усіх регіонах країни. Вміння консолідувати націю поруч із прогнозованістю та високим патріотизмом на прес-конференції для львівських ЗМІ він назвав найголовнішою рисою майбутнього президента України.

«Iз теперішньою владою нічого радикально в Україні не зміниться», — сказав Євген Марчук на зустрічі з партійними активістами Львова. Зміни на краще можуть настати лише після жовтня 1999 року, якщо до влади прийде новий президент.

На прес-конференції для ЗМІ Євген Марчук розповів, що в Польщі живе рідна сестра його матері (під час Другої світової війни її вивезли на роботу до Німеччини). І коли він приїжджає в цю країну, то йому стає вкрай образливо і боляче, що наші сусіди змогли зрушити реформи й жити по-людськи, а ми — ні. Хоча президент Польщі має куди менше прав, ніж Президент України.

За словами Марчука, найкращим показником «розвитку» нашої держави є те, що Україна за рівнем доходної частини свого бюджету зрівнялась iз невеличкою Естонією. І для того, аби виправити це ганебне становище, однієї політики сильної руки недостатньо, наводити порядок у державі будь-якою ціною не можна. А якщо вже говорити про «сильну руку», то це, на його думку, має бути потужний інтелект влади плюс підтримка народу.

На позавчорашній зустрічі зі студентами та викладачами у переповненому актовому залі «Львівської політехніки», відповідаючи на закиди щодо часів його прем'єрства, народний депутат нагадав, що саме при ньому в Україні збільшився золотовалютний резерв (за минулий рік він зменшився на два мільярди) і саме завдяки йому було врегульовано боргові відносини з Росією. «До цього врегулювання нас не пускали у світ, як міжнародних хуліганів», — підкреслив оратор.

Коментуючи різко негативне до себе ставлення з боку лідера руху пана Чорновола, Євген Марчук заявив: «Чорновіл не буде підтримувати мене, я — його. Не буду пояснювати, чому я не стану підтримувати В'ячеслава Максимовича. Для нього краще — щоб я це не пояснював». Пан Марчук підкреслив, що після закінчення політичної діяльності він обов'язково розповість, хто кого зраджував на політичному Олімпі, й запитав у присутніх, чи хтось повірив би, що НДП і Рух будуть разом?

Після того як Євген Марчук назвав «найкращим монологом — діалог», він відповів на запитання із залу.

— Кажуть, у Марчука немає коштів на вибори?

— Я не хочу мати справу з грошима, які створюють драматичні проблеми для політиків. Чи у вас інша думка?

— Наскільки серйозною є загроза комуністичного реваншу?

— Пригадайте, хто саме посприяв обранню Леоніда Кучми? Саме вони — комуністи. І найбільшим агітатором сьогодні за них є він, точніше, наше сьогоднішнє злиденне життя сприяє їхньому реваншу.

— Представників влади нема в залі. Може, вони вас бояться?

— А може, їм є чого боятись?

Євген Марчук також сказав, що «російський фактор» найбільше відіграє свою роль за допомогою інформаційних засобів. Пан Марчук зауважив, що сьогоднішні інвестиції російських бізнесменів в Україну не перевищують 300 мільйонів доларів США, а це — просто мізерні цифри.

Представники УРП і КУНу, котрі активно підтримують на Львівщині кандидатуру Є.Марчука, поцікавилися, якою кандидат у президенти бачить долю реабілітації УПА. Євген Кирилович вважає, що це має бути акт громадянського примирення. Як приклад такого примирення, голова Комітету з питань соціальної політики навів Іспанію.

Опозиційність існуючій владі, а також спокійна сила та відсутність волюнтаризму дозволяють Євгенові Марчуку підтримувати імідж, сказав учора кореспондентові «Дня» керівник Львівської обласної організації партії «Реформи і порядок» Юрій Шведа. Він каже, що з правих кандидатів Марчук виглядає найпотужнішим. Єдине, що йому шкодить, переконаний Шведа, — це постійне бажання зв'язувати себе із соціал-демократією в її українському варіанті (хоча з огляду на те, що Марчук не вступав до жодної з українських соціал-демократичних партій, цей закид виглядає простою непоінформованістю. — Ред.)

Лідер львівської ПРП вважає, що Євген Марчук тепер з'ясовує ситуацію і формує команди.

З огляду на те, як приймали Марчука в Червонограді, Дрогобичі та у Львові, це не буде для нього проблемою

Микола САВЕЛЬЄВ,«День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments