Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

«Євробачення» — готовність № 1

21 травня, 2003 - 00:00

19 травня до Риги вирушила чимала команда Олександра Пономарьова (40 осіб). Наш популярний естрадний співак уперше братиме участь у найпрестижнішому Міжнародному конкурсі «Євробачення-2003».

Сьогодні на Домській площі міста відбудеться сольний концерт Пономарьова. З одного боку, це буде генеральна репетиція перед дуже відповідальним змаганням, з другого, — для прибалтів і гостей конкурсу ми, на жаль, — «темна конячка», а цей виступ Олександра дасть можливість не тільки заявити про себе, але й ознайомити велику аудиторію слухачів із нинішніми тенденціями української естради. Сашко виконає свої шлягери різних років і пісню «Hasta la vista», яку підготував на конкурс. Її він вибрав із 54-х, надісланих для прослуховування. Зі слів Олександра, він стояв перед дилемою: співати українською (але при цьому значна частина аудиторії не розумітиме, про що йдеться, та й шанси на перемогу були б мінімальними) або ж виконувати пісню англійською — мовою, зрозумілою для європейців. Пономарьовське завдання-максимум — перемогти, мінімум — увійти до десятки найсильніших. А це дає можливість укладати контракти з найпрестижнішими музичними компаніями. Тому Олександр вибрав твір, написаний ізраїльськими авторами (музика Цвіка Пік, слова — Міріть Шем-Ур), але аранжування зробив українське на студії «З ранку до ночі». Пік — не новачок на «Євробаченні». Його пісня «Diva» у виконанні Дани-Інтернешнал кілька років тому отримала гран-прі, а «Зажжем вместе свечу», яку на торішньому конкурсі співала Сарід Хадад, отримала друге місце. До речі, на «Євробаченні» оцінюють спочатку текст і музику, а лише потім звертають увагу на співака.

У нинішньому конкурсі братиме участь рекордна кількість учасників — 26. За результатами жеребкування Пономарьов виступатиме під №16. Від Росії заявили скандально відомий дует «Тату», який на сцені Олімпійського центру «Сконто» стане тріо: додасться бек-вокалістка Катя Нечаєва. Вони виконають пісеньку «Не верь, не бойся». До речі, за результатами інтернет-опитувань цей твір поки що лідирує. Підопічні продюсера Шаповалова обіцяють показати таке... що оргкомітет попередив: «Будуть провокації — знімемо з конкурсу». Ми матимемо унікальну можливість не тільки стежити за перипетіями захопливого пісенного змагання (24 травня о 22.00 УТ-1 вестиме пряму трансляцію), але й узяти участь у голосуванні. Після виступу всіх учасників на телеекранах з’являться номери телефонів, і протягом п’яти хвилин кожен із тих, хто зателефонує, зможе виставити бали уподобаному конкурсанту (крім співака зі своєї країни). До цієї відповідальної події канал ретельно підготувався. З Риги коментувати те, що відбувається, буде кореспондент Дмитро Крижанівський. Результати голосування від України оголосить телеведуча Людмила Харів. Їх завірить нотаріус. А у разі, якщо раптом погіршиться зв’язок, у студії сидітимуть члени резервного журі.

Сашо, за тебе уболіває вся країна — не підкачай!

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: