Одна із ознак мистецтва - це його нестримний вплив на розвинений інтелект.
Микола Хвильовий, український прозаїк, поет, публіцист

Iнвестиційними сходинками вгору

Україна на 15 пунктів покращила свої позиції у рейтингу Doing Business
24 жовтня, 2012 - 00:00

Цього року Україна посіла перше місце з поліпшення умов ведення бізнесу у своєму регіоні (Східній Європі та Центральній Азії). Про це говориться в результатах дослідження Doing Business, яке провели Світовий банк та Міжнародна фінансова корпорація (IFC). Загалом же Україна на 15 сходинок піднялася в цьогорічному рейтингу простоти ведення бізнесу, змінивши 152-е місце в Doing Business на 137-е.

Найкращим за умовами бізнесу в загальносвітовому рейтингу сьомий рік поспіль виявився Сінгапур. У першу десятку найпростіших для ведення бізнесу потрапили також Гонконг, Нова Зеландія, США, Данія, Норвегія, Великобританія, Республіка Корея, Грузія і Австралія.

«Україна спростила процес створення підприємства, усунувши мінімальну вимогу до капіталу для реєстрації компанії, а також вимогу мати нотаріально завірені установчі документи для реєстрації», — відмічають позитивні зміни автори документу. Саме ці зміни, на думку розробників дослідження, дозволили нашій країні суттєво поліпшити показники за окремими пунктами рейтингу, зокрема, у створенні підприємств піднялися з 116-ї позиції до 50-ї; оподаткуванні — з 183-ї на 165-у; реєстрації власності — з 168-ї на 149-у. Найвищий рейтинг традиційно отримали за видачу кредитів (23 місце). Найгірші позиції Україна продемонструвала в сфері отримання дозволів на будівництво (183 позиція у порівнянні з 182 у минулому році). Абсолютним аутсайдером серед 185 прорейтингованих країн наша держава виявилася за показником кількості узгоджень (11), необхідних при підключенні до системи електропостачання. Як з’ясувалося, аби їх отримати необхідно в середньому 285 днів (180-та позиція).

КОМЕНТАР

Олег УСТЕНКО, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера:

— Покращання рейтингу Doing Business — це індикатор, на який дивляться інвестори перш ніж вкладати гроші в країну. Те, що він у нас поліпшився, — позитивно. Значить настрій інвесторів покращиться і прогнозований притік інвестицій потенційно збільшується. Хоча це не означає, що владі тепер треба почивати на лаврах. Адже очікування бізнесу були більшими — підняття на 25—30 позицій, тоді як маємо 15. Тобто останні результати рейтингу Doing Business показують, що бар’єри для ведення бізнесу в Україні ще існують. За рік їх кількість, безумовно, зменшилась, але працювати ще є над чим.

Наталя БІЛОУСОВА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ