Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Iсторії для роздумів»

На прохання лучан Фотовиставку «Дня»-2013 продовжено до 30 березня!
20 березня, 2014 - 11:46
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Фотовиставка «День»-2013 у Луцьку триває. Директор бібліотеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Володимир Собчук, у якій розміщено експозицію світлин, розповідає, що виставка традиційно не залишає байдужими студентів, учнів луцьких шкіл ліцеїв та дорослих. На думку Володимира Собчука, фотовиставка є надто актуальною, оскільки відображає і дозволяє проаналізувати події, які відбуваються в нашій державі протягом останнього часу — від виразних штрихів повсякдення до політичних подій, зокрема, революційних. Окрім того, експозиція дозволяє психологічно розвантажитися у час, коли найбільш обговорюваною темою в Україні є тема війни. Тож, зважаючи на активність відвідувачів, було вирішено продовжити експонування фотовиставки «Дня» до 30 березня. Нагадаємо, що у день закриття експозиції за результатами голосування буде оголошено світлину-володаря титулу лідера глядацьких симпатій від лучан. Двері бібліотеки СНУ імені Лесі Українки відчинені для всіх охочих щодня, окрім неділі.

Ось як коментують фотороботи відвідувачі, яких кореспондент «Дня» вчора зустріла в бібліотеці:

Орест МАХОВСЬКИЙ, старший викладач кафедри економіки та безпеки підприємства СНУ імені Лесі Українки:

— Сьомий рік поспіль фотовиставка відбувається у нашому університеті й стала вже доброю традицією. Кожне фото — частина історії нашої держави. Разом із масштабними подіями на світлинах влучно відображено дрібні деталі. До прикладу, фото зливи у рідному Луцьку сьогодні сприймається інакше і змушує задумуватися над тими проблемами, які є у місті. Воно може слугувати своєрідною мотивацією до більш скоординованої роботи комунальних служб. Не дивно, що зібрання фотографій, виданих газетою «День», сприймається не лише як художні роботи для задоволення естетичних потреб, а й як історії для роздумів. Вони спонукають мислити і працювати над собою.

Анастасія ШЕВЧИК, студентка Інституту економіки та менеджменту СНУ:

— Фотовиставка викликала дуже багато різних емоцій, оскільки вона різнопланова й відображає різні моменти життя та суспільно-політичних подій, які відбуваються в країні. Мені особисто припала до душі фотографія Василя Пилип’юка «Разом», оскільки в ній багато щирості, любові, й не тільки одне до одного (на світлині зображена пара літніх закоханих людей. — Авт.), а й до всього світу, яку вони зуміли пронести крізь усе життя до старості. Це найбільше зачіпає за душу.

Надія ШПАК, соціальний педагог:

— Найбільш цікавою видалася фотографія Наталії Кравчук «Не видно оптимізму» (на фото — Арсеній Яценюк та Юрій Луценко. — Авт.). Як на мене, вона дуже актуальна, і справді — не видно оптимізму.

Станіслав ВОЗНЮК, менеджер:

— Найбільше сподобалася серія «Протести в Туреччині» Мстислава Чорнова. Повстання сусіднього народу стало прикладом для наших людей, які стояли на Майдані. Прикладом того, що можна протистояти режиму і виборювати своє майбутнє. В європейському світі турки одними з перших пішли на жорстку конфронтацію. Греки не були такими радикальними у своїх протестах. Основою турецького повстання були студенти. Схожа ситуація була і в нас на Євромайдані.

Наталія ТАНДРИК, Луцьк
Газета: 
Рубрика: