Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
Василь Сухомлинський, український педагог, публіцист, письменник, поет

Iван МАЛКОВИЧ: Скасування пільг для українських видавництв — це дотування російської книжки

18 липня, 2012 - 00:00
ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

У розпал обговорення нової законодавчої ініціативи, спрямованої на ліквідацію податкових пільг для українських видавництв, у редакції «Дня» відбулася зустріч учасників Літньої школи журналістики з директором видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Іваном МАЛКОВИЧЕМ.

Саме продукція «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» змінила ставлення до української книги, фактично повернула до неї дитячу аудиторію. Завдяки роботі цього першого українського приватного дитячого видавництва національна книга у масовій свідомості почала асоціюватися з якістю. Сьогодні право на розповсюдження книг «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ» придбали книгарні із 19 країн світу.

— Лише тоді, коли у нас буде багато спільних улюблених книжок, ми станемо цілісною нацією, — переконаний Іван МАЛКОВИЧ. — Ми дуже довго боролися, щоб здобути пільги для українських видавництв. Російське книговидавництво розвивалося шалено, бо у них були податкові канікули. І лише тоді, коли російська книжка накрила Україну, з’явилися бажані пільги, й українське видавництво з дон-кіхотської забави почало ставати на економічні ноги. Якщо зараз скасують всі пільги, це стане ще однією дотацією у розвиток російської книги. Тому що після скасування пільг українська книжка подорожчає на 50%, а дистриб’ютори націнять ще своїх 75%. Хто ці книжки буде купувати? А я хочу, щоб діти виростали на добрих книжках. Тільки кілька найменш цивілізованих країн Європи мають ПДВ на книжки.

У відповідь на запитання, як діяти у цій ситуації, Іван Антонович говорить: треба чинити інтелектуальний спротив, інакше — деградація. Про рецепт від Івана Малковича, як можна підтримувати своє, а також цікаві деталі про роботу «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ» читайте надалі на шпальтах «Дня».

Іванна СКУБА, Літня школа журналістики «Дня»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ