Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

Колиска «Батьківщини» готується до виборів

5 лютого, 2000 - 00:00

У виступах делегатів конференції звучали вельми незвичні пропозиції щодо залучення до партії «неофітів»: організація виставок місцевих художників та письменників, музичних передач по радіо і навіть широка роздача населенню... тексту промови Юлії Тимошенко на останньому партз'їзді.

За запевненнями активістів, промову цю дніпропетровці «читають з великим задоволенням», а сама Юлія Володимирівна вельми популярна у народі.

Сам Олександр Удод поділився з журналістами «партійно-економічними проектами»: «Батьківщина» має намір ініціювати в області програми молодіжного житлового будівництва, реконструкції «хрущовок» і навіть сприяти фінансуванню сільгосппідприємств у трьох сільських районах шляхом довгострокових і безпроцентних кредитів. Все це за своїми масштабами, судячи з усього, може далеко перевершити знамениту «арифметику Лазаренка», котрий організував свого часу для підняття престижу «Громади» виплату пенсійної «десятки».

Як з'ясувалося на конференції, партія «Батьківщина» має своє глибоке «історичне коріння» на Дніпропетровщині. Один iз делегатів нагадав, що ще п'ять років тому — у січні 1995 року — з ініціативи соціалістів, комуністів та інших лівих партій в області було створено так званий Союз миролюбних сил під тією ж звучною назвою «Батьківщина». Його організатори у ті часи ставили собi за мету боротися з «войовничим націоналізмом та фашизмом». Гучні конгреси СМС «Батьківщини» відвідували лідери соціалістів Олександр Мороз і Наталя Вітренко, а очолював його колишній однокурсник Леоніда Кучми ректор Дніпропетровського університету, академік Володимир Прісняков. Надалі діяльність цієї організації практично зійшла нанівець і в останні роки про неї нічого не було чутно. Нове дихання «Батьківщина» отримала минулого літа. Як уточнив Олександр Удод, остання конференція цієї громадської організації по суті ніби переросла у засновницький з'їзд нової партії. А лідер колишньої «Батьківщини», колишній секретар Дніпропетровського обкому КПРС Віктор Драченко сьогодні входить у керівництво «тимошенківської» партії. Подібні метаморфози Олександр Удод пояснив дуже просто: ліве крило «Батьківщини» давно покинуло її лави, залишилися лише «помірковані» політики, і вони сьогодні роблять ставку не на боротьбу з «антинародним режимом», а на згуртування влади і народу заради реформ.

Вадим РИЖКОВ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ