Невідво­рот­ний хід бут­тя ве­де нас від ба­га­ть­ох тра­диційних цінно­с­тей. Та я вірю, що ми до них обовяз­ко­во по­вер­не­мо­ся
Іван Миколайчук, український актор, кінорежисер, сценарист

Конституційні бої

19 квітня, 2007 - 00:00

Після вимоги лідерів опозиції розпустити Конституційний Суд, бютівці й нашоукраїнці вирішили не пускати «корумпованих» суддів на роботу. Вони закрили собою всі входи й виходи в КС. Але суддів це не зупинило, вони почали пробиватися через недоторканні тіла. Найбойовішими виявилися жінки-юристи. Суддя- доповідач Сюзанна Станік надавала ляпасів бютівцу Михайлу Волинцю, а заступник міністра юстиції Олена Лукаш полізла через огорожу.

Пізніше близько 50 бійців «Беркута» прорвалися крізь натовп всередину дворика Конституційного Суду. Разом із ними в КС прорвалося кілька осіб — працівників КС. У результаті бійців підрозділу «Беркут» поставили охороняти всі двері суду.

Деякі народні обранці навіть поскаржилися, що зазнали тілесних ушкоджень. Серед них — Давид Жванія, Олег Ляшко, а також Володимир Карпук і Зіновій Шкутяк.

«Після сьогоднішніх ранкових подій можна впевнено констатувати, що українська міліція вже не займає нейтральну позицію, а відверто стала на бік коаліції», — заявив Зіновій Шкутяк.

За його словами, за останні два з половиною роки міліція вперше стала на бік однієї політичної сили: «Вона не займала нейтральну позицію, а штовхала й била депутатів від демократичних фракцій».

Регіонал Юрій Мирошниченко розцінив ситуацію інакше: «Я переконаний, що винні нестимуть відповідальність, тим більше, що серед тих, хто не пропускав суддів на засідання, були не тільки депутати від опозиції, але й люди з кримінальною зовнішністю».

Слідче управління Генеральної прокуратури порушило кримінальну справу за фактом втручання в діяльність суддів Конституційного Суду. І буквально через кілька хвилин з’явилася інформація, що Генеральний прокурор Олександр Медведько госпіталізований в зв’язку з ішемічною хворобою серця з нестабільною стенокардією на фоні гіпертонічного кризу. Фактично Олександр Медведько став першою жертвою політичної кризи.

Олена ЯХНО, «День». Фото Олександра КОСАРЄВА
Газета: 
Рубрика: