А найбільше покарання - це бути під владою гіршої людини, ніж ти, коли ти сам не погодився керувати.
Платон, давньогрецький філософ, епіграматист, поет, один з основоположників європейської філософії

<center>КОРОТКО</center>

25 травня, 2007 - 00:00

ПЕРЕДВИБОРНІ МАНЕВРИ
"У команді Кучми проявляються ознаки мародерства", -
заявив у Львові лідер НЕПу Володимир Яворівський
Роман ОНИШКЕВИЧ, "День"

За два останні дні Львовом прокотився справжній дев'ятий вал передвиборної агітації, який виніс на собі факти страшенного незадоволення українських політиків діяльністю Президента Кучми. Навіть найбільш лояльний до "арбітра нації" лідер блоку партій НЕП Володимир Яворівський дорікнув кадровою політикою першій особі держави. "На одній із зустрічей я говорив, що у команді Кучми проявляються ознаки мародерства", - заявив пан Яворівський, проігнорувавши разом з тим прохання журналістів розшифрувати цю заяву. Але після того, як його колега по блоку Юхим Звягільський різко розкритикував продаж облігацій внутрішньої державної позики закордонним інвесторам, голова ДемПУ не втримався кинути в зал: "Це вам до питання про мародерство".

Як і очікувалося, найбільше перепало Кучмі від Павла Лазаренка. Зустріч Кучми з Єльциним він розцінив як "політичне шоу для залучення російськомовного електорату, аби той на виборах підтримав НДП". Цю партію разом з Аграрною Павло Іванович зарахував до "антинародних". Натомість лідер "Громади" цілком позитивно висловився про СДПУ(о). Він гадає, що сьогодні соціал-демократи є лояльними до Президента, лише щоб їм не чинили перешкод на виборах. Однак після них, на думку Лазаренка, СДПУ(о) дистанціюється від виконавчої влади. Не менше, ніж критиці Президента, часу було присвячено вихвалянню "Громади" й доведенню того, що Павло Іванович не злодій. Щодо прогнозів про друге місце "Громади" на виборах, то львівські журналісти розцінили це як людську слабкість і навіть голосно не сміялися.

Членом європейської кіноакадемії став киянин Андрій Курков

Щойно з Берліна надійшла новина: київського письменника й кіносценариста Андрія Куркова - поки єдиного з України - обрано членом Європейської кіноакадемії. Європейська кіноакадемія об'єднує у своїх лавах найвідоміших діячів європейського кіно, серед яких Інгмар Бергманн, Клод Шаброль, Клаудія Кардінале, Анджей Вайда та інші. Вітаючи постійного автора "Дня", ми вирішили водночас поставити Андрію декілька запитань:

- Як стають європейським кіноакадеміком?

- Мабуть, по-різному. Для мене це було сюрпризом. Жодних заяв на членство я не писав. І ось прийшов лист, підписаний президентом Європейської кіноакадемії відомим продюсером Ніком Пауеллом, котрий замінив нещодавно на цьому посту засновника академії Віма Вендерса, в листі повідомлялося, що мене прийнято у члени академії "за внесок в європейське кіномистецтво". Мається на увазі тут, звичайно, успіх фільму "Приятель небіжчика" В'ячеслава Криштофовича.

- Минулого грудня ви висувалися саме на приз європейської кіноакадемії "Фелікс" за сценарій до цього фільму.

- Так, і потрапив до трійки кращих європейських сценаристів року. Це, мабуть, і стало основним приводом.

- Що дає членство в Європейській Кіноакадемії?

- Окрім пошани й статусу, це членство дає багато нових можливостей. Справа в тому, що мене обрано членом академії з так званим вирішальним голосом. Тобто з нинішнього року я братиму участь у селекційній комісії кіноакадемії, що відбирає фільми-претенденти на щорічний приз "Фелікс" - еквівалент американського "Оскара". Крім того, братиму участь у різноманітних заходах, спрямованих на захист інтересів європейського кіновиробництва.

- Серед них і українського кіновиробництва?

- Якщо воно відродиться, то так. Поки що захищати немає чого.

- Але якщо в Україні буде знято в майбутньому хороший фільм європейського рівня?

- Тоді я із задоволенням відстоюватиму його права й робитиму все можливе, аби кіношна Європа його побачила й оцінила.

Наталя Лігачова, "День"

Одеська прокуратура визнала незаконним новоутворений Комітет громадського самозахисту
Одеська міськрада, що прийняла 26 лютого цього року рішення "Про подолання кримінальної ситуації в місті", пунктом 2.1 якого передбачено створення тимчасового Комітету забезпечення державного й громадського порядку в Одесі, перевищила в цій частині ухвали свої повноваження й порушила вимоги чинного законодавства України. Тому зазначений пункт належить "відмінити як незаконний, а про результати розгляду протесту і прийняте рішення повідомити міськпрокуратуру в десятиденний термін". Документ такого змісту надіслав 5 березня до міськради заступник міського прокурора Одеси Микола Майоров, зазначивши, що "протест прокурора призупиняє дію опротестованого акту", повідомляє кореспондент "Дня" Михайло АКСАНЮК.

Страйк з мордобоєм
Єдиним транспортним засобом учора в Миколаєві були нечисленні тролейбуси та трамваї. До водіїв міського автобусного парку, що страйкують від початку нинішнього тижня ("День" №40), приєдналися водії приват-експресів і маршрутних таксі.
Встановивши у ключових місцях пікети, страйкарі зупиняли небагатьох водіїв, котрі не приєдналися до них, і висаджували пасажирів. Не скрізь це проходило мирно: зафіксовано декілька випадків побоїв, пошкоджень транспорту. Кореспондент "Дня" Данило КЛЯХІН став свідком того, як близько двох десятків осіб зупинили автобус, висадили пасажирів, намагалися витягти водія, відірвали на машині "двірники", облили лобове скло пивом...
Водії вимагали скасування "добровільно-примусового" зобов'язання перевозити пільговиків на бездотаційній основі, припинення терору з боку ДАІ, введення до складу міської транспортної комісії представників від шоферів.

 

Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments