Для недержавного народу духова культура грає величезну ролю, бо власне нею він може перевищувати народ, що політично підбив його.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

Коротко / Україна

20 червня, 2012 - 00:00

Касацію щодо справи Кучми розглянуть 26 червня

Вищий цивільний і кримінальний суд призначив розгляд касації на визнання незаконним порушення справи проти Леоніда Кучми на 26 червня. Про це повідомив адвокат Миколи Мельниченка Сергій Неділько, передає «Українська правда». «Я отримав сьогодні повістку у справі Кучми, де була вказана дата засідання — 26 червня. Хоча на судовому засіданні суддя оголосив іншу дату — 26 липня», — заявив Неділько. Крім того, він сказав, що адвокат Валентина Теличенко і він особисто подали касаційні скарги до Генпрокуратури, де було вказано, що ніхто з учасників процесу не змінив своєї думки, і тому вимагають повторного розгляду справи. Також адвокат Мельниченка повідомив, що більше тижня не ночує вдома. Каже, що його «замовили» в правоохоронних органах. Про це він заявив, посилаючись на власні джерела у правоохоронних органах. «Замовлення полягає в тому, що мені хотіли підкинути зброю чи наркотики для того, щоб безпідставно порушити проти мене кримінальну справу», — сказав Неділько. За його словами, це безпосередньо пов’язано з професійною діяльністю. «Якщо проти мене буде порушена кримінальна справа, то я, як адвокат, не матиму змоги надавати правову допомогу», — заявив Неділько. Як він сам каже, йому повідомили, що це безпосередньо пов’язано із правовою допомогою Мельниченку. «Я зараз вдома не ночую і вживаю всі заходи безпеки. В авто сам не їжджу — зі мною завжди їздять кілька людей, зокрема люди міцної фізичної структури», — розповів Неділько. Він також додав, що в середу подав заяву до Генпрокуратури з приводу його «замовлення».

Український фільм «Перешкода» став півфіналістом Your Film Festival

Стрічка режисера Максима Буйницького увійшла до півфіналістів міжнародного конкурсу «Твоє кіно» (Your Film Festival). Цей конкурс об’єднав Венеціанський кінофестиваль, компанію Scott Free Productions на чолі з відомим режисером Рідлі Скоттом, компанію «Емірейтс» і товариство кінолюбителів YouTube у пошуках нових талантів. З понад 15 000 коротких фільмів журі відібрало 50 півфіналістів. До них увійшов і фільм з України «Перешкода» режисера Максима Буйницького, повідомляє блог Google-Украина. Стрічку відзнято на кінофакультеті Київського національного університету театру, кіно й телебачення (КНУТКиТ) ім. Карпенка-Карого за мотивами однойменної розповіді Данила Хармса. Це реконструкція драми з несподіваним хепі-ендом. Ролі виконали юні актори: Єлизавета Максимова, Олексій Сивацький та Антон Мринський (сценарист та режисер стрічки — Максим Буйницький, оператор Артем Рижиков, композитор Максим Шоренков і художник Федір Александрович). Нині на YouTube каналі кінофестивалю «Твоє кіно» відбувається онлайн-голосування за півфіналістів конкурсу, за результатами якого буде вибрано 10 найкращих фільмів. Переможці конкурсу візьмуть участь у Венеціанському кінофестивалі, де фільми оцінюватиме авторитетне журі, до складу якого входять: один з найвідоміших «візуалістів» світового кіно Рідлі Скотт і актор Майкл Фассбендер. Також режисери представлять свої нові проекти і позмагаються за грант 500 000 дол. на зйомки наступних оригінальних кіноробіт для власного каналу на YouTube разом із Scott Free Productions. Голосування на YouTube завершиться 13 липня, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

Газета: 
Рубрика: