Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

Коротко / УКРАЇНА

16 квітня, 2005 - 00:00

Злочинів на Закарпатті поменшало

Протягом першого кварталу поточного року кількість вчинених в Закарпатській області злочинів хоча й несуттєво, однак зменшилася — загалом майже на 14 відсотків,— повідомив місцевих журналістiв перший заступник начальника УМВС у Закарпатській області, полковник міліції Михайло Ийбер. Якщо деталізувати, то насамперед поменшало тяжких злочинів, розбійних нападів, грабежів, шахрайств, крадіжок громадського та колективного майна, незаконного заволодіння транспортними засобами. Найкраще правоохоронці попрацювали в напрямі розкриття вбивств — стовідсотковий результат. Наразі розкрито 94,4% тяжких тілесних ушкоджень. Певною мірою, як стверджує нове міліцейське керівництво Закарпаття, зменшенню злочинності та збільшенню відсотків розкриття злочинів посприяла робота підрозділу внутрішніх військ, який місяць перебував на Закарпатті, повідомляє Наталія РОШКО , Ужгород.

Політреформу — на референдум, пропонує Зінченко. Есдеки проти

Державний секретар України Олександр Зінченко заявляє про необхідність проведення загальнонаціонального референдуму щодо політреформи. «З деяких питань потрібно провести загальнонаціональний референдум», — заявив Олександр Зінченко, виступаючи в п’ятницю в Українській академії політичних наук, передають Українські Новини. При цьому він не уточнив, чи вважає необхідним проведення референдуму до 1 вересня, коли має набрати чинності закон про політреформу, прийнятий Верховною Радою в грудні 2004 року. Держсекретар підкреслив, що Президент Віктор Ющенко погодився із законопроектом №4180, однак, на думку Зінченка, майбутні зміни недосконалі. «Але стосовно певних речей Президент радитиметься... безпосередньо з волевиявленням народу», — сказав Зінченко. Він підкреслив, що відтепер референдуми будуть чесними, на відміну від референдуму 2000 року, «коли ми отримали за деякими пунктами 102%». За словами Зінченка, зі змінами до Конституції треба бути уважними. При цьому, з його слів, він не ставить під сумнів необхідність перерозподілу влади між її гілками. Однак, на думку Зінченка, у Президента має залишатися певний вплив на ситуацію в країні. «У Президента мають бути фактори, які сьогодні є в старому варіанті Конституції», — вважає держсекретар. Як намір ревізувати позитивне голосування за політреформу в грудні минулого року розцінили заяви держсекретаря про необхідність збереження за Президентом повноважень, передбачених нинішньою Конституцією, та проведення референдуму з політичної реформи члени фракції СДПУ(О). На думку Ігоря Шурми, пропозиції Зінченка «ставлять під сумнів здатність чинної влади виконувати рішення, прийняті парламентом після відповідних політичних домовленостей». Що стосується ідеї про проведення загальнонаціонального референдуму з політреформи, то це було доцільним до голосування політреформи в парламенті, вважає депутат. Володимир Воюш у свою чергу вважає цю заяву підготовкою громадської думки до блокування провладними силами політичної реформи.Державний секретар України Олександр Зінченко не є прихильником створення громадського телебачення. Таку несподівану думку Олександр Олексійович висловив під час круглого столу «Сучасна політична ситуація в Україні: надії і реалії». На думку Зінченка, громадське телебачення слід створювати, коли існують необхідні умови, а поки для України доцільна інша модель. Через рік і чотири місяця «Україна може отримати супутник зв’язку», і тоді в кожному місті буде 60 каналів мовлення — повідомив держсекретар. На тому ж заході Олександр Зінченко висловив думку, що в Україні наразі немає сформованої політичної опозиції. «Організаційної, чіткої, політично свідомої опозиції я поки не спостерігаю», — сказав він. Натомість опозиції сьогодні «є емоційний виклик», який був народжений 2004 року, — переконаний Зінченко.

«Гринджоли» вирушають у промотур

Перед поїздкою гурт «Гринджоли» презентував максi-сингл «Razom Nas Bahato» на компакт-диску, до якого увійшли: міжнародна версія пісні (яку будуть виконувати хлопці на конкурсі у Києві), кліп до неї, польська версія з відео та ремікс на пісню bit & beat foundation — «Єдині». За словами лідера гурту Романа Калина, планується, що виступатимуть музиканти у країнах Східної Європи та Балканах. У планах «Гринджол» є подорожі до Греції, Португалії, Іспанії, Кіпру. Це будуть не тільки виступи з концертами, а й зустрічі, участь у ТБ-шоу, музичних радіопрограмах. У Києві підготовка до конкурсу виходить на фінішну пряму. «Палац спорту на 95% готовий до «Євробачення-2005», — заявив прес-аташе Пісенного конкурсу Марко Маркович. — Робота ведеться у три зміни, й до 9 травня все повинно бути готове». 23 квітня в Україну буде доставлено усю техніку, яку використовуватимуть під час трансляції. Важить вона близько 120 тонн (це металеві конструкції, освітлювальні прилади, кабелі, комп’ютери). «Шоу буде оригінальним і цікавим, — запевняє менеджер з виробництва компанії «Спектра» Ола Мелзіг («Спектра» — провідний провайдер освітлення в Європі. Уже п’ятий рік поспіль їх запрошують забезпечувати освітлення та трансляцію «Євробачення». — Т. П. ). Наше завдання: допомогти Національній телекомпанії України у створенні гарного шоу. Завдяки нашому освітленню буде «оживлена» сцена, а кожна країна-учасниця матиме змогу отримати унікальне зображення телетрансляції». Тетяна ПОЛІЩУК , «День».

Газета: 
Рубрика: