Це ж велика дурість — хотіти говорити, а не хотіти бути зрозумілим.
Феофан (Єлеазар) Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

Коротко / УКРАЇНА

22 вересня, 2004 - 00:00

«Молодь проти провокацій і революцій»

Акції з такою назвою, приурочені до Дня миру, пройдуть на цьому тижні в усіх регіонах України, передає Інтерфакс-Україна. Ініціативу проведення акції було висунуто на Всеукраїнському форумі лідерів студентських організацій, де обговорювалася внутрішньополітична ситуація в країні. Студентські лідери виступили з ініціативою проведення мітингу на підтримку миру і соціальної злагоди в суспільстві. Як зазначили організатори, до участі в масових заходах збираються прилучитися понад 100 тис. молодих громадян, які репрезентують молодіжні громадські організації та організації студентського самоврядування. Акція матиме форму «урочистого ходу центральними вулицями і майданами головних міст України». Основними завданнями заходів буде притягнення уваги громадськості до питань збереження миру і злагоди, стабільності в суспільстві загалом. «Це особливо актуально напередодні президентських виборів в Україні, оскільки молоді люди вважають своїм завданням саме тепер запобігти використанню потенціалу молоді для розпалювання громадянських конфліктів і сутичок у країні», — зазначили організатори. До складу оргкомітету акції ввійшли лідери молодіжних громадських організацій і студентських об’єднань з усіх регіонів України.

Купiть склад

Найбільш привабливим для інвестування сегментом ринку нерухомості стає складська нерухомість. Таку думку висловив агенції Інтерфакс-Україна президент Спілки фахівців iз нерухомості Києва Олександр Рубанов. «Якщо вибудовувати пріоритети, я б сьогодні поставив на перше місце складську нерухомість за рівнем попиту і за перспективою подальшого розвитку», — сказав він. На думку О. Рубанова, «на другому місці за рівнем інвестиційної привабливості перебуває торговельна нерухомість, на третьому — виробнича». О. Рубанов також зазначив, що спостерігається зниження обсягу спекулятивних операцій у сегменті житлової нерухомості. «Сьогодні цим займатися невигідно, краще вкладати до комерційної нерухомості», — сказав він. Окрім того, на думку О. Рубанова, на сьогодні спостерігається тенденція розвитку спортивно-оздоровчих та рекреаційно-оздоровчих об’єктів.

Переможці

В Орденській залі Генерального штабу Збройних Сил України відбувся прийом міністром оборони Є. Марчуком кращих військових спортсменів, які брали участь в Олімпіаді в Афінах. На прийомі були присутні також їхні тренери і керівники армійського спорту. На фото — вихованець 9-го спортивного клубу Південного оперативного командування, лейтенант Ельбрус Тедеєв («золото», вільна боротьба) і представник 7-го спортивного клубу Північного оперативного командування, молодший лейтенант Наталя Скакун («золото», важка атлетика).

366 років по тому

Сьогодні (22 вересня) минає 366 років від дня Пилявецької битви, що увійшла в історію Визвольної війни українського народу під керівництвом Богдана Хмельницького. Ця дата не минула поза увагою сучасників. «На місце переможної битви до Пиляви, де Курган слави, прибули козаки Хмельницького, Старосинявського і Меджибізького куренів. Вправлялися у мистецтві бойового гопака, гриміли гармати», — повідомив для «Дня» місцевий краєзнавець Іван Козельський. Він вгадує добрий знак у тому, що підлітки з довколишніх сіл не залишилися осторонь від влаштованого тут дійства. Прибули сюди без жодної принуки. Сам Іван Козельський написав з цієї нагоди книгу «Під небом Пиляви». То — хвилююча розповідь про минуле села, з якої постають незабутні постаті, подробиці визвольної битви. Автор веде крізь роки та долі, пише про людей, які творили минуле та творять нову історію. На нескінченному полотні, з якого тчеться життя, постають люди, їхні думи та переживання. Краєзнавець дарує читачеві оте зворушливе почуття дотику до святинь, можливість уявити, як все було. Досліджує родоводи та версії, дає слово видатним особам, які в роки незалежності прибували сюди з усіх-усюд, аби вклонитися подвигові далеких незабутих предків, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Четверте свято джазу в Одесі

Із 23 до 26 вересня в Одесі пройде IV Міжнародний фестиваль джазової музики «Джаз-карнавал-2004». Однак «занурення» в атмосферу музичного свята мешканців і гостей міста почалося значно раніше. Вчора на вулиці міста виїхав відкритий екскурсійний трамвайчик iз диксилендом на борту. Цілий тиждень цей музичний транспорт за назвою «Джазохід» курсуватиме містом. На чотири дні зала одеської філармонії, відкриті концертні майданчики і вулиці стануть місцем виступів понад ста музикантів iз десяти країн світу і двадцяти джазових колективів. У програмі фестивалю концерти молодих і маститих музикантів, барвистий парад джазових оркестрів і диксилендів центральними вулицями міста, костюмований хід студентів і клоунів «Живі ляльки». На Дерiбасівській працюватиме виставка одеського фотохудожника Сергія Гевелюка. Уперше в історії фестивалю цього року вулична частина програми поповниться новим проектом — молодіжною музичною акцією «Future Sounds Gazz». У ній візьмуть участь четверо відомих в Україні діджеїв і російський джаз-роковий ансамбль. Завершальним акордом свята стане гала-концерт, свого роду джаз- марафон, який триватиме чотири години. Для участі в ньому в Одесу запрошено виконавців із Німеччини, Польщі, Ізраїлю, Австрії, Чехії, Іспанії та Росії, повідомляє Олена АСТРАХОВИЧ, «День».

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ