Народ, який вірить, що якась суміжна країна або імперія здобуде йому державу, ніколи не зможе стати на власні ноги і буде завжди паралітиком. А його політичні групи будуть задніми колесами для чужих агентур.
Олег Ольжич - український поет, археолог і політичний діяч

Коротко / УКРАЇНА

21 вересня, 2004 - 00:00

Випробування підписами завершилося

Учора опівночі закінчився останній термін передачі кандидатами до ЦВК підписів виборців. На момент здачі номера цю частину «обов’язкової програми» виборчої кампанії виконали 20 з 26 кандидатів на посаду президента. Згідно із законом, усі вони мали надати не менше 500 тис. підписів на свою підтримку. Проте перестрахувалися — і здали більше, а то й набагато більше за норму. «Підписним» лідером є кандидат від провладної коаліції Віктор Янукович — його довірені особи передали до Центральної виборчої комісії 7 183 212 підписів. Понад один мільйон підписів надали такі кандидати — Віктор Ющенко, Олександр Омельченко, Олександр Мороз, Леонід Черновецький. Інші — від 565 тисяч. Щоправда, це ще не означає, що всі кандидати, які виконали норму, продовжать боротьбу за президентське крісло. ЦВК вибірково перевірить підписні листки і не пізніше десятого дня з моменту отримання підписних листків винесе свій вердикт. Поки що «випробування підписами» успішно пройшли 5 кандидатів: О. Мороз, А. Кінах, Б. Бойко, П. Симоненко та В. Кононов, завдяки чому вони отримали право продовжувати участь у виборчій кампанії. А для тих, чиї підписні листки видадуться експертам «липою», боротьба може вважатися закінченою.

Крилатi гойдалки

Цими вихідними в рамках Дня фізкультури і спорту в парку ім. Тараса Шевченка відбулося свято «Родинні розваги» (на фото). Всі присутні мали можливість потанцювати під музику духового оркестру, випити пива, пограти в шахи, намалювати на асфальті крейдою свою мрію й отримати наповнену гелієм повітряну кульку. Участь у спеціальних родинних святах — доволі новий різновид родинного відпочинку. Загалом же організувати відпочинок для всієї родини в Києві не так уже й складно: можна піти до лялькового театру, можна до кіно на «Ну, стривай!» чи «Шрека», можна на дитячий майданчик чи навіть до «МакДональдсу», який викликає довіру в дітей. Добрим варіантом залишаються дитячі майданчики. Мами розповідають, що чистий пісок і добре змащені, крилаті гойдалки — це вже радість для дитини. Тим більше, що дитячі майданчики в столиці «розмножуються»!

Податківці обіцяють «ПДВ-революцію»

Державна податкова адміністрація України з 1 січня 2005 року введе нову вдосконалену систему адміністрування ПДВ, яка має кардинально спростити взаємовідносини ДПАУ та платників цього податку. «Усі податкові інспекції та податкові регіональні адміністрації займаються тренінгом і відпрацюванням цих технологій і взаємодії з суб’єктами господарювання для вирішення всіх проблем, які можуть виникнути, зокрема, з погляду усунення конфліктних ситуацій. І з 1 січня 2005 року цю систему (адміністрування ПДВ) введуть у промислову експлуатацію», — заявив голова ДПАУ Федір Ярошенко у неділю в програмі «Діловий світ. Тиждень» на Першому Національному телеканалі України. Голова ДПАУ також повідомив, що ДПАУ до 1 жовтня 2004 року повністю ліквідує заборгованість із відшкодування податку ПДВ. «Можна сказати, що вже нині практично не існує заборгованості. На сьогодні вона становить 148 млн. грн. А два з половиною місяці тому вона була 3,5 млрд. грн.», — сказав Ф. Ярошенко. При цьому він відзначив, що такого результату вдалося досягти завдяки «введенню креативного менеджменту в роботу податкових органів». Из слів голови ДПАУ це означає, зокрема, «правильну організацію роботи, а також впровадження низки методологій, серед них — методу збалансованих оцінок роботи податкових органів». Після таких нововведень кілька областей збільшили вдвічі збір надходжень до бюджету та відшкодування із ПДВ.

«Робота чекає на донеччан»

Так називається щорічний загальноміський ярмарок вакансій і послуг міської служби зайнятості шахтарської столиці, який днями пройшов на центральному майдані Донецька. Цього року в ярмарку взяли участь 68 підприємств і організацій міста, 24 навчальних заклади, а також 4 соціальних партнери з працевлаштування населення. Для відвідувачів ярмарку було запропоновано понад 6 тисяч вакансій. І вже першого ж дня направлення для працевлаштування на підприємства міста отримало понад 400 осіб. За словами донецького міського голови Олександра Лук’янченка, проведення цього ярмарку ще раз довело, що технічні училища міста відстають від попиту. Як з’ясувалося, на сьогодні Донецьку, насамперед, потрібні фахівці з гірничих і машинобудівних професій.

Як заявив міський голова Донецька, підсумки ярмарку обов’язково враховуватимуться при складанні соціально-економічної програми на 2005 рік, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.

Буханці та батони дешевшають

Із початку вересня в 18 областях України ціни на хліб знижені на 8-10%, повідомив агентству Інтерфакс-Україна перший віце-президент Всеукраїнської асоціації пекарів (ВАП) Євген Ленг. Він зазначив, що поки не знизили ціни на хліб Луганська, Полтавська, Черкаська, Житомирська, Рівненська та Волинська області. При цьому, зі слів першого віце-президента ВАП, очікується, що вже до 1 жовтня ціни на хліб знизяться в усіх регіонах країни. «Пекарі виконують узяті на себе зобов’язання перед урядом щодо зниження цін на хліб», — наголосив Є. Ланг. На думку першого віце-президента асоціації, неодночасне зниження цін на хліб у регіонах пов’язане з неоднаковими запасами дорогого зерна врожаю 2003 року та різними темпами надходження зернових нового врожаю. За даними ВАП, на сьогодні ціни на хліб у середньому по Україні становлять: хліб житній — 1,51 грн./кг, хліб з борошна першого ґатунку — 1,68 грн./кг, батон — 2,13 грн./кг.

Раніше ВАП рекомендувала членам асоціації та хлібозаводам України, що не входять до галузевої організації, у вересні знизити ціни на соціально значущі сорти хліба на 8—10% і збільшити вагу буханців у зв’язку з хорошим урожаєм зернових у 2004 році.

Газета: 
Рубрика: