Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

Коротко / УКРАЇНА

27 липня, 2004 - 00:00

Веб-допомога іноземним спостерігачам

Відтепер іноземні спостерігачі за виборами президента України матимуть свій прес-центр. Про це повідомив журналістам керівник Міжвідомчої робочої групи зі сприяння діяльності офіційним спостерігачам від іноземних держав і міжнародних організацій, перший заступник міністра Кабінету Міністрів України Олександр Шнипко. Потужною інформаційною складовою такого центру, з його слів, має стати багатофункціональний електронний ресурс «Вибори президента України у 2004 році». Новостворена веб-сторінка (www.elections.ukrinform.com) міститиме інформаційні матеріали з виборчої тематики українською, російською та англійською мовами, законодавчу базу, біографії кандидатів та їх передвиборчі програми, а також велику бібліотеку гіперпосилань. Загалом же інформаційний центр має стати місцем активного проведення прес-конференцій, «круглих столів», презентацій, зустрічей та інших масових заходів за участі офіційних спостерігачів із-за кордону. Останнім організатори обіцяють також цілодобовий доступ до мережі Internet, а також надання послуг факсимільного і міжнародного зв’язку. Як сказав, відповідаючи на запитання кореспондента «Дня» О.Шнипко, на перебування іноземних спостерігачів в Україні напередодні і підчас виборів не передбачається виділення коштів державного бюджету.

Наслідки «умовної» НП успішно ліквідовано

На складі артилерійських боєприпасів біля селища Біленьке Одеської області пройшли спеціальні навчання із зберігання боєприпасів. Під керівництвом командуючого військами Південного оперативного командування Григорія Педченка військовослужбовці складу відпрацьовували практичні дії із ліквідації наслідків умовної надзвичайної ситуації, яка сталася на складі, повідомляє управління прес-служби міністра оборони України. До проведення показових занять залучали генералів та офіцерів управлінь Південного оперативного командування, начальників відповідних служб, керівників військових об’єктів, де зберігається ракетно- артилерійське озброєння, представників МінНС.

Учасники навчань ознайомилися з організацією зберігання реактивних снарядів і артилерійських боєприпасів на арсеналі, який є одним із найбільших на півдні України. За повідомленням управління прес-служби міністра оборони України, боєприпаси тут зберігаються з урахуванням вимог безпеки в залізобетонних укриттях за шестиметровими насипами.

Донецькі діти відпочивають в Італії

Близько двадцяти донецьких дітей із сімей загиблих шахтарів перебувають у м. Таранто (Італія), який є містом-побратимом шахтарської столиці. Це вже другий візит дитячої делегації протягом останніх трьох років — у квітні 2002 року Італію також відвідали 25 дітей із Донецька. Нинішня поїздка стала можливою завдяки тісним дружнім зв’язкам між Донецькою міською радою та мерією м. Таранто, а також «Корпусом Деміні».

Головними завданнями дитячого візиту, звичайно ж, є відпочинок й оздоровлення дітей, а також зміцнення дружби між жителями двох міст. Це стане можливим завдяки «залученню» донеччан до італійської культури та побуту. Протягом 15 днів діти проживатимуть у місцевих сім’ях, знайомитимуться з традиціями та звичаями жителів Таранто. Крім того, делегацію чекає велика програма, в тому числі — офіційна зустріч з мером міста пані Росанною ді Белло, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.

Студенти створювали власну республіку й обирали президента

Минулого тижня в Криму студенти розіграли партію із виборів президента та парламенту Студентської республіки. Як розповіла «Дню» один із організаторів фестивалю Тетяна Якупова, студентам спочатку запропонували пожити під час гри за законами, далекими від демократії. Зі слів Тетяни, це зробили для того, щоб підштовхнути їх до пошуку шляхів, що ведуть до демократизації життя, до побудови демократичної держави. У соціально-ігровій моделі суспільства діяли свої закони, своя валюта. Працювали чотири міністерства — інформації, юстиції, економіки та фінансів. А республіка за формою правління виявилася парламентсько-президентською.

Усі чотири, створені під час гри політичні партії ввійшли до парламенту, отримавши по 4—5 депутатських місць. Проводили конкурси масових політичних акцій — демонстрації, пікети. Лідери «опозиції» швидко втратили популярність, і більшість голосів отримав претендент, котрий вирізнявся великими дипломатичними здібностями, знанням законів країни і володів хорошим стратегічним мисленням. Президентом студентської республіки став майбутній медик із Полтави Євген Бакланов, а призом переможцю стане подорож до Чехії. Проте, як писала одна з газет Країни У (так назвали студентську республіку), переможців у грі не було, справжня мета гри — змінити ситуацію, в якій опинилися 275 жителів ігрового містечка, на краще, а також перевірити молодь на якості справжнього лідера. Такі молодіжні фестивалі проводять в Україні з 1998 року, а їхнім організатором виступає Народно-демократична ліга молоді, повiдомляє Людмила РЯБОКОНЬ, «День».

Виставка української вишивки

У картинній галереї «Арт-Пласт», у Нетішині, місті-супутнику Хмельницької АЕС, де, до речі, експонувалася фотовиставка «Дня», в ці дні велелюдно. Публіка віддає належне Антоніні Мацюк і її дочці Людмилі Мордас за неперевершене мистецтво вишивання. «Продовжують давню родинну традицію,» — повідомила для «Дня» про майстринь завідувачка сектора етнографії і краєзнавчого музею Зоя Тунцева. Традиція, що йде з глибини століть, талановито збагачується. Антоніна Мацюк вишиває рушники, скатерки, серветки. ЇЇ дочка — ікони, портрети класиків української літератури, гетьманів. Досконало володіючи технікою вишивання (хрестиком), Людмила Мордас надзвичайно тонко відтворює характери персонажів — Тараса Шевченка, Лесі Українки, Богдана Хмельницького... Обрамлення робіт, замовлені вишивальницею у Польщі, — також дуже дорогі витвори мистецтва, «вступають» у повну гармонію з вишивками. Роботи Людмили Мордас занесено до міжнародних каталогів, зберігаються у приватних колекціях закордонних шанувальників української вишивки. Зоя Тунцева звертає увагу на непроминуще значення цієї виставки вишитих робіт, подібної до якої у галереї «Арт-Пласт» ще не було: творці мирного атому охоче долучаються до народного декоративного мистецтва, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Газета: 
Рубрика: