Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

Коротко / УКРАЇНА

20 січня, 2004 - 00:00

Свято Хрещення Господнього19 грудня віруючі православних та греко-католицьких церков України відзначають велике, так зване дванадесяте, свято Хрещення Господнього. Як пише євангеліст Марко, в цей день «Ісус... хрестився в Йордані. І зараз, коли Він виходив із води, то побачив Іван небо розкрите, і Духа, як голуба, що сходив на Нього. І голос з неба почувся: «Ти Син Мій Улюблений, що Я вподобав Його!» Тоді Христос вперше представ перед людьми як Син Божий, як Бог. Через те день Хрещення називають також Богоявленням.

Дні свят Різдва та Хрещення розділяють неповнi два тижнi, але в житті Ісуса відстань від Народження до Хрещення — 30 років. Саме після Хрещення розпочалося земне служіння Сина Божого, яке через три роки завершилося розп’яттям, смертю та Воскресінням.

Із євангельською подією Богоявлення пов’язаний древній обряд «хрещення вод». Наші пращури в цей час бучно святкували «поворот Ярила на літо», а відомий циган продавав після Водохреща кожух, адже «наближається Великдень». Клара ГУДЗИК, «День».

Інна Богословська подала заяву про відставку

Учора подала заяву про відставку з поста голови Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва Інна Богословська. У заяві, опублікованій на сайті www.inna.com.ua, вона перераховує причини свого неординарного вчинку, вказуючи, що система виконавчої влади в країні неефективна. Як вважає голова комітету, країні «необхідна радикальна адміністративна реформа», оскільки «потворна система призводить до постійних інституційних помилок і не дозволяє виробляти необхідну стратегію та тактику». На її думку, змінити що-небудь у нинішньому стані речей на рівні окремо взятого державного комітету — неможливо. Особливо в заяві І. Богословської наголошено на категоричній незгоді з «ідеологією та принципами роботи, які сповідує перший віце-прем’єр Азаров М. Я.».

Грабіжників затримали... за допомогою комп’ютера

Успішну операцію із затримання групи злочинців, які грабували людей на вулицях обласного центру і передмість, провели наприкінці минулого тижня оперативники Житомира і Бердичева. Як розповів «Дню» начальник Житомирського міського відділу Управління МВС України в області підполковник міліції Анатолій Болух, в ході розслідування чергового нападу потерпілі повідомили прикмети машини грабіжників. Міліцейський комп’ютер одразу «видав» інформацію про її власників та їхні ймовірні координати, і була віддана команда на перехват зловмисників. Захопили їх за дві години в кафе «Зодіак» у Бердичеві місцеві працівники Державтоінспекції — ті не встигли навіть відзначити успішний, як їм здавалось, наліт, за попередніми даними, третій в їхній «кар’єрі». Загалом, сказав А.Болух, злочинна група складалася з п’яти мешканців Бердичева, старшому з яких було 37 років, а наймолодшому 23. І тільки один з них був раніше судимий — це 36-річний П., якого вважають ватажком. А діяли вони за методом «гастролей», тобто виїздів в інші райони і міста. У потерпілих забирали передусім цінні речі, в тому числі одяг. Зараз ведеться слідство, в ході якого, згiдно з міліцейською практикою, перевіряється їхня причетність до інших злочинів, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Бюджети наповнено, винних покарано...

Державна податкова адміністрація в Луганській області виконала річне завдання з мобілізації коштів до бюджету на 102%. У 2003 році до державного бюджету надійшло 990 млн. гривень податків. З 18 видів податків та зборів виконано показники по 17. Щодо показників грудня 2003 року, то прогнозні показники зі зведеного бюджету виконано на 114 відсотків, держбюджету — 117%, місцевого — 111%.

У 2003 році в складі 33 бригад працівники ДПА в Луганській області брали участь у перевірках, включених до Національного плану. За їхніми результатами, донараховано податків та зборів до бюджету на суму понад 3 млн. гривень, зменшено збитків — близько 60 тис. гривень, запобігли фактам незаконного відшкодування ПДВ на суму понад 700 тис. гривень. За матеріалами перевірок стягнуто до бюджету 3,8 млн. гривень. З метою повного відшкодування заподіяного збитку накладено арешт на майно вартістю 8,6 мільйона гривень. У порядку оперативного супроводження досудового розслідування кримінальних справ затримано 4 особи, у двох випадках обрано запобіжну міру — утримання під вартою. Під час проведення перевірок обгрунтованості придбання іноземної валюти суб’єктами підприємницької діяльності для перерахування за межі України у 2003 році 15 підприємствам відмовлено в купівлі валюти на загальну суму 495 мільйонів гривень. Причина відмови — посадові особи не змогли довести легальне джерело походження грошей, на які планувалося придбати валюту, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.

Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments