Поривайтеся завжди виконувати свій обов'язок, і людство виправдає вас навіть там, де ви зазнали невдачі.
Томас Джефферсон, 3-й президент США, один з авторів Декларації незалежності США

Коротко / УКРАЇНА

30 липня, 2003 - 00:00

Військові вчаться відкритості

Міністр оборони України Євген Марчук затвердив план реалізації Закону України «Про демократичний цивільний контроль над військовою організацією і правоохоронними органами держави» — передає Інтерфакс-Україна. Заходи плану зокрема передбачають до кінця 2003 року завершити поділ функцій і повноважень між Міноборони, яке повинне здійснювати військово-політичне та адміністративне управління Збройними силами, і Генеральним штабом Збройних сил України, який повинен забезпечувати оперативне управління Збройними силами. Ще один напрям реалізації цього плану передбачає налагодження тісної взаємодії з органами державної влади й комітетами Верховної Ради та забезпечення ними необхідного контролю над здійсненням оборонної політики, своєчасним і всебічним матеріально-фінансовим забезпеченням Збройних сил України. Для обговорення проекту державного бюджету України на 2004 рік у частині, що стосується витрат Міністерства оборони, Євген Марчук також має намір зустрітися з представниками депутатських фракцій парламенту. На засідання колегіальних органів ЗСУ України також запросять уповноваженого Верховної Ради з прав людини та його представника у справах захисту військовослужбовців. Крім того, план передбачає впровадження нових форм роботи з представниками засобів масової інформації, зокрема, проведення днів преси у видах і оперативних командуваннях Збройних сил, інтернет-прес-конференцій із керівним складом Збройних сил, прес-турів для представників вітчизняних ЗМІ до миротворчих контингентів Збройних сил України. Для кращого інформування громадськості про життєдіяльність армії також істотно оновлять офіційний веб-сайт Міноборони. На його сторінках, зокрема, розміщуватимуть матеріали про хід виконання програм реформування ЗСУ та переходу їх на комплектацію військовослужбовцями за контрактом, створення та розвиток виробництва нових видів озброєнь і військової техніки.

Платити міліції вигідно

Для боротьби з розкрадачами дротів ліній енергомереж та іншого майна енергетики Вінниччини застосували принцип — ніщо так не стимулює працю, як її оплата. Співпрацю з міліцією енергетики підкріпили грішми. Дирекція ВАТ «АК Вінобленерго» виділила 1000 грн. як заохочування для тих міліціонерів, які розкривають крадіжки. Результат побачили одразу. Якщо в минулому році в регіоні розкрили сім злочинів, пов’язаних із розкраданням електрообладнання, то вже за шість місяців цього року цей показник збільшився вдвічі. Міліціонери повернули ВАТ «АК Вінобленерго» розкраденого майна на суму 14470 грн. Таким чином, витративши на заохочення міліції тисячу гривень, енергетики повернули більше ніж у чотирнадцять разів, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.

У Донбасі перевірили хлібовиробників

У Донецькій області контролюючі органи перевірили понад 450 підприємств із виробництва та продажу хлібобулочних виробів. Згідно з інформацією Донецької ОДА, робочі групи комісії з питань якості й безпеки продуктів харчування, до яких входять представники управління з захисту прав споживачів, інспекції з контролю за цінами, податкової і санітарної служб, правоохоронних органів виявили різні порушення у 185 суб’єктів підприємницької діяльності. До них застосували економічні санкції на суму понад 105 тис. грн., висунули адміністративних штрафів більше ніж на 3 тис. грн., повідомляє Сергій КУЗІН, Донецьк.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ