Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе.
Олесь Гончар, український письменник

Коротко / УКРАЇНА

17 квітня, 2003 - 00:00

Обіцяють підвищення пенсій

Згідно з постановою уряду, 1 липня 2003 року трудові пенсії нараховуватимуть з огляду на новий мінімальний розмір пенсій. Максимальні розміри трудових пенсій збільшаться до 150 грн., а для працівників, які працювали у важких і шкідливих умовах, — до 200 грн., у тому числі пенсії шахтарям. Максимальний розмір пенсій осіб, які мають понад 20 років підземного стажу, зросте до 275 грн., тобто вище рівня прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Збільшиться також розмір цільової грошової допомоги на проживання, повідомляє Інтерфакс-Україна. У випадку, якщо місячний розмір пенсії непрацездатних громадян (з урахуванням надбавок, підвищень і додаткової пенсії) не досягає 91,8 грн., таким громадянам встановлюють цільову грошову допомогу на проживання в розмірі до 41,8 грн. Прес-служба Кабміну нагадує, що протягом двох попередніх років пенсія збільшилася на 50%, у тому числі минулого року — на 20%. Це перевищує показники зростання середньої зарплати. Уряд запевняє, що шукатиме нові можливості для чергового підвищення пенсій, зокрема щодо наповнення бюджету Пенсійного фонду. Мінімальна зарплата в 2002 році становила 165 грн. З 2003 року її рівень визначено у розмірі 185 грн.

Перша персональна — в Миколаєві20 квітня в фоє Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії відбудеться відкриття першої персональної фотовиставки Любові Савельєвої. Народилася вона на Алтаї, але з дитячих років проживає на півдні України. Маючи вищу гуманітарну освіту, працювала у відділі мистецтв Обласної наукової книгозбірні ім. О. Гмирьова і в книгозбірні Миколаївського державного музичного училища. Зараз — на творчій роботі. Художньою фотографією вона займається з 1997 року, працює в жанрах портрета, пейзажу, макрозйомки живої природи. Член народного фотоклубу «Корабел», з 2002 року — член Спілки фотохудожників України. Роботи Л. Савельєвої експонувалися на обласних і національних фотовиставках, а також на міжнародних салонах у Англії, Франції, Іспанії, Італії, Бельгії, Аргентині, Тайвані, Бразилії, Росії. Але першу персональну виставку фотомитець робить, звичайно ж, у Миколаєві — місті, в якому прожила більшу частину свого життя, повідомляє Борис ПАНОВ.

Ув’язнені пишуть ікони

Вчора з Хмельницького відправлено на виставку до Києва чотири іконописні роботи, виконані ув’язненими. «Наші підопічні візьмуть найактивнішу участь у конкурсі художньо-прикладної творчості засуджених, присвяченому Воскресінню Христовому», — повідомив для «Дня» начальник управління Держдепартаменту з питань виконання покарань у Хмельницькій області Тимофій Якимчук. Звертає особливу увагу на ікону «Христос Вседержитель», написану Ігорем Кралєвим з Шепетівської виправної колонії: «Ігор Давидович володіє унікальним у нашi дні стилем давньоруського іконопису на дереві». До речі, Кралєв розписав храм в Ім’я Спасителя Миколи Чудотворця, освячений у колонії у лютому цього року. Засуджений прийшов у зону іконописцем. Що ж до Едуарда Багнюка з Гайковецької колонії суворого режиму, то він представив на конкурс ікону «Ісус Христос», що, як вважає Тимофій Якимчук, також справить незабутні враження на організаторів — Синодальний відділ УПЦ. «Едуард Іванович не вперше вiдбуває строк. Уже тут, у колонії, оволодів мистецтвом іконопису, самовдосконалюється і, як він каже, долучившись до високого духовного, рішучіше спокутує свої тяжкі гріхи», — продовжив начальник управління Тимофій Якимчук. Зазначив, що наглядачі всіляко сприяють спецконтингентові у його прагненні творити атрибути православної віри, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Україна і Росія очима культурної еліти

Завтра о 19.00 в книжковому магазині-кафе «Російська книга» (вул. Сагайдачного, 33) відбудеться вечір головного редактора газети «Московские Новости» Віктора Лошака і відомого російського письменника, радника Президента РФ, Анатолія Приставкіна.

Вони обговорюватимуть політичні проблеми Росії та України на рівні культурної еліти обох держав. У програмі вечора кілька тем для обговорення. «Держави розділилися, залишилися ми — їхні діти. Що нам дісталося?» Після розпаду СРСР Росія й Україна зробили за фактом розділ політичного і територіального майна, при цьому «дітям», простим громадянам, по суті нічого, крім культурної спадщини, не дісталося. Але навіть у права цієї спадщини ми ще не вступили. «Україна і Росія: друзі — противники?». Які відносини між «розведеними батьками» насправді і чи можемо ми, «діти», якось на них вплинути? «Дві слов’янські країни та іракська криза». Росія розділила позицію Франції та Німеччини навколо Іраку, Україна зайняла нейтралітет і виступила з миротворчою місією. Хто тепер ми один для одного на карті світової політики? «Рани Чечні». Які уроки отримала Росія із ситуації в Чечні і чого тут варто навчитися Україні?

Захід вiдбудеться в рамках Року Росії в Україні. Телефон для довідок: 467-64-90.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ