Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

Коротко / УКРАЇНА

26 грудня, 2002 - 00:00

Новий рік — у печерах

Новий рік група спелеологів із 30—35 чоловік iз усієї України відзначатиме в кримських печерах Еміне-Баїр-Хосар, Мармурова і Бездонна, повідомив Кримському агентству новин директор центру спелеотуризму «Онікс-тур» Олександр Козлов. За його словами, така традиція зустрічі Нового року існує протягом 15-и років. «Хлопці спускаються в печери, випивають опівночі пляшку шампанського, а основне свято проходить на плато Чатирдагу», — розповів Олександр Козлов. Чатирдаг, або Шатро-гора — окремий гірський масив, віддалений від моря на 10 кілометрів. За кількістю карстових утворень на одиницю площі Чатирдаг вважається одним із найбільш насичених плато у світі та є першим в Україні. Найбільш відомі порожнини цього гірського масиву: Бездонний колодязь, шахта В’ялова, печери Голубина, Хід Конем, Холодна, Тисячеголова, Обвальна, Гугерджин-Хосар, Триглазка, Мармурова, Эміне-Баїр-Хосар. Iз усього різноманіття карстових печер на масиві фірмою «Онікс-тур» і товариствами спелеологів обладнано для пересування масових відвідувачів і доступні тільки Мармурова та Еміне-Баїр- Хосар, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО , Сімферополь.

Ялинка як символ... лояльності

Місяць тому луцький міський голова Антон Кривицький побував у черговому службовому відрядженні в сусідній Польщі. Вирішував питання про нові інвестиції у господарство міста, та не міг не зауважити, як привабливо виглядають польські міста ще задовго до Різдва і Нового року. Тут престижно краще прикрасити офіс, фірму, будинок, подвір’я, ніж це зробить сусід. Відчуття близького свята піднімає настрій людей...

А тому після повернення у Луцьк Антон Кривицький загорівся навчити і місцевих бізнесменів міркувати «по-європейськи». Терміново було проведено кілька нарад, а чиновників міської ради послано «у народ»: вивчати, як керівники установ виконують розпорядження міського голови про передноворічний благоустрій своєї території. Незважаючи на такий натиск, Луцьк за тиждень до свята виглядав ще блідо... І на черговій «оперативці» у міській раді мер у властивому йому жорсткому стилі (на який переходить, коли його, як кажуть на Волині, «роз’їдять», у значенні «роздратують»...) повів мову без зайвих сентиментів. Суть зводилася до того, що за рівнем передноворічного благоустрою і прикрашання офісу він судитиме про лояльність власника фірми чи керівника установи до міської влади. Тих, хто не виконає розпорядження міського голови чи виконає недбало, будуть вважати «опозиціонерами». Занесуть у «чорні списки» й аналогічно сприйматимуть їхні звертання до міської влади...

Луцький міський голова із тих, хто не сидить у кабінеті. Ще недавно ходив на роботу пішки, полюбляє проїхатися містом і на місці вивчати питання, не боїться спілкуватися з людьми, а ще має свою «агентуру» серед бабусь, які все бачать і все знають. Чахлі ялинки (за образним висловом мера, «від таких і бомж відмовиться!») біля шикарних офісів та кілька гірлянд на вікнах не дали бізнесменам «погратися у відчіпне».

— Маємо чудову можливість довести, що і ми можемо мислити як культурні люди. Від слів про європейський вибір перейти до діла, — каже Антон Кривицький, міський голова міста, котре вже два рази завойовувало перше місце у всеукраїнському конкурсі на кращий благоустрій. Наталія МАЛІМОН.

Оптимізм на колесах

Львівський автобусний завод у 2003 році планує збільшити випуск автобусів більш ніж у чотири рази — до 1200 штук. За словами голови правління ВАТ «Львівський автобусний завод» Юрія Сорокіна, цей план є песимістичним: таку кількість машин планують виробити за найгірших умов. Оптимістичний же план передбачає випуск у наступному році 1800 автобусів. До речі, цього року їх виготовлено понад 300.

Юрій Сорокін також повідомляє, що через два місяці мають бути готовими всі документи для створення на базі ЛАЗу холдингу. Тоді ж буде оголошено інвестора, який збирається вкласти в розвиток підприємства $30 млн. Між іншим, у 2002 році в реконструкцію підприємства вкладено приблизно 12 млн. гривень, а в наступному цю суму планують збільшити до 15 млн.

Тим часом президент львівської автобусобудівної компанії Степан Давидяк стверджує, що завод нинi практично відродився. А якщо на його базі, каже він, вдасться утворити холдинг, завод стане найпотужнішим підприємством України. Юрій КРІЛЬ , «День».

Феєрверк без наслідків

Щоб ваші новорічні свята не затьмарилися трагедією, Державний пожежний нагляд м. Києва нагадує вам ряд правил і порад, дотримуючись яких ви зможете убезпечити себе та своїх близьких від пожежі. Ялинка повинна встановлюватися на стійкій основі, ілюмінація — бути виконана з додержанням правил улаштування електроустановок. Не дозволяється прикрашати ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею та ватою, не просоченими вогнезахисною речовиною, застосовувати для ілюмінації ялинки свічки, одягати дітей у костюми з легкозаймистих матеріалів (вати, паперу, марлі та ін.). А під час організації проведення масових заходів слід пам’ятати: при кількості людей понад 50 осіб використовувати приміщення, забезпечені не менше ніж двома евакуаційними виходами, що відповідають вимогам будівельних норм, не мають на вікнах глухих грат і розташовані не вище другого поверху в будівлях з горючими перекриттями. Особи, яким доручено проведення таких заходів, перед їхнiм початком зобов’язані ретельно оглянути приміщення і переконатись у повній готовності останніх у протипожежному відношенні. Не дозволяється заповнення приміщень людьми понад установлену норму, зменшення ширини проходів між рядами, установка в проходах додаткових крісел, стільців тощо, повне відключення під час вистав світла, використання віконниць для затемнення, проведення вогневих, фарбувальних та інших пожежо- і вибухонебезпечних робіт, застосування дугових прожекторів, свічок, бенгальських вогнів, відкритого вогню, феєрверків, а також включення в програму (сценарій) номерів з використанням вогневих ефектів і палінням.

Експортери зернових отримають підтримку банку «НРБ-Україна»

Комерційний банк «НРБ-Україна» (Київ) відкрив фінансування ряду підприємств-експортерів зернових культур. Як повідомив заступник голови правління банку Олександр Соколов, для поповнення обігових коштів із програми експорту зернових культур банк встановив ліміт фінансування ТОВ «Київ-Кліринг» у розмірі 5 млн. грн. терміном на 3 місяці. Кредитні лінії відкрито ТОВ «Зерноторговельна компанія» (на 5,3 млн. грн. і $1 млн.) і ТОВ «Гермес-трейдінг» ($300 тис.). Компанії «Гермес-трейдінг» надано овердрафт обсягом 1 млн. грн.

За словами Соколова, кредитно-інвестиційний портфель банку в 2002 році, за попередніми даними, може досягти 200 млн. грн. Тільки за 11 місяців 2002 року він виріс у 2,2 раза.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ