Не знати історії - означає завжди бути дитиною.
Цицерон, давньоримський політичний діяч, видатний оратор, філософ і літератор

Коротко / УКРАЇНА

14 листопада, 2002 - 00:00

В Україні смертність перевищує народжуваність майже у два рази

За дев’ять місяців 2002 року природна чисельність населення України скоротилася майже на 264 тисячі осіб. І на 1 жовтня становила 48,069 млн. чоловiк. Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Держкомстат, у січні-вересні у країні народилося 289тис. 895 людей, за цей же час померли 553тис. 488 осіб. Коефіцієнт народжуваності становить 8,0 на 1000 людей, а смертності — 15,3. Число померлих перевищує число народжених у всіх регіонах України. Найнижчий природний приріст населення у Чернігівській області — коефіцієнт природного приросту тут «мінус» 12,4. Традиційно низька народжуваність також у Рівненській (— 10,8), Полтавській (— 10, 7), Луганській (— 10,5) і Донецькій (— 10,4) областях. У Києві цей показник становив —2,4. При цьому найбільше новонароджених з’явилося на світ за 9 місяців 2002 року у Донецькій області — 23134 (у цьому ж регіоні рекордна смертність — 60415 осіб), найменше — у Чернігівській області (6390).

Правоохоронці зацікавилися профспілковими фінансами

У Західному Донбасі співробітники правоохоронних органів вилучили фінансові документи місцевого відділення Незалежної профспілки гірників України. Як повідомив його голова Олексій Бакіров, приміщення центральної бухгалтерії в Павлограді та десяти профспілкових філіалів на шахтах державної холдингової компанії «Павлоградвугілля» опечатала міліція вранці у вівторок. Пізніше, близько 10 години вечора, слідчі зробили виїмку фінансових документів.

Дії правоохоронних органів, зі слів О. Бакірова, нібито «паралізували роботу профспілки, яка існує понад 10 років». Причини того, що відбувається, він убачає в «незалежній від влади діяльності профспілки на виборах», негативному ставленні до спроб приватизації «половини шахт холдингу», керівництві страйками, останній з яких днями закінчився. На думку профспілкового лідера, подібне втручання у діяльність місцевого відділення НПГ суперечить як положенням Конституції України, так і статті 12 закону про профспілки.

Проте прокурор Павлограда Олександр Шестерня запевнив, що все відбувається в рамках закону. Він повідомив, що виїмка фінансових документів відділення НПГ відбувалася в зв’язку з розслідуванням кримінальної справи, порушеної стосовно «конкретних осіб» за статтею 364 КК України, — «зловживання службовим становищем». Щоправда, уточнити імена тих, до кого саме правоохоронні органи мають претензії, прокурор стримався, пославшись при цьому на таємницю слідства. Вадим РИЖКОВ, «День».

Набережну Ялти буде «одягнуто у граніт»

«Через декілька днів почнеться капітальна реконструкція морської набережної в Ялті», — повідомив днями міський голова Сергій Брайко Кримському агентству новин.

Тендер на проведення відповідних робіт виграло акціонерне товариство «Рось» — власник гранітних кар’єрів. «У них граніт того рівня, який нам необхідний. А 70 відсотків загальної вартості робіт — це вартість граніту. Тому ця фірма і виграла тендер», — підкреслив Сергій Брайко. За словами мера Ялти, перший етап реконструкції набережної почнеться від моста в районі річки Водопадної, де розташований готель «Ореанда». «На жаль, — відзначив Сергій Брайко, — поки фінансування реконструкції набережної буде йти за рахунок місцевих коштів: державний бюджет нам допомоги не надає». Проте, досягнуто домовленість із прем’єр-міністром Криму Сергієм Куніциним, який пообіцяв передбачити в республіканському бюджеті наступного року на ці цілі близько 5 мільйонів гривень. У міському бюджеті передбачено суму в 10 мільйонів гривень. «Їх буде перераховано генпідряднику відразу ж після укладення договору», — сказав Сергій Брайко. Перший етап реконструкції, який охоплює найбільш відвідувану частину міста, — набережну від Морського клубу до готелю «Ореанда» — намiчено закінчити вже у травні наступного року. У ході реконструкції планується укріпити набережну, вимостити її сучасними матеріалами, прикрасити малими архітектурними формами, відреставрувати фасади будівель. Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.

На териконах виросте «Золота Лілія»


У Донецьку очікують еліту спортивної гімнастики. Учора в кафе «Планета спорт» відбулася прес-конференція однієї із найуспішніших, з оглядкою на Олімпійські ігри, спортсменки України останнього десятиліття Лілії Подкопаєвої. Абсолютна чемпіонка Європи, світу і Олімпіади в Атланті вирішила наслідувати свого земляка Сергія Бубку і влаштувати в Донецьку міжнародний турнір. Назву для нього підібрали наскільки красиву, настільки ж і точну — «Золота Лілія». У скарбничці Подкопаєвої за кар’єру зібрався урожай аж із 45 медалей вищої проби. Не без кокетства Подкопаєва зізналася, що золотий — її улюблений колір.

Турнір відбудеться 14 грудня, а всі кошти підуть на ремонт однієї із спортивних споруд Донецька. Подкопаєва поки не хоче розкривати всі карти, але вже сказала, що на Донбас швидше за все приїде вся світова еліта спортивної гімнастики. Причому однією із обов’язкових умов буде приїзд чемпіонів своїх країн — Росії, Китаю, Румунії, США, Канади...Сама Олімпійська чемпіонка, яка займає нині посаду судді на міжнародних змаганнях, також не залишиться в стороні від спортивних снарядів. Разом з іншим чемпіоном-чемпіонів Олексієм Немовим вони дадуть показові виступи. Крім спортсменів, на турнір запрошено відомих політиків, бізнесменів і діячів культури, а крім безпосередньо спортивних баталій на глядачів чекають виступи артистів, зірок мистецтва та інші приємні несподіванки.

Турнір «Золота Лілія» стане важливим кроком на шляху популяризації спортивної гімнастики в Україні, впевнені його організатори. У близькому майбутньому Лілія планує створити в Донецьку свою школу, а згодом відкрити ще одну в столиці. Ще однією родзинкою спортивного дійства стануть призи. Їх буде багато, і, звичайно, тут не обійдеться без золота. Зокрема, саме з цього металу буде головний приз — статуетка «Золота Лілія». Юрій ЗЕЛІНСЬКИЙ , «День».

У Києві відкриється Музей води

Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Міськадміністрації, мер столиці підписав розпорядження про реконструкцію водонапірної вежі і прилеглих споруд водопостачання, в яких і розміститься новий музей. Воно підписане у рамках реалізації указу Президента «Про підготовку і проведення п’ятої Загальноєвропейської конференції міністрів охорони навколишнього середовища «Навколишнє середовище для Європи». Згідно з документом, замовником є Головне управління комунального і готельного господарств і туризму, а генеральним проектувальником робіт — АТ «Київпроект». Технічний проект підключення музею до міських мереж доручено розробити АЕК «Київенерго», АК «Київводоканал» і Київської міської дирекції ВАТ «Укртелеком». Музей води у Києві буде першим і єдиним в Україні закладом такого типу і своїх перших відвідувачів він прийме 20 травня наступного року.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ