...Незгода у власних лавах є смертельнішою за ворожі мечі, а внутрішні розбіжності відчиняють двері іноземним загарбникам.
Карл Густав Еміль Маннергейм, державний та військовий діяч Фінляндії, президент Фінляндії

Коротко / УКРАЇНА

22 лютого, 2011 - 00:00

У Чернівцях відбудеться кіноконкурс, присвячений 70-річчю від дня народження Iвана Миколайчука

Благодійний мистецький фонд «Людина у Культурі» започатковує всеукраїнський молодіжний конкурс короткометражного кіно «КІНОЕТНІКА». Основна його мета — привернути увагу молодих кінематографістів до культури, традицій, побуту українців. До участі у конкурсі прийматимуться короткометражки, у котрих йдеться про неповторність українства (в історичному, культурному, мистецькому аспектах). Підсумки будуть оголошені на кінофестивалі «КІНОЕТНІКА», що відбудеться у червні 2011 року в Чернівцях. «КІНОЕТНІКА-2011» проходитиме в рамках відзначення 70-ліття з дня народження актора, кінорежисера та сценариста Івана Миколайчука. Заявки приймаються до 10 квітня включно 2011 року на емейл: ludkult@gmail.com, контактна особа: Леся Воронюк. Заявки разом із фільмом на DVD (2 копії) треба надіслати до 20 квітня включно 2011 року за адресою: вул. Федьковича, 52 «Буковинське віче» із позначкою «Для фонду «Людина у Культурі». Зразок заявки на участь можна знайти на сайті: www.bukviche.com/kinoetnika.

Квіти із саду Михайла Коцюбинського

«Розбите серце» в об’єктиві майстра та ще 59 «портретів» інших квітів із саду Михайла Коцюбинського експонуються на персональній виставці чернігівського фотомайстра Віктора Кошмала «Квіти Сонцепоклонника» в музеї письменника в Чернігові. Жоржини, троянди, настурції, ружі, лілеї, ромашки, мишачий горох, декоративні люпин і капуста... — немов живі. Можливо, тому, що на пелюстках зблискують краплинки роси, спочивають метелики й бджілки. Кожна квітка — прекрасна й неповторна, зі своїм «характером», з любов’ю «впольована» в об’єктив, тому роботи Віктора дарують хвилини насолоди й відчуття радості від зустрічі з прекрасним. Вони хвилюють серця глядачів, незалежно від віку й соціального статусу, змушують нас пильніше вдивлятися довкола й бачити незвичайне в буденному. Як уміє це робити їхній автор — людина, закохана в рідне Придесення та його краєвиди. Адже тільки талановитий майстер може, як говорили колеги Віктора Кошмала на відкритті виставки, натхненно «ловити» кожну пелюсточку або комашку, щоб знімки стали фотошедеврами. Ольга ЧЕРНЯКОВА.

Арт-кав’ярня «Бабуїн» відкриває кіноклуб «Воображаріум»

22 лютого о 19:30 в арт-кав’ярні «Бабуїн» вперше зберуться учасники щойно заснованого клубу інтелектуального культового кіно «Воображаріум». Проект передбачає перегляд низки стрічок та їхнє обговорення. Першим фільмом, що буде показаний уже сьогодні, стане детективна драма «12 розлючених чоловіків» («12 Angry Men») режисера Сідні Люмета. Перед показом кінокритик Андрій Алфьоров розповість про створення стрічки та про її місце у світовому та американському кінематографі.

Серед численних нагород, «12 розлючених чоловіків» Сідні Люмета здобув головну перемогу на Берлінському кінофестивалі 1957 року. Тож після перегляду стрічки організатори пропонують поговорити, зокрема, і про сам фестиваль, адже на цьогорічному Берлінале представлено фільм Олександра Міндадзе «У суботу». Ця стрічка українсько-російсько-німецького виробництва — це, як зазначає автор, фільм-метафора про чорнобильські події. Спеціальним гостем вечора стане продюсер фільму «У суботу» Олег Кохан. Детальніше про подробиці першого «Воображаріуму» читайте в найближчих номерах «Дня».

Президент створив Конституційну асамблею

Президент України Віктор Янукович підписав указ про підтримку ініціативи президента України у 1991 — 1994 роках Леоніда Кравчука щодо створення Конституційної асамблеї для підготовки змін до Конституції України. Текст указу розміщено на офіційному сайті глави держави. З метою підтримки ініціативи першого президента Віктор Янукович створив науково-експертну групу з підготовки Конституційної асамблеї. Група, відповідно до указу, має узяти до відома запропоновану Леонідом Кравчуком концепцію реформування Конституції України. В указі Інституту держави і права імені В. М. Корецького Національної академії наук України пропонується сприяти діяльності науково-експертної групи з підготовки Конституційної асамблеї, в тому числі з аналітичного супроводження, організації відповідних публічних заходів для обговорення підготовлених пропозицій і рекомендацій, залучення до такого обговорення максимально репрезентативного наукового середовища, широких кіл громадськості. Кабінет Міністрів України за зверненням Леоніда Кравчука має забезпечити вирішення питань щодо створення належних умов для діяльності науково-експертної групи з підготовки Конституційної асамблеї, висвітлення її роботи. Відповідно до указу, до складу науково-експертної групи з підготовки Конституційної асамблеї увійшли Леонід Кравчук, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, академік НАН України, доктор філософських наук, професор Леонід Губерський, академіки, професори, вчені з інших університетів та наукових інститутів, народні депутати різних скликань, судді Верховного суду України у відставці, юристи.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ