Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Коротко / УКРАЇНА

25 січня, 2001 - 00:00

Кучма і Франк обговорили основні напрями співробітництва України та ЄБРР

Президент України Леонід Кучма обговорив у середу з першим віце-президентом Європейського банку реконструкції та розвитку Чарльзом Франком основні напрями співробітництва. Ч.Франк поінформував Президента про прогрес у переговорах з урядом, перспективи спільних проектів України та ЄБРР, зокрема, у сфері кредитування малих та середніх підприємств, реформування банківського сектора, повідомляє прес-служба глави держави. У ході обговорення проблем реформування енергетичного сектора Президент підкреслив необхідність вирішення урядом усіх питань, які залишаються в потенційних інвесторів, повідомляє Інтерфакс-Україна. Л.Кучма і Ч.Франк обговорили також співробітництво України та ЄБРР щодо завершення будівництва блоків на Хмельницькій та Рівненськiй АЕС. Учора на прес-конференції Франк повідомив, що Україна, за підсумками минулого року, зайняла 4-те місце за обсягом інвестиційних проектів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) серед 27 країн, де банк провадить операції. За його словами, загальний інвестиційний портфель ЄБРР в Україні становить майже EUR 1 млрд., з-поміж них — угоди про нові інвестиційні проекти, підписані на суму трохи менше як EUR 300 млн. Учора також 4 українських банки підписали угоди з ЄБРР за програмою сприяння торгівлі. Програма, до якої приєдналися банки «Аваль», «Надра», «Форум» (усі — м. Київ), Перший український міжнародний банк (ПУМБ, Донецьк), передбачає, зокрема, можливість підтвердження банківських гарантій українських фінансових структур із боку ЄБРР.

Експертиза аудіоплівок з «касетного скандалу» затримується через фінансові причини

Експертиза аудіоплівок, на яких нібито записані голоси вищого керівництва України, буде завершена в кінці лютого, повідомив редактор Міжнародного інституту преси Девід Дедж. Як передає слова експерта в середу радіостанція «Німецька хвиля», через фінансові причини проведення експертизи затримується. Зараз розташований у Відні (Австрія) інститут веде пошук організації, яка буде безпосередньо здійснювати технічну експертизу. Д.Дедж також заявив, що Міжнародний інститут преси має в своєму розпорядженні копії, а не оригінали плівок, на яких нібито Президент України Леонід Кучма говорить про необхідність усунення опозиційного журналіста Георгія Гонгадзе. Міжнародний інститут преси у Відні проводить експертизу аудіозаписів на прохання слідчої комісії парламенту України у справі зниклого журналіста.

Поранено начальника станції «Київ Пасажирський»Віталія Сабадаша

Скоєно замах на начальника станції «Київ-Пасажирський» Віталія Сабадаша. Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна в центрі громадських зв’язків Головного управління МВС у Києві, в середу близько 7.00 двоє чекали В.Сабадаша неподалік від його будинку, біля арки на вул. Спортивній. Два постріли в начальника станції було зроблено в той момент, коли, сівши в автомобіль «Volvo», він виїжджав на роботу. З місця нападу злочинці зникли. Кілери не залишили зброї на місці злочину. В.Сабадаш був поранений в плече. Його життя зараз у безпеці. За фактом замаху порушено карну справу. Це не перший замах, скоєний на керівників залізниці. У жовтні 1999 року загинув від вогнепальних поранень начальник Південно- Західної залізниці Борис Олійник. Головна версія, яку відпрацьовують правоохоронні органи, пов’язана з його службовою діяльністю. Злочин досі не розкритий.

Скрипкова музика у виконанні Бушкова

28 січня в Національній філармонії України відбудеться концерт заслуженого артиста Росії, лауреата міжнародних конкурсів, який нині мешкає у Вiднi, Євгена Бушкова. Він виступить разом з Симфонічним оркестром Національної філармонії України (диригент Микола Дядюра). У програмі твори Шимановського, Респіги та Прокоф’єва. Євген народився в сім’ї музикантів. Його батько, Роберт Бушков — перша скрипка в ансамблі «Віртуози Москви» Співакова. Мама — професор Московської консерваторії — Зоя Шихмурзаєва. Євген закінчив консерваторію у педагога Леоніда Когана. З 1986 року він учасник скрипкових конкурсів. Одна з перших його перемог — перша премія Генріха Вінявського в Варшаві, потім перемога на конкурсі в Брюсселі і друге місце в конкурсі ім. Чайковського. Він брав участь у фестивалях в Празі, Римі, Парижі, Монте-Карло. Нині Євген Бушков є солістом Шотландського симфонічного оркестру, а також солістом Московського симфонічного оркестру ім. Чайковського під керівництвом Володимира Федосєєва. Йому всього 37 років — чудовий вік для музиканта, коли є і техніка, і майстерність. Для київської публіки він виступить в абонементі № 6 «Скрипкова музика».

Інф. «Дня»

Синод УГКЦ обере нового главу Церкви

Учора у Львові почав роботу виборчий Синод Української греко- католицької Церкви, на якому, як очікується, буде обраний новий глава УГКЦ. У Львів прибуло біля 30 єпископів з всіх континентів, де є єпархії УГКЦ. Зокрема, представлені Австралія, Канада, США, Латинська Америка, Європа. Усього в світі 25 єпархій УГКЦ, повідомляє Інтерфакс-Україна. Таким чином, кворум на Синоді забезпечений — для прийняття рішення про обрання нового глави Церкви необхідна присутність не менше ніж 2/3 єпископів з правом голосу. Єпископів зізвав апостольський адміністратор УГКЦ, єпископ-помічник Любомир Гузар, якому делеговані права глави Української греко-католицької Церкви. 24 січня відзначається 40-й день від дня смерті глави УГКЦ Мирослава-Івана кардинала Любачівського.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ