…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Коротко / УКРАЇНА

30 вересня, 2000 - 00:00

Через 54 роки на Хмельниччину повернулася забута хвороба

Одну родину із села Перегінка (Хмельницька область) наче хтось прокляв. Батьків і троє їхніх бідолашних дітей захворiли на коросту, — повідомила для «Дня» в середу помічник лікаря-епідемiолога Ярмолинецької райстанції Марія Нікітіна. Вона заявляє, що короста, про яку вже давно забули, «знову підняла голову». Ще 54 роки тому з району доповіли в область, що цю хворобу переможено остаточно та безповоротно. Захворіли вже 11 представників підростаючого покоління і 9 дорослих», — бідкається Марія Нікітіна. Пригадує, що лікарі, до яких звернувся перший хворий, зразу не змогли встановити діагноз. Покоління медиків, яке знищило коростяного кліща, вже давно на заслуженому відпочинку. Відтак помічник лікаря-епідемiолога пояснює: «У селах Соколівка, Соснівка, Васильківці, Баламутівка, де зареєстровано перші випадки корости, немає лазні». Деякі громадяни не мають грошей навіть на мило. Отож вони, мабуть, не почують звернення Марії Нікітіної, що «цій хворобі треба дружно протистояти суворим додержанням санітарно-гігієнічних правил», інформує Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

Сьогодні два українських боксери поборються за олiмпiйське «золото»

Найсміливіші прогнози відносно виступу збірної України з боксу справдилися. У ваговій категорії до 60 кг Андрій Котельник зі Львова сьогодні буде протистояти кубинцю Маріо Кінделано. У 1/2 фіналу Андрій не залишив шансiв мексиканцю Крістіану Бехарано — 22:14. А в категорії до 67 кг сімферополець Сергій Доценко, який переконливо переміг молдаванина Віталія Грусака (17:8), буде боксувати з діючим олімпійським чемпіоном росіянином Олегом Саітовим, якого в жовтні 1999 року він переміг на «Кубку Чорного моря» в Севастополі. Проте у трьох півфіналах українські боксери (Сергій Данильченко з Харкова — до 54 кг, Андрій Федчук з Івано-Франківська — до 81 кг і Володимир Сидоренко з Енергодара — до 51 кг) поступилися своїм суперникам. Але наші хлопці не залишилися без нагород Сіднея-2000, поклавши до скарбниці збірної України три повновагих «бронзи», повiдомляє кореспондент «Дня» Сергiй МАХУН.

В Ужгороді обікрали японського військового аташе

Вельми прикрий випадок стався в Ужгороді з військовим аташе посольства Японії в Україні полковником Хідекі Кітазумі. Під час офіційного прийому для почесних гостей, спостерігачів та учасників великомасштабних міжнародних навчань «Закарпаття-2000» до нього звернулися невідомі дівчата і будь-що забажали аудієнції. Лише через деякий час у своєму номері інтуристівського готелю «Закарпаття» японський дипломат виявив зникнення цифрової фотокамери фірми «Мінолта», яка дорого коштує. У бесіді з кореспондентом «Дня» Віктором ВОРОНЮКОМ Хідекі Кітазумі повідомив, що самостійні пошуки фотоапарата ні до чого не привели. Тому про інцидент дипломат поінформував організаторів навчань, компетентні органи і «всіх, кого зміг». Цікаво, що днями раніше керівник міжнародних навчань «Закарпаття-2000» з українського боку, начальник Головного управління планування дій у надзвичайних ситуаціях Міністерства надзвичайних ситуацій України генерал-майор Олександр Евдін в інтерв’ю «Дню» повідомив, що деякі представники команд-учасників навчань побоювалися за особисту безпеку і навіть висловлювали бажання в цілях самозахисту ввезти до України зброю. На що представники МНС України їм гарантували забезпечення охорони і безпеки. Можливо, випадок з японським дипломатом став прикрим виключенням.

Газета: 
Рубрика: