Єдина ознака, за якою пізнаємо народ, до того ж ознака незамінна й остаточна – єдність мови
Олександр Потебня, видатний український мовознавець, філософ, доктор філології, професор

Коротко / УКРАЇНА

6 квітня, 2000 - 00:00

Члени Нацради з ТБ і РМ обиратимуться простою більшістю

Приблизно у четвер Верховна Рада України розгляне комплекс тем, пов’язаних із новим складом Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. У вівторок, повідомляє агентство Інтерфакс, ВР розглянула законопроект, який передбачає вдосконалення процедури призначення парламентом членів Нацради.

Чинний закон про Нацраду з телерадіомовлення передбачає рейтингове голосування й обрання кандидатів, котрі здобули найбільшу кількість голосів народних депутатів.

У запропонованому законопроекті про зміни до закону «Про Національну раду з питань телебачення і радіомовлення» визначено, що парламент призначає членів Нацради шляхом голосування простою більшістю голосів від конституційного складу. Інф. «Дня»

Посол Канади в Україні — гість Львівської Богословської Академії

6 квітня гостем Львівської Богословської Академії буде Посол Канади в Україні п. Дерек Фрейзер, а також його дружина професор п. Христина Гантель-Фрейзер. Це буде перший візит, який Посол здійснить у час офіційного перебування на львівських теренах. Під час зустрічі із ректоратом, професорським складом, студентами, а також гостями Академії, яка відбудеться о 17.00, пан Посол та його дружина поділяться своїми міркуваннями про особливу роль богослов’я в сучасному суспільстві. З Академією Посла Канади Дерека Фрейзера ріднить той факт, що саме тут гостьовим професором є його дружина п. Христина Гантель- Фрейзер. У Академії п. Христина провадить студентський семінар з конфліктології. Предмет, який лише починає освоюватися серед гуманітарних дисциплін в Україні, привернув велике зацікавлення з боку студентів Академії. Також пані Христина має намір виступити на Дні відкритих дверей Академії, який відбудеться 15 квітня. Основна ціль візиту Посла до Львова — відкриття консульства Канади у Львові. Загалом на теренах Галичини Посол перебуватиме з 6 до 8 квітня. На другий день він зустрінеться із керівництвом області та міста, ректором та студентами Львівського Національного Університету, повідомляє зі Львова Петро ДІДУЛА .

Екологічна ситуація в Закарпатті погіршується

Директор Карпатського біосферного заповідника академік Української екологічної Академії наук, доктор біологічних наук Федір Гамор вважає, що збільшується ймовірність виникнення катастрофічних паводків у Закарпатті. В інтерв’ю УНІАН він заявив, що паводки 1992-го, 1994-го та особливо 1998 років на Закарпатті значною мірою є наслідком надмірного вирубування лісів. Незважаючи на прийнятий Верховною Радою закон про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону та ухвали місцевої влади про заборону вивезення необробленої деревини за межі області, Закарпатська обласна рада 2000 року переважну більшість деревини планує отримати за рахунок рубок головного користування — передбачено заготувати 707,7 тис. куб. м деревини на площі 2552,2 га, в тому числі на площі 2037,1 буде здійснено суцільні рубки лісу. Ф. Гамор також нагадав, що вирубування лісів у горах створює серйозні проблеми для сусідніх європейських країн, свідченням чого є величезні збитки Угорщини від паводків, що сформувались у верхів’ях басейну Тиси в 1998 та в попередні роки.

Подорожчання хліба буде. Але пізніше

Від прес-конференції заступника голови Київської міськадміністрації Юрія Россади очікували відповіді на запитання, чи буде в столиці підвищено ціни на хліб. Власне, в тому, що так трапиться, практично ніхто не сумнівався, і ця думка дістала підтвердження. Хоча профільні підприємства «Київмлин» та «Київхліб», що нещодавно перейшли в комунальну власність міста, є, за запевненнями Ю. Россади, високорентабельними (протягом минулого року вони навіть мали приріст 20%), галузь все ж таки потребує дотацій (за той же період тільки «Київмлин» отримав їх на 14 млн. грн.). У грудні розпорядженням Кабміну Києву було виділено квоту на закупівлю 150 тис. тонн зерна, для чого було проведено тендер. Квоту ще не використано, але вже в квітні фірми-переможці тендеру, зокрема, Кустанайська лізингова компанія з Казахстану, мають поставити до міста близько 30 тис. тонн зерна за ціною 700 грн. за тонну. Що ж до термінів подорожчання хлібобулочних виробів, то воно відбудеться десь наприкінці квітня, коли до Києва поступить хліб, закуплений на основі згадуваного тендера, повідомляє Катерина МАРКЕЧКО.

«Смерть чужого» між голландською і китайською

Презентація, що відбулася в готельному комплексі «Русь», була незвичною не тільки за місцем проведення, а й власне змістом: адже журналістам представляли ексклюзивний переклад українською мовою роману Андрія Куркова «Смерть чужого», що прославив свого автора як одного з найуспішніших есендiвських письменників. Хоча до комерційного успіху Куркову не звикати. На Заході його залюбки читають і друкують у найрізноманітніших, часом екзотичних перекладах. Журнал «Президент», що почав виданням роману Куркова свою книгодрукарську діяльність (планується ціла серія сучасної української прози), в успіху також упевнений. Що ж, краще пізно, ніж ніколи: «російськомовний українець» Курков, мабуть, з усіх країн світу найменше був затребуваний саме на теренах державної мови. Тепер у маскульту є чисто український шанс. Цікаво, що переклад роману Куркова мовою країни, де проживає письменник, виходить у світ майже відразу після голландського видання, а незабаром на Тайвані надрукують «Смерть чужого» китайською. Між Нідерландами і Тайванем — символ, дуже адекватний нинішньому стану української культури, що є втраченою «білою плямою» на атласі світу, вважає Дмитро ДЕСЯТЕРИК , «День».

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ