Терпіть кайдани – то всесвітський сором, забуть їх, не розбивши, – гірший стид.
Леся Українка, українська письменниця, перекладачка, культурна діячка

Коротко / УКРАЇНА

21 квітня, 2010 - 00:00

Мирон Маркевич підписав контракт із збірною

Учора в Будинку футболу президент Федерації футболу України Григорій Суркіс і головний тренер Національної збірної Мирон Маркевич у творчій невимушеній обстановці обговорили широке коло питань, пов’язаних з функціонуванням команди для її належної підготовки до Євро-2012. Голова ФФУ та наставник збірної заявили про своє спільне бажання якнайшвидше ліквідувати окремі непорозуміння, котрі виникли через спроби втручання третіх осіб у життєдіяльність головної команди країни, повідомляє «Чемпіон». «Якщо хтось вирішив отримати дивіденди, нагнітаючи навколо збірної нездоровий ажіотаж, я не давав нікому права спекулювати при цьому моїм ім’ям», — зокрема, зазначив Мирон Маркевич. Керівник Національної асоціації, в свою чергу, знову підтвердив наставникові збірної своє щире прагнення забезпечити створення необхідних умов для всебічного задоволення потреб тренерського штабу, гравців команди у відповідності до поставлених перед «синьо-жовтою» дружиною завдань на 2012 рік. Григорій Суркіс та Мирон Маркевич формалізували деякі юридичні питання, в тому числі скріпивши своїми підписами особистий контракт головного тренера Національної збірної.

Рівне на європейських перехрестях

Теренами Рівненщини подорожували знані фотографи з Італії. Села Полісся, стародавні церкви, народні майстри, найдовша в Європі діюча вузькоколійка — все це потрапило в об’єктиви під час пленеру «Рівне на європейських перехрестях», що відбувся в рамках проекту «Фотомистецтво у боротьбі з кризою» за підтримки міжнародного фонду «Відродження». Невдовзі в Рівному відбудеться виставка світлин італійських фотомайстрів, зроблених під час цієї поїздки. Помандрує експозиція й іншими містами України. «Програма перебування фотографів з Італії на Рівненщині була дуже насиченою, — коментує керівник проекту Олександр Харват. — Так, вони відвідали джерело Святої Анни, що на Дубенщині, влаштовували фотосесії під час подорожі «поліським трамвайчиком» — вузькоколійкою «Антонівка-Зарічне», побували в селах Північних районів області. Італійці проводили зйомки в Будинку милосердя в селі Степань, де знайшли прихисток літні люди, які не мали де доживати віку, фотографували старовинні дерев’яні церкви, сільські вулиці, завітали й до столітнього ветерана, біля хати якого в’ють гнізда лелеки... Фотографи-іноземці були вражені. Закордонні гості влаштували майстер-клас для місцевих школярів і були приємно здивовані тим, що діти з Полісся знають італійську мову.» За підсумками пленеру організатори планують видати фотоальбом, повідомляє Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.

Львівським музеєм опікуються норвежці

У Шевченківському гаї (львівському Музеї народної архітектури та побуту) цього року реалізовуватиметься грант «Програма ревіталізації та збереження колекцій», що проводиться під опікою ЮНЕСКО, а фінансовим донором проекту стане уряд Норвегії. «Львів виграв проект уряду Норвегії за підтримки ЮНЕСКО на 500 тисяч доларів, — розповів «Дню» Львівський міський голова Андрій Садовий. — Ці кошти буде використано на навчання працівників Шевченківського гаю, а також на практичні роботи у гаю. Це є дуже важлива робота, адже в гаю є пам’ятки архітектури, це є наш музей і ми повинні зробити все, щоб не тільки оберігати, а й розвивати його». Проект розрахований на два роки. Втілюватимуть його закордонні експерти, які разом із українськими фахівцями провадитимуть вишколи для працівників музею. За цей час мають також розробити менеджмент-план розвитку Шевченківського гаю. Водночас, обіцяють, працюватимуть над покращенням умов для відвідувачів, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

На Чернігівщину повертається Костомаров

Найближчим часом в Україні буде відбудовано музей-садибу видатного історика та літературознавця Миколи Костомарова, повідомляє УНІАН. Із нагоди 125-ї річниці з дня смерті Костомарова народні депутати Верховної Ради відвідали село Дідівці Прилуцького району, де за участю громадськості Чернігівщини та ЗМІ проходила акція «Микола Костомаров повертається на Чернігівщину». Ця акція продовжує роботу з відтворення музею-садиби.

Говорячи про ідею створення такого музею, її ініціатор Микола Томенко назвав парадоксом те, що життя та діяльність визначного історика, літературознавця, громадського діяча та одного із засновників Кирило-Мефодіївського товариства досі повноцінно не відтворені в жодному з музеїв країни. «Парадокс, що як в Україні, так і в Росії не знайшлося спеціального місця для відзначення громадського, наукового життя Миколи Костомарова», — зазначив віце-спікер. За його словами, попри те, що Костомаров викладав та працював в різних куточках України, село Дідівці можна назвати місцем, особливо милим його серцю. До процесу відновлення музейного комплексу не залучені бюджетні кошти, а це буде зроблено грошима спонсорів та меценатів, політиків, бізнесменів і всіх небайдужих людей, які переймаються українською історією.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ