Тільки наука змінить світ. Наука в широкому розумінні: і як розщеплюється атом, і як виховувати дітей… І дорослих теж.
Микола Амосов, український лікар, учений в галузі медицини, біокібернетики

Коротко / УКРАЇНА

4 лютого, 2010 - 00:00

У Вінниці оголосили «комендантську годину»

Старшокласникам Вінниці міліція заборонила виходити на вулицю після двадцять другої. Це пов’язано з тим, що збільшилася кількість злочинів, які скоюють підлітки. Минулого року у Вінниці підлітки скоїли майже 150 злочинів. І половина з них належать до категорії тяжких. Майже 30 злочинів скоїли діти віком 14—15 років. Більшість неповнолітніх правопорушників — це учні загальноосвітніх шкіл. Найчастіше вони крадуть гроші, майно та транспортні засоби, грабують, беруть участь у розбійних нападах, займаються шахрайством, наносять важкі тілесні ушкодження. Крім того, здійснено ряд злочинів, у яких постраждали самі підлітки. Аби в подальшому ця ситуація не погіршувалася та з метою профілактики підліткової злочинності, керівництво Вінницького міського управління ГУМВС України у Вінницькій області запропонувало обмежити перебування підлітків на вулицях міста. Ця пропозиція обговорювалася на засіданнях при міському голові. Дитячі омбудсмани Вінниці висловились проти комендантської години. Але з їхнього погодження таки прийняли рішення заборонити перебування неповнолітніх у нічних та інтерактивних клубах, закладах дозвілля та громадського харчування без супроводу батьків після двадцять другої години. Вже з лютого протягом кількох тижнів правоохоронці направлятимуть порушників режиму у відділки міліції і сповіщатимуть про затримання їхніх батьків. Далі на батьків, які відпускають дітей у клуби та розважальні заклади після десятої вечора, чекатимуть штрафи у розмірі від одного до чотирьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Складатимуть відповідні адмінпротоколи і на керівників розважальних закладів, де перебуватимуть на момент затримання неповнолітні, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.

На Волині кошти на медичне обладнання збирають пацієнти

Торік мешканці Турійського району вже назбирали гроші на нову ультразвукову установку для місцевої лікарні. Нині за місяць під час проведення акції «Допоможемо собі самі!» зібрали кошти на сучасний хірургічний стіл і холодильник для інфекційного відділення. Організаторами акції виступили Турійська районна рада і громадська організація «Надія поколінь». У районі розповсюджували листівки, в яких закликали громадян не випити зайву чашку кави, не випалити зайву пачку цигарок, а пожертвувати гроші на медичне обладнання. Листівки були гарно оформлені: на фоні людського серця — дві руки, які випускають птаха. За місяць вдалося зібрати 25 тисяч гривень. Частину коштів передали на спеціальне харчування для дитини із села Волиця, котра хворіє фенілкетонурією. Спочатку організатори акції готувалися крім хірургічного столу придбати і апарат для штучної вентиляції легень, проте грошей вистачило лише на холодильник. Отож наступного року, якщо не раніше, акцію повторять, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.

Новинки від легендарного Грабовського

Завтра в Національній спілці композиторів України відбудеться авторський концерт видатного композитора сучасності Леоніда Грабовського (учня славетних майстрів Левка Ревуцького та Бориса Лятошинського). Вже 20 років Леонід Олександрович живе в США, куди він поїхав на запрошення Українського музичного товариства. Днями славетний маестро відсвяткував своє 75-ліття, і саме до цієї дати й приурочено зустріч у Києві з поціновувачами його таланту. Серед творів, які прозвучать на вечорі, зокрема будуть: «Пастелі» на вірші Павла Тичини для жіночого голосу й чотирьох струнних інструментів (скрипки, альта, віолончелі та контрабаса), Соната для скрипки соло опус 8, «Когда», інтродукція та дев’ять мініатюр на тексти В. Хлєбнікова для мецо-сопрано, скрипки (і альта), кларнета, фортепіано з додатковою перкусією, «Concerto Misterioso» (пам’яті Катерини Білокур), «Fur Elise — Zur Erinnerung» («Елізі на згадку») для фортепіано та інші. У концерті виступлять: ансамбль солістів «Київська камерата» під керівництвом Валерія Матюхіна та солісти — Людмила Войнаровська (сопрано), Богдана Півненко (скрипка), Дмитро Таванець (фортепіано) і Тамара Ходакова (сопрано), повідомляє Леся ШАПОВАЛ, «День».

Газета: 
Рубрика: