Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

6 березня, 2012 - 00:00

«Хмелева project» і «Дух Донбасу» в Донецьку

Стереотип, що в Донецьку публіка не готова сприймати музику українських етноколективів, спростував аншлаг на концерті «Хмелева project» від «ДахаБраха» і Port Mone, що відбувся в арт-ресторані «Ліверпуль». Це єдиний концерт двох колективів у східній Україні і другий концерт «ДахиБрахи» в Донецьку за весь час існування гурту. До речі, пісні «ДахиБрахи» стали саундтреками до документального фільму про Донбас «Шахта №8» Маріани Каат. А перед презентацією проекту «Хмелева project» відбувся допрем’єрний показ документального фільму «Дух Донбасу». Донеччанам показали 30-хвилинний фільм про Донбас, в якому, на відміну від інших, немає шахтарів і панівного класу, а головну роль грає природа. Після показу глядачі висловили свої зауваження, а автори пообіцяли виправити хиби на прем’єрі показати повноцінний варіант стрічки. Презентація має відбутися до футбольного чемпіонату Євро-2012, повідомляє Катерина ЯКОВЛЕНКО, Донецьк.

Щоб запобігти повені, на Буковині підірвуть кригу на Дністрі

Зважаючи на плюсову температуру, в регіоні постало питання ймовірності підвищення рівня води в річках. «Попри триметрові запаси снігу високо в горах, його танення не має спричинити переповнення річок та їхній вихід на заплаву, — каже начальник Чернівецького гідрометеоцентру Тетяна Негадайлова. — Суха з осені земля добре поглинає вологу. Тим більше, що танення снігу та розмерзання землі відбувається поступово». Начальник Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів Ян Дзюба також запевняє: «Попри часті снігопади в лютому, з початком весни рівень води у річках досі далекий від звичного, тож про перевищення не йдеться. Повінь може бути лише на Дністрі, та й то — внаслідок льодових заторів. Торік цьому запобігли, своєчасно спустивши на метр-півтора воду із Дністровського водосховища. Внаслідок руху води крига скресла і не заперла річку. Оскільки цього року рівень води у водосховищі значно менший за торішній, повторити спуск навряд чи вдасться». Щоб запобігти руйнуванню мостів через Дністер під час льодоходу, півметрову кригу на річці, мабуть, доведеться підривати піротехнікам МНС. Також, у разі ускладнення ситуації, з імовірної зони підтоплення тимчасово відселять майже 300 осіб, каже начальник управління з надзвичайних ситуацій ЧОДА Анатолій Дудка, повідомляє Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці.

Давній Володимир готується до Євро

Це місто багате на стародавні храми, городища, інші пам’ятки культури й історії. А неподалік Володимира-Волинського — відомий Зимненський Святогірський монастир, куди їдуть прочани чи не з цілого світу. Нових туристів очікує місто й у період Євро-2012, бо поруч Державний кордон України й немало вболівальників та й просто людей, які б хотіли відкрити для себе Україну, заїжджатимуть до нас через Устилуг, що за кілька кілометрів від Володимира. Наразі міська влада вже готується до того, щоб турист був як слід поінформований про місцеві пам’ятки. Працівники заповідника «Стародавній Володимир» та місцевого історичного музею розробили 12 нових туристичних маршрутів. Орієнтовно чотирма мовами буде видано буклети про основні культурно-історичні пам’ятки міста, їх пропонуватимуть на митному переході в Устилузі, на автозаправках тощо. Крім пам’яток самого Володимира-Волинського, а це Успенський собор часів Київської Русі, древні церкви, Зимненський монастир, музей-садиба Ігоря Стравінського в Устилузі, пропонуватимуть для огляду древні храми в Лудині, Микуличах, дзоти часів Другої світової війни під Устилугом, паровий млин у Микуличах, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Волинська область.

8-12 березня в Харкові відбудеться правозахисний кінофестиваль «Сходи»

У програмі форуму стрічки без цензури — 250 фільмів із 55 країн світу — художніх, документальних, короткометражних, анімаційних і музичних кліпів на тему захисту прав людини, тварин, природи, присвячених питанням моральності, гостросоціальним, філософським і політичним проблемам. Як розповіли «Дню» організатори кіноогляду, вони хочуть звернути увагу нашого суспільства на забобони й жорстокість сучасного світу, де на тлі поступу відбувається варварське знехтування правами людини і тварин, знищення природи, жорстокість і аморальність. Кіномани побачать стрічки: «Євро-2012: Різанина собак в Україні» (Німеччина. РЕТА), «Хвороба війною» (режисер Марі Маджеска, Франція), «Діти війни» (Брайан Сінгл, США), «Ленін. Ціна влади» (Борис Дворкін, Росія), «Гірке майбутнє» (Родольфо Ерреро, Іспанія), «Принижені й скривджені» (Дені Хоріучі й Сальвадор Палма, Португалія) і безліч інших. А також гучний оскароносний документальний фільм «Бухта» Луї Психойоса (США) про масові вбивства дельфінів біля берегів Японії заради м’яса. Представники Міжнародної амністії проведуть акцію «Зупинимо тортури в Україні!» — зберуть підписи під петицією, адресованою Президентові України Віктору Януковичу проти тортур в українських правоохоронних органах. І презентують документальну стрічку про застосування тортур у харківській міліції, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

Газета: 
Рубрика: