Як в нації вождя нема, тоді вожді її — поети
Євген Маланюк, український письменник, поет

Коротко / УКРАЇНА

21 листопада, 2009 - 00:00

Українська мова вперше представлена на міжнародному мовному ярмарку

У Берліні проходить Міжнародний ярмарок мов Expolingua, де вперше представлена українська мова. У суботу в рамках виставки пройде міні-курс української мови для всіх бажаючих, повідомляє Укрінформ. На ХХІІ Берлінському ярмарку взагалі буде представлено 60 мов. У заході беруть участь близько 200 експонентів із 30 країн — університети, культурні інститути, видавництва та посольства. У рамках мовних міні-курсів вперше буде проведений урок української. «У Німеччині українську мову часто сприймають за російську, — пояснює ініціаторка курсу, вчителька української мови і мешканка Берліна Ольга Самборська. — Ми хочемо довести, що це дві зовсім різні мови». Під час курсу Ольга Самборська разом із перекладачкою Софією Онуфрів планують зробити коротке введення в історію української мови, розповісти про можливості її вивчення у Німеччині та розкрити деякі секрети українсько-німецького літературного перекладу.

Телеканал «Сіті» покаже «Шляхетні вечорниці» Олега Скрипки та Тетяни Міронової

У неділю 22 листопада о 19.05 (з повтором 28 листопада об 11.00) телеканал «Сіті» покаже запис культурно-просвітницького проекту, що відроджує світські заходи в дусі 20-х років минулого сторіччя — «Шляхетні вечорниці». Нагадаємо, що цей ретро-арт-салон, уже вдруге організований Олегом Скрипкою та Тетяною Міроновою, покликаний популяризувати високу українську культуру та традицію меценатства. У рамках «Шляхетних вечорниць-2» протягом одного вечора 22 жовтня відбулася ціла низка подій: благодійний аукціон, виступ спеціально камерного оркестру Олега Скрипки з ексклюзивним музичним ретро-репертуаром, танго у професійному виконанні, представлення фотовиставки та книги, що присвячені Києву 20-х років минулого століття. Зокрема, на благодійному аукціоні, лотами якого стали роботи українського художника Владислава Шерешевського, із представлених 13-ти полотен 7 було продано вище стартової ціни. Усі кошти, виручені з продажу картин, передано для допомоги малюкам із вадами слуху. «Через занурення у культурну атмосферу Києва 20-х років минулого століття ми нагадаємо глядачам про меценатів-земляків Тарновських, Симиренків, Рильських, Ханенків», — зазначає генеральний директор телеканалу «Сіті» Віталій Докаленко.

Визначено найкращих українських блогерів

У рамках конференції MediaCamp Kyiv-2009 названі переможці конкурсу на найкращий український блоѓ BUBA 2009, одним із інформаційних партнерів якого став «День». За звання найкращого боролися 295 українських блоків (11 фіналістів визначено відкритим голосуванням, участь у якому взяло більше 4000 читачів блогів), а переможці обиралися серед п’яти фіналістів шляхом закритого голосування незалежними експертами. Найкращих блогерів визнали у таких номінаціях: персональний блог — vysoven.livejournal.com, тематичний блог — ragu.li, корпоративний блог — blog.vegatele.com, мікроблог — twitter.com/max0n, спільнота — community.livejournal.com/interesniy_kiev. У спеціальній номінації «Прорив-2009» перемогу отримав літературний подкаст «кабі.net». Цьогорічний MediaCamp Kyiv зібрав більше 300 учасників з України, Росії, Білорусії, Казахстану, США. «Медіакемп став визначною подією для українського медіаринку, зібравши професіоналів. Йому вдалося поєднати в собі якісну насичену програму з фановим форматом баркемпу. Ми проводимо такі події для того, щоб допомогти українському бізнесу досягнути світового рівня, бо переконані що цей розвиток несе позитивні зміни для всього суспільства», — зауважив Ярослав Ажнюк, керівник громадської організації «Інтернет Ініціативи». MediaCamp продемонструвала останні тенденції розвитку блогерства у світі та в Україні. На думку організаторів, наша країна має великий потенціал для розширення блогерства, повідомляє Олена РЯБЕЦЬ, «День».

Газета: 
Рубрика: