Боягузтво — найголовніший, найстрашніший гріх на землі.
Олег Сенцов, український режисер, сценарист та письменник, політичний в’язень

Коротко / УКРАЇНА

29 лютого, 2012 - 00:00

Молитва проти антисемітизму й нацизму

3 березня відбудеться Міжнародна молитва проти антисемітизму й нацизму. Так, цього дня в Києві зберуться разом представники різних християнських деномінацій. Зокрема, голова духовно-консультативної ради Союзу євангельських християн-баптистів України Григорій Комендант, старший єпископ Союзу церков християн віри євангельської (п’ятдесятників) Михайло Паночко, голова Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів В’ячеслав Нестерук... Крім того, молитимуться, як кажуть, «на місцях», тобто під час чи після богослужінь повсюди — у храмах України, Росії, Білорусі, Молдови, Казахстану... Молитися в цьому наміренні може й кожен особисто. До слова, ініціатива народилася торік. Тоді, 12 березня 2011-го, у ній об’єдналися віруючі із 28 країн світу, повідомляє Надія ТИСЯЧНА, «День».

У Криму відкриють Iнформаційний центр Вишеградської четвірки

Перший заступник голови Ради міністрів АРК Павло Бурлаков у Сімферополі зустрівся з директором Вишеградського фонду Петром Вагнером і секретарем Амбасади Чеської Республіки в Україні Любошем Веселим. Як повідомили «Дню» в Головному управлінні інформаційної політики Ради міністрів Криму, вони обговорили завдання щодо створення в Криму інформаційного центру країн Вишеградської групи. «Це перший Інформаційний центр, який ми хочемо створити на території країн Східного партнерства», — зазначив Петро Вагнер. За його словами, завданням центру буде надання всебічної інформації про країни Вишеградської групи — Польщу, Чехію, Словаччину та Угорщину, реалізація ініціатив щодо розвитку місцевого самоврядування, туристичної діяльності, сприяння залученню інвестицій. У Вишеградському інформаційному центрі можна буде отримати інформацію, пов’язану зі стипендіями та грантами в сфері освіти та наукової діяльності. Майбутня діяльність центру обговорювалася також із керівництвом Таврійського національного університету ім. Вернадського. Павло Бурлаков також висловив упевненість, що відкриття Вишеградського інформаційного центру в Криму сприятиме розвиткові контактів органів місцевого самоврядування, недержавних організацій, студентів і громадських організацій з країнами Вишеградської четвірки. «Для нас є дуже важливою ваша участь у реалізації програм і проектів у сфері туризму, освіти та соціальних ініціатив місцевих громад, а також у підготовці інвестиційних проектів», — додав перший віце-прем’єр, повідомляє Микола СЕМЕНА, Сімферополь.

У Житомирі ЄБРР профінансує енергоощадне теплопостачання

Днями в Києві директор представництва Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Андре Куусвек, житомирський міський голова Володимир Дебой і директор комунального підприємства «Житомиртеплокомуненерго» Дмитро Рогожин підписали угоду, згідно з якою назване підприємство дістане позику в розмірі десять млн євро на заходи з енергоощадження. Як зауважив на прес-конференції з цієї нагоди міський голова Володимир Дебой, гроші буде спрямовано на реконструкцію системи теплопостачання в Житомирі (заміну теплових мереж, модернізацію котелень, установлення енергоефективних котлів) із метою дальшої економії енергоресурсів. Ще організація Східноєвропейське партнерство у сфері енергоефективності та екології (Е5Р) надає на безповоротній основі й без відсотків грант у розмірі 5 млн євро для впровадження альтернативних та екологічно чистих джерел енергії. Його коштом фактично буде погашено відсотки з кредиту. Мер також підкреслив, що житомирський проект випередив низку таких програм, представлених іншими містами, і всіляко наголошував, що обіцяні суми місцеві посадовці не розподілятимуть, а кредит і грант реалізовуватимуться у вигляді обладнання, труб, виконаних обсягів робіт, інших заходів. Здійснення проекту дасть змогу заощадити до 32 млн грн коштів міського бюджету на рік. Зі свого боку, пан Рогожин наголосив, що тендерні процедури відбуватимуться за європейськими законами, а фахівці й робітники КП «Житомиртеплокомуненерго» мають достатній рівень кваліфікації для виконання цього проекту. Наступний крок — за Міністерством фінансів України: ратифікація підписаного договору, після чого він набуде чинності. Контроль за використанням коштів здійснюватиме Національний банк України та ЄБРР, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День», Житомир.

Євпаторія щонайменше ще три дні буде без води

Вода в помешканнях євпаторійців зникла несподівано в суботу, о 7 годині ранку. Як встановили пізніше представники ГУ МНС Криму, причина аварії в тому, що на магістральному водогоні Чоботарськ — Євпаторія (діаметром 1 метр) поблизу села Ліснівка Сакського району, що живить Євпаторію і багато сіл, впродовж 6 кілометрів через розмерзання труби утворилося, за певними відомостями, від 17 до 30 поривів. Вийшов із ладу також один із засувів на водогоні. Причиною розмерзання, за поясненнями фахівців Міністерства ЖКГ Криму, стало те, що частину водогону прокладено дном мілководого озера, яке цього року промерзло до дна, а також аварійне вимкнення електроенергії, що зупинило насоси, які перекачують воду. Без води залишилися понад 127 тисяч осіб, що мешкають у регіоні. У вівторок на засіданні Республіканської комісії з ТБ і ЧС під керівництвом першого заступника голови уряду Криму Павла Бурлакова стан міста був оголошений надзвичайною ситуацією регіонального масштабу. Для усунення аварії за тимчасовою схемою МНС потрібено щонайменше ще три дні, хоча це не розв’язує проблеми загалом. Усунення аварії, за даними заступника Голови Ради Міністрів Криму Азіза Абдуллаєва, ускладнюється тим, що труба, яка взагалі не обслуговувалася 25 останніх років, все ще заповнена льодом. І тимчасове латання проривів не є виходом із ситуації, під великим тиском утворюватимуться нові пориви. Водночас заміна досить довгої ділянки водогону новою трубою діаметром 1 метр в зимових умовах потребує часу й коштів. Рішення щодо способу усунення аварії має ухвалити комісія з ТБ і ЧС Криму за участю Віктора Балоги, повідомляє Микола СЕМЕНА, Євпаторія — Сімферополь.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ