Відродження духу народного в діяльності невеликої верхньої верстви залежить від близькості цієї верстви до маси й любові до неї.
Пантелеймон Куліш, український письменник, фольклорист, етнограф, мовознавець, перекладач, критик

Коротко / УКРАЇНА

13 жовтня, 2009 - 00:00

Рідні екіпажу «Аріани» звертаються до влади

Вчора родичі моряків з судна «Аріана», яке з 2 травня 2009 року перебуває в полоні у сомалійських піратів, оприлюднили своє звернення до Президента, прем’єр-міністра та керівництва Верховної Ради України. У зверненні йдеться про те, що рідні полонених моряків вже не мають сили жити, не знаючи, що відбувається з їхніми близькими людьми. За весь час перебування судна «Аріана» в полоні екіпаж тільки один раз виходив на зв’язок із родичами. Тоді стало відомо, що полонені моряки потерпають від знущань. Також, як уже повідомляв «День», жінка-кухар, яка, будучи вагітною, втратила дитину, нині на межі життя та смерті. «Доля наших рідних не тільки в руках піратів, але й у руках нашої влади, яка не може повернути нам наших рідних. Сподіваємося, поки що не може. Проблема «Аріани» — це без перебільшення проблема всієї держави і перевірка на міцність влади. Ми просимо владу вжити активних заходів із захисту громадян України, які перебувають у небезпеці», — пишуть у зверненні близькі українських моряків. Богдан ДИМОВСЬКИЙ, Одеса.

LvivKlezFest запрошує до Львова євреїв із всього світу

Наприкінці тижня у місті Лева лунатиме клезмерська музика. «Це музика єврейських ансамблів, учасники яких не знали нотної грамоти, але тонко відчували та розкривали душу єврейського народу, — розповіла «Дню» координатор LvivKlezFest Юлія Гумецька. — Пісні виконуватимуть не лише ідиш, а й мовами тих країн, які представляють учасники фестивалю LvivKlezFest, а це найкращі єврейські ансамблі з України, Польщі, Молдови, Росії та США». Відбуватиметься Міжнародний фестиваль єврейської культури в природних декораціях — просто неба біля Галицької єврейської кнайпи «Під Золотою Розою». «Наш фест — спроба відтворити втрачену музичну культуру, — зазначила Юлія Гумецька. — Ми присвячуємо LvivKlezFest львівським музикантам, страченим у Янівському таборі та львівському гетто під час Другої світової війни». Кульмінацією LvivKlezFest стане концерт, що відбудеться у неділю, 18 жовтня: на площі за міським арсеналом (на вул. Староєврейській) з 13.00 і до вечора виступатимуть клезмерські колективи зі Львова, Києва, Ужгорода, Айови, Жешува, Кишинева, Санкт-Петербурга та Москви. На імпровізованому ярмарку можна буде придбати сувеніри, а в шинку скуштувати традиційних частунків з єврейської кухні. «Сподіваємося, LvivKlezFest стане традиційним для нашого міста й сприятиме не тільки знайомству з єврейською культурою, а й розвитку Львова як мультикультурної столиці», — додала Юлія Гумецька, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

«Флот України» впевнено тримається на плаву

Про те, що газету військово-морських сил України «Флот України» незабаром буде закрито, днями повідомив виключений з Народного Руху України народний депутат Ярослав Кендзьор. Мовляв, в уряді видано розпорядження про припинення випуску часопису, який видається у Севастополі українською мовою. Інформацію підхопив Президент України Віктор Ющенко, який заявив, що не дозволить закрити газету. «Це зворотна політика, яку проводить Президент України, і якої потребують громадяни України, котрі мешкають у Криму»,— висловив думку Віктор Ющенко, перебуваючи на кримському півострові.

У Кабміні із здивуванням дізналися, повідомляє прес-служба О. Турчинова, про те, що вони збираються «закривати газету». Не менше здивування викликала в уряді й інформація Кендзьора, що розпорядження про припинення виходу «Флоту України» і ліквідацією видавничого комплексу, пов’язаного з виданням, нібито видав перший віце-прем’єр. У прес-службі першого віце-прем’єра України Олександра Турчинова прокоментували ці повідомлення. «Такі чутки не відповідають дійсності і є грубою провокацією», — наголошує прес-служба. Як зазначила прес-служба з посиланням на слова першого віце-прем’єра, подібних розпоряджень не тільки ніколи не робилося, а й не планувалося. Газета виходить і виходитиме надалі. На думку Турчинова, «Флот України» виконує дуже важливу державну місію у Севастополі. Олександр Валентинович радить провокаторам не відволікати урядовців від справ своєю маячнею. Турчинов сподівається, що політики, від яких виходить брехлива інформація, вибачаться у ЗМІ. А також розкажуть громадськості про реальний стан справ в газеті, повідомляє прес-служба віце-прем’єра.

Газета: 
Рубрика: