Все можна виправдати високою метою — та тільки не порожнечу душі.
Павло Тичина, український поет, перекладач, публіцист, політичний і громадський діяч

Коротко / УКРАЇНА

25 липня, 2009 - 00:00

Японія — Полісся: важливе співробітництво

Ще один вельми цінний дар отримали жителі Житомирської області від Японії. Днями у Новограді-Волинському Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні пан Тадаші Ідзава у супроводі заступника голови облдержадміністрації Миколи Черненка передав міському районному територіальному медичному об’єднанню документи на біохімічний та гематологічний аналізатори крові. Обладнання придбано на фінансову допомогу в сумі більше 81 тис. доларів США, виділену урядом Японії в рамках проекту безвідплатної допомоги проектам людської безпеки «КУСАНОНЕ», воно вже встановлено та працює. В Житомирському обласному центрі крові пан посол також поінформував про укладений грантовий контракт між посольством Японії в Україні та названим центром щодо забезпечення сучасним лабораторним обладнанням відділу контролю якості компонентів крові. За рахунок коштів грантової допомоги та згідно з розробленим проектом, поінформувала «День» прес-служба Житомирської облдержадміністрації, цей відділ отримав найновіші прилади, меблі та ряд додаткового обладнання на суму понад 388 тис. грн., що дає можливість визначати всі необхідні параметри якості донорської крові та її компонентів не тільки в обласному центрі крові, а й у 17 регіональних відділеннях трансфузіології. Загалом, починаючи з 2002 року, в Україні в рамках програми «КУСАНОНЕ» реалізуються 45 проектів на загальну суму понад два мільйони доларів США, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

«Діткам про звірят»

Так зветься соціальна акція, що пройде у київському зоопарку 31 липня. Для двадцяти вихованців Сезенковського дитячого будинку «Родина» спонсори підготували день приємних сюрпризів. Вони побувають на захоплюючій екскурсії, у ході якої дізнаються про звички та життя диких тварин, а гід розповість історії про те, як їхні підопічні «прописалися» в зоопарку. Нині колекція зоопарку, що цього року відсвяткував свій сторічний ювілей, налічує 7352 тварини 414 видів. Діти зможуть погодувати ручних тварин, пограти в зоогру, побувати біля вольєрів, у павільйонах та на острові звірів, наприклад, побачити, як приймають водні процедури ведмеді, покататися на колесі огляду, а на згадку отримають подарунки: солодощі, соки, книги та журнали.

Величезний квітковий годинник буде встановлений у Києві

КО «Київзеленбуд» розробив ескізний проект встановлення квіткового годинника у Києві до Дня Незалежності України, повідомляє прес-служба КДМА. Діаметр конструкції — 19 м, розмах стрілок: хвилинна — 5 м, годинникова — 3 м. Годинник показуватиме реальний час завдяки електронному механізму. У створенні композиції квіткових годинників будуть використані різні рослини, зокрема, тагетіси, агератум мексиканський, бегонія, колеус, іризине, а також інертні матеріали, такі як мармурова та гранітна кришка. Годинник буде встановлений на схилі по вул. Інститутській, поблизу Майдану Незалежності. Нині найбільший годинник знаходиться в Ірані, його діаметр становить 16 метрів, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Дніпропетровську телерадіокомпанію обезголовили

Генерального директора Дніпропетровської обласної державної компанії Вікторію Шилову звільнено з посади. Відповідний наказ підписав виконуючий обов’язки голови Держкомітету з питань телебачення і радіомовлення Анатолій Мураховський. Ця новина для журналістів 51-го телеканалу стала несподіванкою — 15 із них на чолі з самою В. Шиловою продовжують голодовку, розпочату декілька днів тому. Журналісти вимагають зустрічі з Президентом України, щоб розповісти йому з перших вуст про події навколо 51-го каналу, попросити допомоги щодо захисту свободи слова і професійних прав. Вони вважають, що карна справа, порушена міліцією за фактом нецільового використання бюджетних коштів, є помстою обласних чиновників на чолі з губернатором, діяльність яких часто критикував телеканал. Реакція від Секретаріату Президента виявилася досить несподіваною. Зі слів прес-секретаря глави держави Ірини Ванникової, Президент В. Ющенко порадив дніпропетровським журналістам «припинити голодовку і дочекатися рішення суду». Не знайшов часу зустрітися з колективом телеканалу і голова Верховної Ради Володимир Литвин, який відвідав днями Дніпропетровськ. Хоча й запевняв журналістів у повазі до їхньої професії та прихильності до свободи слова. А прем’єр-міністр Ю. Тимошенко на прес-конференції після виїзного засідання Кабміну в селі Майське вправно ухилилася від запитання представника 51-го каналу, заявивши, що їй потрібно розібратися в ситуації. На цій самій прес-конференції глава уряду вперше розхвалила дніпропетровського губернатора за його роботу. Наступного дня з’явився наказ про звільнення генерального директора ДОДТРК, що можливо й є відповіддю. Як повідомив один із керівників телеканалу, за наявними у них відомостями, справжні неприємності для колишнього гендиректора лише починаються — в одному із судів міста розглядається можливість її арешту та взяття під варту. На захист керівника каналу виступили деякі громадські організації, які закликали дніпропетровців вийти на мітинг протесту в центрі міста. Вікторія Шилова очолила Дніпропетровську обласну державну телерадіокомпанію майже три роки тому. Вона є депутатом обласної ради і головою постійної депутатської комісії облради по зв’язкам із громадськістю та ЗМІ. Вадим РИЖКОВ, «День»

Газета: 

Коментарі

karbil | 07/27/09

Звільнення ШИЛОВОЇ для мене - довгоочікуваний факт. І справа не в суді, який очікують та знайдених (чи них) порушеннях. Справа в тому, що у підпорядкованому ДОДТРК підрозділі, телерадіо "Криворіжжя" відбуваються жахливі речі. Там на очах у всього міста і майже всіх моїх українських колег, якім я розсилав дві мої заяви для ЗМІ журналістку і просвітянку Олену МАКОВІЙ фактично зживають зі світу місцеві керівники телерадіо, які б особисто не допускав би за кілометр до роботи в ЗМІ. До того ж, там уже п'ятий місяць щодо просвітянських матеріалів діє відверта цензура. А всі (ВСІ!) українські посадовці й журналісти, до яких я звертався, - НАЧЕ ГЛУХІ. Значить, у нас в Україні немає журналістики . Взагалі. А Україна незалежною державою тільки називається.
Коли я голодував навпроти приміщення ДОГТРК 13-16 квітня цього року, до мене з її "команди" за цей час підійшло лише двоє (обоє спілкувалися російською), а вона сама - приблизно суржиком. Офіційної відповіді (жодної) на мої три звернення від неї не отримав. Вона так і не спинила процес перетворення Криворізького телерадіо в телерадіокатівню, а цензура продовжується. Ми, просвітяни, діємо. Вслід за розповсюдженою в півсотні ЗМІ заяви редколегії часопису "Промінь Просвіти" про невизнання факту УІІІ з'їзду "Просвіти" направляється заява в Міністерство юстиції, а потім буде й судова справа. І - не тільки стосовно МОВЧАНА, а й - теларадіо.

Додати коментар

Фото Капча
Введіть символи з картинки

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ