Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Коротко / УКРАЇНА

15 жовтня, 2008 - 00:00

Берегиня династії

Так називають Ганну Іванівну Опанасенко-Сумську. Відома актриса, дружина легендарного В’ячеслава Сумського, з яким прожила 50 років, мама двох популярних українських прим театру, кіно і ТБ (Наталі та Ольги Сумських) відмічає ювілей. Ганна Іванівна народилася 14 жовтня, на Покрову, і нині є справжню покровителькою акторської династії. У її творчому доробку понад 150 яскравих і різнобарвних ролей. Цій колоритній майстрині сцени аплодували шанувальники багатьох міст України. Вона працювала у таких відомих колективах, як Львівський театр ім. М. Заньковецької, Запорізький театр ім. Щорса, Полтавський музично-драматичний театр ім. Гоголя, Київський театр «Будьмо». Опанасенко-Сумська є володаркою премії «Жінка тисячоліття», а ще найкраща бабуся у світі (має чотирьох онуків: Дарину, Антоніну, В’ячеслава і Ганну, які вже роблять свої перші кроки на сцені). Довго Ганна Іванівна мріяла, щоб глядачі побачили їхню династію у одній виставі, і це відбулося п’ять років тому, на прем’єрі комедії «Сеньйор з вищого світу» театральної компанії Бенюк—Хостікоєв, яка зібрала усіх їхніх родичів: чоловіків, дружин (колишніх і нинішніх), дітей, онуків та кума Богдана Бенюка, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

Валерій Сушкевич — Герой України

Президент України Віктор Ющенко видав указ, яким присвоїв президенту Національного комітету спорту інвалідів України народному депутату України Валерію Сушкевичу звання «Герой України». Про це повідомила прес-служба глави держави в понеділок увечері. В указі зазначено, що звання присвоєно «за видатні особисті заслуги в розвитку параолімпійського та дефолімпійського руху в Україні, реалізації держпрограм з реабілітації інвалідів, багаторічну активну суспільно-політичну діяльність».

Є новий перелік недоторканних пам’яток культури

Президент України Віктор Ющенко підписав Закон «Про Перелік пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації». Текст документа опубліковано на офіційному сайті глави держави. Цим законом, відповідно до вимог ст. 18 Закону України «Про охорону культурної спадщини», затверджується перелік пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації. У зв’язку з цим визнається таким, що втратив чинність, Закон України «Про тимчасову заборону приватизації пам’яток культурної спадщини», який встановлював заборону такої приватизації до затвердження Верховною Радою України переліку пам’яток культурної спадщини, які не підлягають приватизації. Також вносяться зміни до Закону «Про охорону культурної спадщини», згідно з якими пам’ятка може бути приватизована лише за умови укладення майбутнім власником з відповідним органом охорони культурної спадщини попереднього договору про укладення в майбутньому охоронного договору на пам’ятку або її частину з викладенням його істотних умов, у тому числі щодо цільового використання пам’ятки, робіт, які майбутній власник зобов’язується провести на пам’ятці з метою утримання її в належному стані. Змінами до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» пропонується пам’ятки культурної спадщини виключити з переліку об’єктів, що не можуть бути об’єктами оренди.

Газета: 
Рубрика: