Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

Коротко / УКРАЇНА

8 жовтня, 2008 - 00:00

У Києві відкрився Міжнародний форум, присвячений підготовці до Євро-2012

Сьогодні в Києві відкрився Міжнародний форум «Євро-2012. Інфраструктура. Інвестиції. Інновації». Організатором форуму виступила Національна агенція України з питань підготовки і проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Організатори форуму зазначають, що проведення такого заходу — це унікальна можливість показати свої багаті інтелектуальні й економічні можливості, сприяти залученню інвестицій, інноваційних технічних рішень, будівництву та реконструкції вокзалів і аеропортів, автомагістралей і готелів, об’єктів спортивної й туристичної інфраструктури. Вітчизняні та закордонні учасники представляють на форумі сучасні архітектурні й будівельні проекти, техніку, обладнання, матеріали та послуги. На виставці представлені фірми й підприємства — офіційні представники світових виробників автотранспортних засобів, будівельної техніки й обладнання. На стендах демонструються можливості українських компаній з виробництва інженерно-будівельного обладнання, транспорту і спеціальної техніки, реконструкції транспортних комунікацій, будівництва доріг; техніка й обладнання для комунального господарства, логістики і страхування. В експозиції також представлені фірми, які пропонують банківські й туристичні послуги, мобільний та інтернет-зв’язок.

В Україні триває тиждень енергоефективності

Національне агентство з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів (НАЕР) проводить загальнодержавний Тиждень енергоефективності, повідомляє Укрінформ. За даними прес-служби НАЕР, у рамках Тижня буде проведена низка заходів: інформаційно-роз’яснювальна кампанія щодо скорочення споживання класичних видів палива; зустрічі представників НАЕР і Державної інспекції по енергозбереженню із студентами вищих навчальних закладів і участь в програмах радіо, телебачення, спілкування з представниками ЗМІ. У кожному регіоні України пройде День відкритих дверей на тему «Енергоефективні технології і екологія». НАЕР починає перший етап Всеукраїнської акції «Заміни лампочку», в ході якого пропагуватимуться переваги використання енергоефективних ламп перед звичайними лампами розжарювання. Це дасть можливість істотно зменшити витрати електроенергії на освітлення і підвищити його якість, а також знизити рівень забруднення навколишнього природного середовища. Також в рамках Тижня оголошено про початок Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків на тему енергозбереження та енергоефективності «Діти за чисту енергію». Мета конкурсу — формування нового «енергоефективного світогляду» в суспільстві шляхом залучення підростаючого покоління до навчально-практичної діяльності з ефективного використання енергетичних ресурсів, пошуку й підтримки обдарованих дітей, створення умов для їхньої подальшої творчості, сприяння професійному самовизначенню молоді, активізації творчої діяльності вчителів.

У Стару фортецю через 40 років повернулися археологи

На території Старої фортеці у Кам’янці-Подільському вперше у XXI столітті працюють професійні археологи. «Експедицію під керівництвом кандидата історичних наук Алли Іванівни Виногродської організовано Інститутом історії НАН України», — повідомив «Дню» завідувач організаційно-контрольним відділом міської ради Валерій Клименко. Робота експедиції пов’язана з реставраційними роботами у Старій фортеці й реконструкцією Північного дворика. Характерна особливість цієї експедиції полягає у тому, що востаннє у стародавньому місті професійні археологи працювали 40 років тому. Дослідники минулого вже знайшли багато решток керамічних виробів Трипільського періоду, Черняхівської, Давньоруської культур. Серед знахідок — срібні і мідні монети XIV—XIX століть і голландський талер, викарбуваний у 1803 році. Історики повертають знайденим матеріалам первозданний вигляд. А наукові узагальнення ще, як кажуть, попереду. Одначе головний висновок уже зроблено: територія Старої фортеці й Кам’янця-Подільського була заселена ще у Трипілля, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments