Усвідомлення народом свого буття є, можливо, найбільшою силою, що рухає життя
Володимир Вернадський, філософ, природознавець, один із засновників Української Академії наук

Коротко / УКРАЇНА

21 червня, 2008 - 00:00

Україна допоможе ЄС подолати продовольчу й енергетичну кризи

Україна пропонує допомогу Європейському Союзу в подоланні продовольчої й енергетичної кризи. Про це сказала прем’єр-міністр Юлія Тимошенко на спільній прес-конференції з президентом Європейської народної партії Вільфредом Мартенсом у Брюсселі, повідомляють Українські новини. Зокрема, Тимошенко зазначила, що Україна має колосальний потенціал аграрно-промислового комплексу й очікує в 2008 році в два рази більший врожай зерна порівняно з попереднім роком. «Україна може зробити свій вагомий внесок у забезпечення продовольством і зерном країн Європейського Союзу», — сказала Тимошенко. Вона висловила думку, що Україна може впоратися із цим завданням уже в 2008 році. Тимошенко також зазначила, що українські енергетичні потужності дозволяють провадити у два рази більше електроенергії, ніж потрібно Україні, й у разі об’єднання української енергосистеми з енергосистемою ЄС Україна може зробити свій внесок у забезпечення електроенергією Європи. Крім того, Тимошенко зазначила, що Україна має великі запаси вугілля, й інвестиції у вугільну галузь підвищать її енергетичний потенціал.

Науковці з 20 країн світу обговорять проблеми української мови та культури

24 червня о 10-й годині у конференц-залі Національної академії наук України (вул. Грушевського, 4) відбудеться ХVII Міжнародна наукова конференція «Мова і культура» ім. професора Сергія Бураго. Заснована конференція у 1992 році з ініціативи і за провідної участі відомого вченого-філолога, доктора філологічних наук Сергія Борисовича Бураго і проходить щорічно. Основне завдання цього заходу — інтегрувати нашу країну у світовий культурно-інформаційний простір, пожвавити діалог між культурами України та інших держав, а також розвивати й удосконалювати науково-предметну та культурно-освітню системи нашої держави. Про популярність та актуальність цієї конференції свідчить той факт, що за попередні 16 років у ній взяли участь 12 академіків та член-кореспондентів академій наук, понад 390 докторів та 1200 кандидатів філологічних, філософських, історичних, економічних та педагогічних наук, а також 3 тисячі аспірантів — не лише з України, а й з 20 країн світу, зокрема Білорусі, Росії, Болгарії, Польщі, Югославії, Латвії, Китаю, Англії. За матеріалами конференції вийшли друком 100 збірників доповідей (містять понад 8 тисяч наукових доповідей), які охоплюють широкий спектр проблем гуманітарної науки та мовознавства і є корисними для широкого загалу науковців та освітян.

У Чорнобильську зону відчуження завезуть зубрів

У 30-кілометрову Чорнобильську зону відчуження незабаром завезуть стадо зубрів. МНС веде переговори щодо переселення цих тварин у ході експерименту в спеціально створений вольєр. Про це вчора повідомив міністр із питань надзвичайних ситуацій Володимир Шандра, передає «ЛігаБізнесIнформ». Міністр зазначив, що внаслідок катастрофи найбільш потерпілою зоною навколо епіцентру вибуху була визначена 30-кілометрова зона. Це зона безумовного відчуження, найзабруненіша і найнебезпечніша для життя людей та тварин. Однак і ця зона є неоднорідною. «У зоні безумовного відчуження є території дуже забруднені, а є — частково забруднені, однак придатні для життя тварин. Ми збираємося в рамках експерименту заселити в цю зону зубрів і спостерігати за тим, як вони почуватимуть себе в тих умовах», — додав міністр. Також В. Шандра повідомив, що в зоні відчуження вже створений спеціальний вольєр на території близько 20 гектарів, і тварини будуть переселені туди вже найближчим часом. На запитання журналістів, чому для експерименту вибрані саме ці тварини, міністр відповів, що це найбільші тварини, які живуть в українських лісах і їм повинні підійти кліматичні умови цієї території. Він заявив, що підтримує розробку туристичних маршрутів до Чорнобильської зони з метою продемонструвати туристам, якою може бути ціна фатальної помилки. «Я вважаю, що необхідно організовувати поїздки в зону туристичних груп, щоб кожна людина — і українець, і іноземний турист — могли побачити ціну людської помилки, до того ж ціну помилки не просто апарату, а помилки конструктора системи, яка ліквідовувала цю аварію, щоб оцінити, до чого може призвести така аварія», — пояснив В. Шандра.

Для абітурієнтів введено систему «Конкурс»

Українські абітурієнти зможуть на спеціальному сайті відстежувати кількість поданих заяв на тi чи іншi спеціальностi у ВНЗ, які їх цікавлять, середню і мінімальну суму балів абітурієнтів, які подали свої документи, конкурс на окремі спеціальності та факультети. Указ про введення інформаційної системи «Конкурс» підписав міністр освіти й науки України Іван Вакарчук, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу інформаційного центру незалежного оцінювання знань. Системою «Конкурс» можуть скористатися всі бажаючі. Вона розміщена на спеціально створеному інтернет-сайті за адресою www.vstup.info.

На сайті також буде розміщено інформацію про ліцензовані обсяги прийому абітурієнтів, вартість навчання, кількість бюджетних місць, конкурсні предмети, а також контрактну інформацію приймальних комісій. «Дані в інформаційну систему «Конкурс» щодня надходитимуть із конкурсних комісій усіх ВНЗ III-IV рівнів акредитації незалежно від їхнього підпорядкування і форм власності. Зараз у системі вже зареєстровано близько 240 вузів», — сказав розробник системи, експерт програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (USETI) Володимир Ковтунець. За результатами основної сесії незалежного тестування понад 400 тис. випускників цього і попередніх років зможуть подати свої заяви на вступ до ВНЗ. Кількість бюджетних місць — 145 тис. Цього року в Україні вперше прийом до ВНЗ здійснюватиметься за результатами зовнішнього тестування.

Газета: 
Рубрика: