Ані багатство, ані влада, ані могутність і сила не окупить глупоти й не заступить мудрости; без мудрости сила чи значення буде в найліпшім разі робити враження якогось фізичного рідкісного явища, а лише мудрість буде імпонуючим духовним людським явищем.
Андрей Шептицький, предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський

Коротко / УКРАЇНА

14 травня, 2008 - 00:00

Мінпраці хоче посилити санкції до роботодавців, які не виплачують вчасно зарплату

Кабінет Міністрів України ухвалив проект Закону України «Про посилення відповідальності за несвоєчасну виплату або безпідставну невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших встановлених законом виплат», розроблений Мінпраці. Істотне посилення економічних санкцій допоможе ефективно боротися з таким явищем, як зарплатні та інші борги, вважає міністр праці та соціальної політики України Людмила Денисова. Вона, зокрема, поінформувала, що станом на 1 квітня 2008 року загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати становила 692,4 млн. грн. Протягом березня її вдалося зменшити на 2% (на 13,9 млн. грн.), хоча порівняно з початком року вона зросла на 3,5% (23,7 млн. грн.). За словами міністра, підтриманий Кабміном законопроект передбачає як посилення економічних санкцій до порушників, так і пом’якшення кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення волі. Зазначене правове врегулювання відповідає визначеному Україною напряму адаптації чинного законодавства до законодавства країн ЄС, вважає Людмила Денисова. Тим більше, такий вид покарання, як позбавлення волі, передбачений чинною нормою Кримінального кодексу України, фактично застосовується вкрай рідко. Найближчим часом проект Закону «Про посилення відповідальності за несвоєчасну виплату або безпідставну невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших встановлених законом виплат» буде направлений до Верховної Ради України для його розгляду та прийняття у першочерговому порядку.

Найвисокооплачуванішим футболістом російської прем’єр-ліги стане Анатолій Тимощук

Український легіонер «Зеніту» Анатолій Тимощук відмовився від переходу до мюнхенської «Баварії», яка звернулася у пітерський клуб з пропозицією купити футболіста. Замість цього 29-річний опорний півзахисник дав принципову згоду на підписання нового контракту з чемпіонами Росії, повідомляє newsru.com. Досі Тимощук був найдорожчим, але аж ніяк не найбагатшим гравцем російського чемпіонату. Однак тепер ситуація зміниться, відмічає видання «Твій День». За умовами цієї угоди Анатолій стане найвисокооплачуванішим гравцем російської прем’єр-ліги — він буде заробляти 3,5 мільйона євро на рік.

У проведенні зовнішніх тестів зафіксували порушення

Під час проведення тестування з математики та історії України з’явилися певні негативні тенденції в організації і проведенні тестів, які майже не спостерігалися під час тестування з української мови і літератури, заявив Комітет виборців України (КВУ). Як повідомляє прес- служба КВУ, насамперед це стосується недбалого ставлення до своєї роботи інструкторів і чергових на окремих пунктах тестування. Зокрема, деякі інструктори проводили інструктаж абітурієнтів після початку тестування. Крім того, почастішали випадки відсутності супроводження абітурієнтів у рекреаційні зони і нереагування інструкторів на порушення з боку абітурієнтів. Порівняно з попереднім тестуванням зафіксована найбільша кількість випадків використання абітурієнтами інформаційних носіїв в рекреаційних зонах. Дану тенденцію КВУ пояснює відсутністю мотивації з боку працівників освіти, залучених до проведення зовнішнього незалежного оцінювання, і відсутністю належного контролю з боку регіональних відділів освіти. Нагадаємо, тестування для майбутніх абітурієнтів із всесвітньої історії відбудеться сьогодні — 14 травня. Для участі в ньому зареєструвалися більше семи тисяч осіб, серед них — більше п’яти тисяч учнів побажали складати тест українською мовою, більше двох тисяч — російською, 52 людини — угорською і дев’ять осіб — румунською мовою.

На Міжнародних змаганнях з шахів лідирує українець

Учора були зіграні партії п’ятого туру Міжнародного шахового турніру «МТел Майстер», який проходить у столиці Болгарії, повідомляє Укрінформ. Результати перших ігор уже відомі і для українських уболівальників є приємна новина: український гросмейстер Василь Іванчук переміг свого суперника вірменського шахіста Левона Ароняна. Наш спортсмен змусив противника здатися на 44 му ході гри. Поки що він єдиний із учасників, хто виступає без втрат: після п’яти турів на «МТел Майстер» він отримав п’ять очок, а це майже гарантована перемога. На другому місці болгарський шахіст Веселин Топалов, у якого 3,5 очка. В Івана Чепаринова, Теймура Раджабова по два очки, Левона Ароняна — 1,5 очка. У китайського шахіста Бу Сян-Джи в активі одне очко. Сьогодні будуть зіграні партії шостого туру, після чого визначиться ім’я переможця.

Газета: 
Рубрика: