Проблема демократії не в тому, чи потрібна людям свобода, а в тому, якою мірою вони здатні нею користуватися.
Алексіс де Токвіль, французький державний діяч, історик, суспільствознавець

Коротко / УКРАЇНА

28 лютого, 2008 - 00:00

2008-й оголошений Роком міжкультурного діалогу

Президент України Віктор Ющенко підписав указ про проведення в 2008 році Року міжкультурного діалогу в Україні, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу глави держави. Як зазначив заступник голови Секретаріату Президента Юрій Богуцький, нині в Україні формується нова культурна ситуація, за якої національні культури починають змагатися, конкурувати. За таких умов, зазначив він, недопустиме використання культурних відмінностей у політичних спекуляціях і створення мотивів для конфронтації різних культур. «Указ направлений на те, щоб усі національні культури, які існують у сучасній Україні, мали можливість однаково конкурувати, змагатися і вивчати одна одну», — пояснив Ю. Богуцький. За словами заступника голови Секретаріату, указ кореспондує з таким зовнішньополітичним пріоритетом України, як європейська інтеграція. Європейська комісія 4 грудня 2007 року презентувала ініціативу «2008 рік — Європейський рік міжкультурного діалогу» і офіційно відкрила цей захід у січні в столиці Словенії — Любліні. Єврокомісія вважає, що проведення міжкультурного діалогу в країнах, які не є членами Європейського Союзу, однак сповідують європейські цінності, стане корисним для суспільної злагоди та гармонізації міжетнічних і міжконфесійних відносин. «Цей діалог буде не тільки всередині української культури. Він матиме європейську спрямованість і міжнародний характер», — підкреслив Ю. Богуцький.

В Україні з’явиться перша публічна музейна бібліотека

Український центр розвитку музейної справи отримав від ВАТ «Мандарин Плаза» (Голова Наглядової ради — Вагіф Алієв) 100 тисяч гривень на створення в Україні першої публічної музейної бібліотеки. Кошти будуть використані на закупівлю літератури з різних напрямків музейної діяльності: музейний менеджмент, маркетинг, PR, fundraising, інформаційні технології, музейна педагогіка тощо. У першу чергу, це закордонні видання, недоступні вітчизняним фахівцям та студентам і не представлені у жодній вітчизняній бібліотеці. Передбачається, що створення музейної бібліотеки стане першим кроком у розбудові загальнонаціонального ресурсного центру, що акумулюватиме інформацію з різних актуальних проблем музейної та пам’яткоохоронної галузей, повідомляє департамент зв’язків з громадськістю фонду «Україна 3000». ВАТ «Мандарин Плаза» є постійним партнером Українського центру розвитку музейної справи та Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000». Зокрема, за підтримки ВАТ «Мандарин Плаза» та особисто Вагіфа Алієва вже два роки поспіль реалізується інший масштабний проект — Всеукраїнська акція «Музейна подія року», співорганізаторами якої є УЦРМС, МБФ «Україна 3000» та НТКУ.

ЄС допоможе нашим місцевим громадам

Минулого вівторка в рамках семінару-представлення спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» заступник голови Житомирської облдержадміністрації Ігор Орлов і керівник проекту Джейсінгх Сах підписали Угоду про партнерство. Названий проект має на меті сприяння сталому соціальному та економічному розвитку на місцевому рівні через підтримку та співфінансування громадських ініціатив у всіх областях України та Автономній Республіці Крим через допомогу громадам у впровадженні невеликих за обсягом ініціатив у певних пріоритетних сферах. Учасниками проекту можуть бути села, селища та малі міста з населенням до 10 тис. осіб. Орієнтовна сума для фінансування проекту в кожній області України — 400 тис. дол. США. Здійснюється воно на таких умовах: 50% від вартості проекту (до 10 тис. дол. США) — кошти Програми розвитку ООН, 45% — внесок органів влади і місцевого самоврядування, 5% — кошти громади. Під час семінару керівник проекту оголосив про початок конкурсного відбору 8 районів Житомирської області для участі у проекті, в кожному з яких згодом відберуть 5 громад. На даний час проект реалізується у 13 областях, у 31 районі, 22 містах та 460 селах або селищах України. Створено 1100 громадських організацій, які реалізують 685 проектів. У Житомирській області проект вже впроваджується в містах Житомирі та Новоград-Волинському, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Посиденьки в галереї

Можливість спілкування віч-на-віч зі знаними художниками, теоретиками і просто небайдужими до сучасного мистецтва людьми подарувала галерея Тетяни Міронової. Тут відбулось засідання першого прес-клубу, присвяченого темі «Художник і закордон». До творчої бесіди Тетяна Міронова запросила двох добре відомих за кордоном, але мало знаних на Батьківщині українських художників Анатоля Степаненка та Романа Жука, роботи котрого представляє галерея, а також голову секції критики та мистецтвознавства Київської організації Національної спілки художників України Олексія Роготченка. Проблема Батьківщини і національних ознак мистецтва нині набула гостроти, адже картини художників виставляються в Україні зовсім недавно, і авторам робіт дуже важливо, як сприйматиме їхню творчість вітчизняна публіка. У галереї Тетяни Міронової представлені роботи Сергія Гая, Романа Жука та Валерія Федичева, а ще планують провести виставки інших українських митців, що нині працюють у Європі. Традицію засідань постійних прес-клубів Міронова обіцяє продовжити. Олеся МАКАРЧУК.

Газета: 
Рубрика: