Для недержавного народу духова культура грає величезну ролю, бо власне нею він може перевищувати народ, що політично підбив його.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

Коротко / УКРАЇНА

9 лютого, 2008 - 00:00

Громадяни зможуть в режимі он лайн відслідковувати процес розгляду своїх скарг і звернень до Президента

Громадяни України зможуть в режимі он-лайн відстежувати процес розгляду своїх скарг і звернень до голови держави. Про це повідомила заступник голови Секретаріату Президента Марина Ставнійчук на вчорашньому брифінгу, як інформує Марина Ставнійчук. За словами пані Ставнійчук, наприкінці минулого року керівник Секретаріату Президента Віктор Балога затвердив концепцію окремої сторінки на сайті Президента України з роботи із звернень громадян. «Родзинка цієї сторінки полягатиме в тому, що в режимі он-лайн громадянин може відстежувати процес розгляду його звернення», — сказала М. Ставнійчук. Вона також повідомила, що планується до кінця року створити єдину мережу між Секретаріатом Президента та Радою міністрів Криму, всіма обласними адміністраціями, Севастопольською та Київською міськадміністраціями. Громадяни зможуть вже на регіональному рівні спостерігати за процесом розгляду їхніх скарг і звернень. «Це істотно поліпшить роботу із зверненнями та скаргами громадян», — наголосила М. Ставнійчук.

Президент нагородив журналіста «Дня» орденом

14 років тривали переговори України з генеральною радою Світової організації торгівлі з приводу нашого входження до її лав. І от здійснилося — 6 лютого Україна стала повноправним членом СОТ. За цей час до міждержавної дискусії та обговорення важливості цього кроку всередині країни долучилися багато людей — політиків, підприємців, державних службовців, громадських діячів, журналістів та всіх небайдужих до долі й стратегічного розвитку держави. Ми дуже пишаємося, що газета «День» в особі редактора відділу «Економіка» Віталія Княжанського внесла свій вклад до інтеграції нашої країни в СОТ: позавчора Президент України Віктор Ющенко підписав указ, в якому за значний особистий внесок нагородив Віталія Семеновича орденом «За заслуги» III ступеня. Загалом з приводу цієї події різними відзнаками Президента нагороджено близько 50 осіб — від голови Верховної Ради України до начальників відділу Міністерства економіки України.

До середини березня в Нью-Йоркському районі Челсі можна буде побачити «Україну»

У четвер, у Нью-Йоркській галереї Lehmann Maupin Gallery відбулося відкриття виставки «Україна», яка привернула велику увагу як американських арт-критиків, так і багатьох поцінувачів сучасного мистецтва Нью-Йорка, який поправу вважається однією з культурних столиць США. Досвідчена нью-йоркська публіка сприйняла персональний проект одного з провідних фотографів сучасності Юргена Теллера доброзичливо і з цікавістю. Проект «Україна», який народився завдяки співпраці Юргена Теллера з PinchikArtCentre, на думку перших відвідувачів виставки, доповнює образ нашої країни новими, свіжими й несподіваними рисами.

Юрген Теллер, який нарівні з іншими зарубіжними та українськими митцями представляв Україну на 52-й Венеціанській Бієнале 2007 року, розповів про своє рішення присвятити свою виставку нашій країні: «Ця виставка — це моя власна казка про Україну. Простіше за все сказати, що виставку побудовано на контрасті бідності й багатства, але для мене це зіткнення залишків радянського світу з абсолютно новим світом, який нагадує молодість Заходу. Здається, що ти неначе потрапив до фільму — не розумієш, поганий він чи добрий, але неймовірно цікавий. Зараз життя на Заході обмежується безліччю правил — це можна робити, а це не можна, так правильно говорити, а так — ні, сюди можна, а сюди вхід заборонено. А там усе рухається, все живе».

Коментуючи місце проведення виставки, Рашель Леманн, директор Lehmann Maupin Gallery, зазначив: «Наша галерея створювалася для того, щоб уперше в Нью-Йорку показувати міжнародних митців усього світу. І я гадаю, що «Україна» — це якраз найточніша відповідь на запитання: про що говорить сучасне мистецтво? Проект «Україна» показує «висхідну» країну та її суспільство. Цій країні є що сказати світові. І Юргену Теллеру вдається будувати мости між різними культурами».

За словами Ярослава Криштальського, президента Американського Українського інституту, «чим більше буде проектів, які викликають інтерес до України, тим краще для справи просування України тут, у США, і в світі. Такі проекти допомагають світові дізнатися — що таке Україна, де це і хто такі українці. Я дуже радий, що багаті люди України зараз почали вкладати гроші в освіту, медицину, культуру».

У Запоріжжі не забувають про жертви політичних репресій

До 1-го березня в Запоріжжі складуть реєстр місць і пам’ятних знаків, пов’язаних із жертвами політичних репресій — їхніми масовими розстрілами та похованнями, повідомляє Інтерфакс. За словами заступника голови Запорізької облдержадміністрації Олександра Бережного, члени робочої групи з підготовки заходів пам’яті 70-ї річниці Великого терору зберуть дані про слідчі справи, які зберігаються в архівах. При цьому О. Бережний відзначив, що раніше збір подібної інформації проводився на любительських засадах, тому відомостей про час і місце масових страт недостатньо. Він націлив членів робочої групи на пошукову роботу. Заступник голови області закликав мешканців міста не спекулювати на даній темі та підкреслив, що всі роботи повинні бути проведені заради пам’яті про невинно загиблих. Відповідно до Указу Президента України, День пам’яті жертв політичних репресій будуть відзначати щорічно в третю неділю травня.

Газета: 
Рубрика: