…Коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець

Коротко / УКРАЇНА

17 січня, 2008 - 00:00

Юлія Тимошенко очолила оргкомітет із підготовки Євро-2012

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко очолила організаційний комітет із підготовки до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року, яка пройде в Україні й Польщі. Таке рішення прийняте на засіданні уряду в середу, повідомив журналістам після засідання Кабміну міністр у справах сім’ї, молоді й спорту Юрій Павленко, пише Інтерфакс-Україна. Заступниками голови оргкомітету стали Ю. Павленко, президент Федерації футболу України Григорій Суркіс, керівник Національного агентства з підготовці Євро-2012 Євген Червоненко. В оргкомітет включені також представники низки міністерств, голови низки обладміністрацій, міські голови. Крім того, уряд збирається звернутися до керівників футбольних клубів і запропонувати своїх кандидатів до складу оргкомітету.

ТБ без алкоголю?

Лідери ринку ЗМІ спроможні окупити себе без реклами алкогольних і тютюнових виробів, вважає глава Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Віталій Шевченко. «Раніше ми подекуди, іноді прощали щось нашим компаніям, розуміючи, що їм потрібно заробити, що краще вони візьмуть копійку з реклами алкоголю і тютюну, а не з рук політиків. Але теперішні рекламні збори свідчать про те, що ці проблеми для багатьох, принаймні, для лідерів ринку, вже давно минули», — заявив Віталій Шевченко, відповідаючи на запитання журналістів після зустрічі з доповідачами Моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи Ренате Вольвенд і Ганне Северінсен у вівторок у Києві. За словами пана Шевченка, «компанії — лідери ЗМІ заробляють досить багато — інше питання, куди ці гроші вкладаються?». Як повідомляє Інтерфакс-Україна сьогодні заборона реклами алкоголю та тютюну в ЗМІ в Україні вельми реальна. При цьому він підкреслив, що для прийняття такої ухвали необхідно отримати реальні цифри заробітків компаній на рекламному ринку і спроможність рекламного ринку витримати таку заборону. Він зазначив, що офіційної такої статистки на сьогодні не існує, оскільки багато які компанії приховують реальні цифри прибутків і їхні джерела.

У Донецьку борються «зірки жердини»

XIX Міжнародний легкоатлетичний турнір «ZEPTER — Зірки жердини» відбудеться в лютому в Донецьку, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Національного олімпійського комітету України. Турнір відбудеться з ініціативи Спортивного клубу Сергія Бубки. У турнірі візьмуть участь спортсмени з Аргентини, Білорусі, Бразилії, Німеччини, Ізраїлю, Канади, Китаю, Мексики, Норвегії, Польщі, Росії, США, Чехії та Швеції. Турнір «ZEPTER — Зірки жердини» стартував 1990 року. 1997 року змагання було включено до офіційного спортивного календаря Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій. Під час змагань турніру, популярного в усьому світі, було встановлено вісім світових і десятки національних рекордів. Світовий рекорд 6,15 м, встановлений у 1993 році олімпійським чемпіоном Сергієм Бубкою, залишається неподоланним. Серед жінок світовий рекорд належить олімпійській чемпіонці зі стрибків із жердиною Олені Ісинбаєвій (4,93 м у 2007 р.). О. Ісинбаєва, перша у світі жінка, яка подолала п’ятиметрову позначку в стрибках із жердиною для відкритих майданчиків, є двадцятикратною рекордсменкою світу.

«Морський старт» знову на старті

Після річної перерви українські ракетники відновили запуски своїх ракет у рамках міжнародної космічної програми «Морський старт». Перша з них — ракета-носій «Зеніт-3SL» 15-го січня вивела на навколоземну орбіту виготовлений американською корпорацією «Боїнг» космічний апарат «Турайя-D3». Його власником є компанія мобільного зв’язку з Об’єднаних Арабських Еміратів, яка вже замовляла консорціуму «Морський старт» запуски двох супутників 2000 та 2003 року. «Турайя-D3» важить понад п’ять тонн і забезпечує зв’язок на сто країн Ближнього Сходу, Азії, Африки та Європи. У перекладі з арабської назва супутника означає «люстра», яку нагадує могутня антена, яка здатна посилати сигнали сотнями каналів. Як відомо, тривала перерва у програмі «Морський старт» викликала аварія, що сталася 30 січня 2007 року. Ракета-носій «Зеніт» із голландським супутником на борту вибухнула через три секунди після старту, ледве відірвавшись від плавучого космодрому «Одіссей». Як пізніше встановила комісія, причиною катастрофи стала металева частина, що потрапила до ракетного двигуна. Пошкодження самої платформи, з якої здійснюються запуски, були не дуже значними. Спроби відновити запуски за програмою «Морський старт» робилися в листопаді минулого року, однак тоді перешкодила морська течія, що вдвічі перевищувала допустиму норму. Дніпропетровські ракетники з ДКБ «Південне» говорять, що успішний запуск «Зеніта» означає поновлення робіт за комерційними замовленнями, від яких у значній мірі залежить їх фінансовий добробут. Загалом нинішнього року за програмою «Морський старт» планується здійснити п’ять запусків іноземних супутників. Вадим РИЖКОВ, «День».

Кіно у Кам’янці залишається найважливішим із мистецтв

Продовженням художнього фільму «Іронія долі, або З легким паром» і мультиком «Ілля Муромець та Соловей-розбійник» відкрився вчора новий кінотеатр «Сінема» у Кам’янці-Подільському. Зважаючи на те, що кінотеатри у райцентрах уже давно стали безнадійними банкрутами або у руках підприємливих людей перепрофільовані на нічні клуби, цю подію у стародавньому Кам’янці вважають вельми непересічною. Завідувач організаційно-контрольного відділу міської ради Валерій Клименко заявив для «Дня», що «Сінема» займе чільне місце у культурному просторі. «До кас — довгі черги, як у старі часи», — продовжив він. «Батьки» міста віддали в оренду будівлю «Юності», попередниці «Сінеми», коли вона геть занепала. З умовою, що перепрофілювання не буде. Бо вони переконані, що найважливішим із мистецтв було й залишається кіно. Отож орендарі, «вивчивши світовий досвід, обладнали кінозалу системою, що створює у глядача ефект присутності, відповідно облаштували інтер’єр закладу культури і відпочинку». Серед глядачів багато представників старших поколінь. Кажуть, що є нагода згадати про юність. Передбачається, що світові прем’єри «показуватимуть» у столиці і Кам’янці одночасно, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ