У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український політичний і військовий діяч

Коротко / УКРАЇНА

18 серпня, 2007 - 00:00

Микола Мельниченко йде в Раду разом з «Вільними демократами»

Колишній майор Державної служби охорони Микола Мельниченко йде на дострокові парламентські вибори за списком Партії вільних демократів. Учора пройшов Х позачерговий з’їзд Партії вільних демократів, у роботі якого взяли участь понад 300 делегатів з усієї України. На з’їзді затвердили виборчий список кандидатів в народні депутати, а також програму ліберальних реформ вільних демократів «Чумацький шлях». Виборчий список Партії вільних демократів очолює почесний голова партії, мер міста Черкас Сергій Одарич. До першої десятки ввійшли: Михайло Бродський, Микола Мельниченко, Дмитро Видрін, Любов Стасів, Олексій Данилов, Олександр Єльяшкевич, Віктор Чумак, Андрій Юсов і Юрій Сахно. Виступаючи на з’їзді, Бродський зазначив, що Партія вільних демократів «не буде вступати до жодної коаліції, оскільки хтось має залишитися в опозиції і донести до людей правду». Нагадаємо, що стан здоров’я колишнього майора Держохорони Миколи Мельниченка, госпіталізованого в кінці липня з діагнозом «інсульт», поліпшився, проте лікарі вважають за необхідне продовжити процес лікування в реанімації, передає unian.net.

СДПУ(О) обрала нового голову

Головою СДПУ(О) обрано Юрія Загородного. Таке рішення ухвалено в п’ятницю на другому етапі чергового XXI з’їзду СДПУ(О). Першим заступником голови СДПУ(О) став Ігор Шурма. Крім того, з’їзд підтримав кандидатури заступників голови СДПУ(О) Юхима Фікса й Олексія Мустафіна, повідомляє «Українська правда».

В Україні — 10 тисяч злісних неплатників аліментів

В Україні щонайменше 10 тис. осіб уникають платити аліменти навіть примусово, за рішенням суду. Про це в п’ятницю повідомили в Міністерстві юстиції, передає Інтерфакс. Як свідчить статистика першого півріччя 2007 року, Державна виконавча служба Мін’юсту була змушена надіслати до відповідних органів подання щодо 10,6 тис. осіб за ознаками злочину, передбаченого статтею 164 Кримінального кодексу України, тобто за злісне ухиляння від сплати аліментів. У той же час, за словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, приблизно третина осіб, проти яких порушуються кримінальні справи за несплату аліментів, за визначенням правоохоронних органів є платоспроможними. Міністр зазначив, що з початку 2007 року в Україні вже порушено понад 3 тис. кримінальних справ за злісну несплату аліментів. З них майже 100 порушено за рішеннями судів, понад 500 органами прокуратури, й майже 2,5 тис. органами МВС.

Спортивне блукання в Ботанічному саду

В Україні вперше відбудеться Чемпіонат світу зі спортивного орієнтування, який проходитиме в столиці з 18 по 26 серпня. Організатори змагань стверджують, що столиця України, як місце проведення Чемпіонату, обрана невипадково. Адже місто унікальне тим, що складні для орієнтування ландшафтні парки і лісові масиви знаходяться в межах міста. Тому ще в липні 2002 року Міжнародна федерація спортивного орієнтування довірила Україні право провести Чемпіонат світу в Києві. До речі, такого права не одержувала жодна пострадянська держава. «Проведення такого масштабного спортивного форуму — не тільки велика честь для нас, але і визнання заслуг України в розвитку спортивного орієнтування, — говорить президент федерації спортивного орієнтування України Іван Гейко. — І ми докладемо всі зусилля, щоб змагання пройшли відповідно до найвищих світових стандартів. Зокрема, арени змагань продумані так, щоб глядачі могли спостерігати за ходом гонки. Найбільш видовищні етапи, а це, без сумніву, спринт і естафета, пройдуть 25 і 26 серпня в Пирогові і Ботанічному саду, так що всі охочі зможуть підтримати наших спортсменів. Інші змагання охоплять територію Голосіївського парку та Гідропарку. До речі, у цьогорічному Чемпіонаті світу візьмуть участь понад 800 спортсменів із 43 країн. А паралельно з так званим «великим» Чемпіонатом світу в Києві відбудеться Чемпіонат світу з трейл-орієнтування, в рамках якого змагатимуться спортсмени з порушеннями опорно-рухового апарату. Таких учасників зареєструвалося 85 чоловік з 17 країн. Інна ФІЛІПЕНКО.

Фехтувальники поборються за «Сталеву троянду»

З 24 по 26 серпня в Луцькому замку пройде Фестиваль історичного фехтування. Цього року в «Сталевій троянді» візьме участь близько 60 фехтувальників. Організатори фестивалю зазначають, їх метою і завданням є популяризація фехтування як виду спорту, військово-патріотичне виховання молоді, пропаганда здорового способу життя, а також зміцнення контактів і розширення співпраці між клубами історичного фехтування країн СНД, повідомляє mignews.com. Попередні бої проводитимуться за круговою системою, а фінальні — за олімпійською. Змагання пройдуть у таких категоріях: щит-меч (стандарт); меч-меч і алебарди. У фестивалі візьмуть участь фехтувальники віком від 18 років, які пройшли комісію з допуску і мають для змагання необхідне спорядження. У програмі «Сталевої троянди» глядачі побачать і показові групові бої, побувають у Місті майстрів (свою майстерність покажуть гончарі й ковалі), відбудуться виступи танцювальних колективів. Журі визначатиме переможців у кожній номінації, а суперфіналіст отримає грошову премію в розмірі 2000 гривень.

Віддав життя за качку

Прогримів постріл — качка впала на плесо ставка. 26-річний чоловік поплив за мертвим птахом, що гойдався на хвилях водойми, та не доплив... Захмелілі мисливці побачили з берега, як нещасний пішов на глибоке дно. «Понапивалися!.. Сказали йому, щоб поплив за качкою. Він погодився на своє лихо. Принаймні, говорять, що так було. Приїжджала міліція, склала протокола. Обставини трагедії встановлюються. Поки що лише одне знаю достеменно: не стало молодої людини», — розповів для «Дня» про цей нещасний випадок на полюванні обурений сільський голова Судилкова Василь Тимошишин. Лихо сталося 15 серпня близько 22 години за 30 метрів від берега ставка за селом Судилків Шепетівського району (Хмельницька область). Голова каже, що «з неділі почався цей гармидер — сезон полювання на дичину». Відтоді до Судилкова долинають постріли з мисливських рушниць. Звідусіль їдуть полювати. І ті, які відправили нещасного за качкою, — не з місцевих. На цивілізоване полювання це не схоже. Задовольняють якісь хижацькі інстинкти. «Нормальні мисливці полюють із собаками, не п’ють», — вважає сільський голова. Тому сезон полювання не минає без пригод. За три дні до цього трагічного випадку біля водойми поміж Соснівкою і Дятилівкою Славутського району, що межує із Шепетівським, на полюванні 33-річний чоловік залишився без ока, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Газета: 
Рубрика: