Всі вчаться своєї рідної мови, а наша біда така, що треба вчитися її більше, ніж кому іншому.
Михайло Грушевський, український історик, політичний діяч

Коротко / УКРАЇНА

16 листопада, 2011 - 00:00

Нацрада закликала телерадіокомпанії вшанувати пам’ять жертв Голодоморів

Про це повідомили УНН із посиланням на прес-службу Нацради України з питань телебачення і радіомовлення. З метою вшанування пам’яті людей, які загинули в ті трагічні чорні дні нашої минувшини, Національна рада надіслала звернення до керівників телерадіоорганізацій, у якому наголошується на необхідності внесення 26 листопада 2011 року відповідних змін до програм теле- і радіопередач. Цього року на необхідності внесення 26 листопада змін до програмних сіток мовлення наголосив і дорадчий орган при Національній раді — Громадська рада. Відповідно до її рішення ухвалене звернення і до регулятора, який має простежити дотримання телерадіокомпаніями правил мовлення у скорботні дні, і до телерадіоорганізацій, які таким чином мають продемонструвати свою людяність і громадянську позицію. Нагадаємо, кожної четвертої суботи листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв Голодоморів і політичних репресій.

Гете-Iнститут запрошує вчителів німецької розповісти про свої успішні уроки

До 1 грудня цього року триває конкурс для вчителів німецької мови «Мій найбільш вдалий урок з німецької», ініційований Гете-Інститутом в Україні. Організатори запрошують викладачів поділитися своїм учительським досвідом та знанням мови з колегами. «Для нас важить отримати приклади хорошого викладання мови, які, цілком можливо, у майбутньому буде опубліковано у відповідному посібнику. Ми думаємо над тим, щоб видати окрему книжку, оскільки це хороша можливість показати іншим, яким має бути якісний урок із німецької мови», — розповіла «Дню» заступник директора Гете-Інституту, керівник мовного відділу Петра КЬОППЕЛЬ-МАЙЄР. Таким чином, по завершенню конкурсу вчителі німецької матимуть наочну методологічну літературу, що базуватиметься на особистому досвіді їхніх колег. А мотивація для учасників — це насамперед подорож до Німеччини. Автори трьох кращих робіт отримають стипендію на однотижневе перебування в Берліні та можливість відвідати там інформаційні семінари від Гете-Інституту. Інші учасники, чиї роботи буде написано на високому рівні, отримають цінні призи. Щоб узяти участь у конкурсі, потрібно німецькою мовою описати свій найвдаліший урок. Усі роботи учасників оцінюватиме експертне журі, до якого входять співробітники Гете-Інституту в Україні, серед яких Петра Кьоппель-Майєр та директор організації Вера Багаліантц. Члени журі насамперед оцінюватимуть, чи зрозумілою є презентація уроку, чи можна на основі тексту уявити його перебіг, чи є переконливими названі причини успіху і чи опис уроку відповідає необхідному мовному рівневі?

Деталі щодо подачі заявок — на сайті Гете-Інституту в Україні (www.goethe.de/ins/ua/kie/lhr/uk8232364.htm).

У КМДА не знають, хто стоїть за парканом біля ВР

Київська міська державна адміністрація не надавала згоди на виконання робіт зі встановлення огорожі навколо будівлі Верховної Ради. Про це йдеться у відповіді на депутатський запит члена фракції НУ-НС Кирила Куликова, повідомляє УНІАН. Зокрема, у відповіді за підписом першого заступника голови КМДА Олександра Мазурчака вказується, що Головним управлінням контролю за благоустроєм дозвіл на тимчасове порушення благоустрою та його відновлення у зв’язку з проведенням робіт зі встановлення огорожі по вул. Грушевського навколо будівлі Верховної Ради України не видавався. Крім того, у відповіді йдеться про те, що заявки на отримання відповідного дозволу не надходили. К. Куликов направив звернення до КМДА 17 жовтня 2011 року. Запит стосувався надання інформації про підстави, ініціаторів та виконавців робіт зі встановлення огорожі навколо будівлі Верховної Ради.

У Запоріжжі мер переймається Сталіним, губернатор — кадрами

Запорізький міський голова Олександр Сін під час апаратної наради в міськвиконкомі дав доручення розібратися з пам’ятником Сталінові, спорудженому в місті тиждень тому. «До кінця поточного тижня спецкомісія визначить законність спорудження пам’ятника і чи є пам’ятник Сталінові пам’ятником узагалі», — заявив мер. За його словами, фахівці встановили, що минулого року зведення пам’ятника Сталінові було незаконним. «І ми б довели справу до логічного завершення, але його знесли інші люди», — наголосив О. Сін. Імена цих людей, нагадаємо, слідству до цього дня невідомі, а ось наче за компанію з ними багато інших людей уже давно перебувають під судом чи навіть засуджені. Тим часом тримають паузу із «сталінського» питання в облпрокуратурі й Запорізькій облдержадміністрації. Зокрема, на фактично першому своєму брифінгу з часу призначення на посаду новий губернатор, а точніше — голова облдержадміністрації (він це особливо підкреслив) Олександр Пеклушенко ні словом не обмовився про пам’ятник. Йому, схоже, важливішою здається тема кадрових перестановок в області. Щоправда, не кардинальних. Бо, наприклад, Володимир Кальцев, секретар Запорізької міськради, якого пов’язують і з колишнім губернатором Борисом Петровим, і з провалами останнього, залишиться керувати міською організацією Партії регіонів. Як «старий і випробуваний боєць»... А ось «функції помічника із загальних питань» Олександра Пеклушенка «виконуватиме досвідчений управлінець Гераль Коваленко». Нагадаємо, що Г. Коваленко, тодішній заступник голови Запорізької облдержадміністрації з кадрових питань, 2004-го був «найголовнішим відповідальним» за вибори, які й у Запоріжжі, і по всій Україні відбулися на такому «високому ідейно-організаційному рівні», що, зрештою, сотні тисяч людей вийшли на Майдан, повідомляє Леонід СОСНИЦЬКИЙ, Запоріжжя.

Газета: 
Рубрика: