У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

Коротко / УКРАЇНА

27 червня, 2007 - 00:00

Що непокоїть українців

Найсерйознішими проблемами українці вважають: зростання цін, низьку зарплату, байдужість влади до думки громадян, а також корупцію у вищих ешелонах влади. Про це свідчать результати опитування, проведеного Центром ім. Разумкова з 31 травня по 18 червня 2007 року, передає Інтерфакс-Україна. Згідно з підсумками опитування, найсерйознішими соціально-економічними проблемами, які потребують першочергового вирішення, на думку 59% опитаних, є зростання цін, 42,3% — назвали низьку зарплату, 38,5% — вважають такою безробіття, 34% — називають відсутність реального соціального захисту людей похилого віку, малозабезпечених і багатодітних сімей, 27,5% — вважають такими проблемами підвищення тарифів на послуги житлово-комунального господарства, 25,4% — недоступність і низьку якість медичного обслуговування. Крім того, 23,3% опитаних назвали серед таких проблем високий рівень корупції на рівні ЖЕКів, ДАІ, навчальних закладів та інше. Згідно з результатами опитування, серед найсерйозніших суспільно-політичних проблем, які потребують першочергового рішення, 58,2% опитаних назвали байдужість влади до думки громадян, 47,4% — корупцію у вищих ешелонах влади, 37,6% — нездатність влади забезпечити виконання законів, 29,4% — відсутність механізмів впливу простих громадян на прийняття рішень, 27,5% — відсутність незалежного суду, 21,7% — погіршення відносин із Росією, 21,1% — свавілля чиновників на місцях. Крім того, 14,9% опитаних серед таких суспільно-політичних проблем назвали розкол між заходом і сходом України. Опитування проводилося в 403 населених пунктах, із них 212 — міських, 191 — сільських населених пунктах. Опитування проводилося методом особистого інтерв’ю, було опитано 10 тисяч 956 респондентів у віці від 18 років. Теоретична помилка вибірки не перевищує 1%.

Затверджений зразок нового загранпаспорта

Уряд затвердив новий технічний опис і зразок бланка нового закордонного паспорта громадянина України. Відповідна постанова була прийнята на засіданні Кабінету Міністрів у вівторок у Києві, повідомляє Інтерфакс-Україна. Згідно з рішенням, внесення даних у бланки документів здійснюється в паспорті «способом лазерного гравірування або способом принтерного друку», у проїзному документі — способом принтерного друку фарбою чорного кольору українськими буквами. Паспорт оформляється на період до 10 років. У паспорті зазначаються ім’я, прізвище, громадянство, дата народження, ідентифікаційний номер фізичної особи — платника податків та інші обов’язкові платежі, стать, місце народження, код органу, який видав документ, дата закінчення терміну дії документа. Крім того, згідно з постановою, вводиться нова транслітерація латинських букв. Як зазначається в пояснювальній записці МВС до проекту постанови Кабміну, закордонний паспорт нового зразка наближається «до рівня документів нового покоління, якими користуються в розвинених європейських країнах». «Введення паспорта сприятиме прискоренню створення єдиного державного реєстру фізичних осіб, що значно поліпшить рівень обслуговування громадян у всіх структурах, які працюють з ідентифікаційними документами», — повідомляється в МВС.

Фільм «Назви своє ім’я» був показаний на Московському кінофестивалі.

У московському кінотеатрі «Жовтень» пройшов показ документального фільму Сергія Буковського «Назви своє ім’я по буквах» про трагедії Голокосту в Україні, продюсерами якого виступили Стівен Спілберг і Віктор Пінчук. Картина демонструвалася в рамках програми «Вільна думка» 29-го Московського міжнародного кінофестивалю (ММКФ). З пропозицією організувати показ фільму в рамках ММКФ до режисера Сергія Буковського звернулися організатори фестивалю. «Дев’ятий зал». Кінотеатр «Жовтень», що здатний розмістити 200 чоловік, на вечірньому сеансі був ущент заповнений глядачами, що для документального жанру є великою рідкістю. Тим паче, що більшість глядачів були представниками молодого покоління. Формат показу не передбачав обговорення фільму після демонстрації, однак дискусія між глядачами і режисером виникла стихійно відразу ж після показу. Програма «Вільна думка» проходить у рамках Московського кінофестивалю вже удруге. Тут зібрані сучасні шедеври документального кіно, багато з яких були удостоєні найвищих нагород і призів різних кінофестивалів. У цьому році нарівні з фільмом «Назви своє ім’я по буквах» в рамках програми на ММКФ демонструються фільми «4 стихії» (Нідерланди), «49 років» (Велика Британія), «Багдад. Швидка допомога» (США), «Велике мовчання» (Франція / Швейцарія / Німеччина), «Ви граєте сьогодні?» (Швеція), «Історія людей на війні і в світі» (Вірменія), «Червоний Елвіс» (Німеччина), «Кров району Інчжоу» (Китай / США) та інші. (Продовження теми на стор. 7).

Надішли SMS до... міліції

Головне управління Міністерства внутрішніх справ Криму запроваджує нову практику зворотного зв’язку з населенням — за допомогою SMS-повідомлень. Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на ЦОС ДУ МВС України в Криму, у Главку встановлено цілодобовий телефон мобільного зв’язку, на який громадяни в будь-який час доби можуть надіслати SMS-повідомлення щодо своїх побажань або пропозиції з поліпшення роботи міліції, а також стосовно фактів неправомірних дій або негідних вчинків зі сторони правоохоронців. Усі повідомлення автоматично заносяться до бази даних комп’ютера, який працює упродовж усієї доби, щодня аналізуються та докладаються керівництву Головного управління. За найбільш актуальними повідомленнями проводяться службові перевірки, застосовуються заходи реагування.

Працівників ДАІ стане більше

Кабінет Міністрів України планує збільшити кількість працівників Державної автоінспекції до 20 тис. осіб. Про це сьогодні на прес-конференції в Києві повідомив начальник Центру безпеки дорожнього руху Департаменту ДАІ МВС України Василь Зайченко, повідомляє www.unian.net. «Планується кількість працівників ДАІ збільшити ще на 5 тисяч — тобто загальна чисельність досягне 20 тисяч працівників», — сказав В. Зайченко, зазначивши, що відповідна постанова знаходиться на розгляді в Кабміні. Він також повідомив, що в кожному районі буде знову створений підрозділ Державтоінспекції, оскільки реформа ДАІ, запропонована Президентом, виявилась неефективною. За словами В. Зайченка, також відпрацьовуються критерії відбору, навчання співробітників ДАІ та критерії їх оцінки.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments