Гідність держави зрештою залежить від гідності особистостей, які її створюють.
Джон Стюарт Мілль, британський філософ, політичний економіст XIX століття

Коротко / УКРАЇНА

22 травня, 2007 - 00:00

Геннадій Москаль звільнений з РНБО

Президент Віктор Ющенко звільнив Геннадія Москаля з посади заступника секретаря РНБО. Про це говориться у відповідному указі Президента, розміщеному на його офіційному сайті. «Визнати таким, що втратив дію Указ Президента від 11 квітня 2007 року «Про призначення Москаля заступником секретаря РНБО», — зазначається в тексті указу. Як відомо, перед призначенням заступником секретаря РНБО Москаль обіймав посаду заступника голови СБУ, ще раніше — представника Президента в Криму.

Встановлено причини аварії на «Краснолиманській»

У Донецьку офіційно назвали причини аварії на шахті «Краснолиманська», яка сталася 9 травня й забрала життя 4 гірників. За даними експертів, причиною групового нещасного випадку виявився вибух метано-повітряної суміші в газовідсмоктувальному трубопроводі. Як повідомляє прес-служба територіального управління Держнаглядохоронпраці, вчені встановили, що вибухова метано-повітряна суміш у трубопроводі утворилася внаслідок непрогнозованого підвищеного виділення метану з виробленого простору. Причиною ж вибуху цієї суміші в трубопроводі виявилося запалення метану, що відбулося внаслідок руйнування елементів бурової установки, які стали іскрити. При цьому вчені представили не тільки офіційний висновок щодо причин аварії, але й розробили план заходів щодо недопущення подібних аварій у майбутньому. Наразі гірські роботи на «Краснолиманській» відновлені на всіх дільницях, крім аварійної, де тривають аварійно-відновлювальні роботи.

У цей час на лікуванні в Донецькому опіковому центрі Інституту невідкладної й відновної хірургії ім. В. Гусака ще знаходяться 12 гірників, стан яких оцінюється як тяжкий. При цьому один гірник знаходиться у вкрай тяжкому стані, шестеро — у важкому, а ще п’ятеро — в стані середньої тяжкості. Крім того, ще п’ять шахтарів знаходяться на лікуванні в лікарні профзахворювань, і їх стан оцінюється лікарями як задовільний. Як повідомив заступник директора опікового центру Олексій Штутін, у всіх потерпілих комбіновані ураження, і крім опіків шкірного покрову, вони отримали ще й термологічне ураження легень і отруєння продуктами горіння. Гірники мають пройти поетапний комплекс лікування. Наразі донецька дирекція Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві й профзахворювань у Донецькій області вже направила 200 тис. гривень на лікування потерпілих. Ганна ХРИПУНКОВА, «День».

Вандали опоганили пам’ятник Героям Крут

Невідомі опоганили меморіал пам’яті Героїв Крут у Чернігівській області. Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на «5 канал», про це розповів співавтор скульптури Борис Дєдов. За його словами, зловмисники обписали монумент грубими антиукраїнськими висловлюваннями й залили жовтою фарбою: «Пам’ятний знак на монументі повністю залитий жовтою фарбою. Слова з гімну повністю замазані». Скульптор також відмітив, що це другий подібний випадок. Реакція правоохоронців поки що невідома. 89 років тому під Крутами в Чернігівській області відбувся бій між загонами більшовиків, сили яких переважали, й 300 київськими студентами, гімназистами та курсантами, які встали на захист Української Народної Республіки. Пізніше останки загиблих перепоховали на Аскольдовій могилі в Києві. День пам’яті Героїв Крут відзначають в Україні 29 січня.

Вибух у Хмельницькому

20 травня о 12 годині 09 хвилин надзвичайної сили вибух прогримів у гаражному масиві на вулиці маршала Рибалка у Хмельницькому. Наслідки жахливі. «47-річний господар одного з гаражів одержав опіки двох третин поверхні тіла і госпіталізований до обласної лікарні. Два гаражі зруйновано вщент, ще два гаражі і легковий автомобіль пошкоджено», — повідомив для «Дня» начальник Центру зв’язків із громадськістю управління МВС у Хмельницькій області Віктор Коверзюк. За попередніми даними, вибухнув газовий балон. Та звідки він узявся у гаражному масиві? За яких обставин стався вибух? «На ці та багато інших питань шукає відповіді слідчо-оперативна група», — зазначив Віктор Коверзюк. Одначе городяни, схвильовані чутками про «аварію на ХАЕС», висувають «погані» версії щодо причини того, що сталося у гаражному масиві, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Трофі-експедиція до Паміру

У Львові стартувала трофі-експедиція клубу «Львів 4х4» на Памір, приурочена до Року Казахстану в Україні. Експедиція «Львів — Памір 2007: Дорогами українців» на повнопривідних автомобілях пройде дорогами України, Росії, Казахстану, Киргизстану та Таджикистану до гір Паміру. Упродовж 21 дня експедиція долатиме дороги і бездоріжжя Середньої Азії. Загальна довжина маршруту — 13 000 кілометрів. Зі Львова стартували два українських позашляховика та колега-українець з Німеччини. По дорозі до мандрівників на колесах долучаться колеги з середньоазіатських країн. Серед тих, хто стартував в якості штурмана, представниця «слабкої» половини людства Наталка Ревонюк.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ